Už Atlanto: žaidėjai, kuriems nelemta praverti šlovės muziejaus durų

Krepšinio naujienų portalas „Tritaškis.lt“ tęsia rubriką „Už Atlanto“. Šioje rubrikoje nagrinėjamos svarbiausios stipriausios planetos krepšinio lygos (NBA) bei amerikietiško krepšinio aktualijos JAV žurnalistų akimis.

Pateikiame „bleacherreport“ žurnalisto Nicholaso Gosso straipsnį apie aštuonis krepšininkus, kurie niekada nepateks į NBA „Šlovės muziejų“. Vieniems nepavyko dėl įvairių traumų, ilgalaikių sužeidimų ar netikėtos tragedijos...

Terrellas Brandonas (43 metai, 180 cm ūgio įžaidėjas; karjera 1991–2002 m.; žaidė Klyvlendo „Cavaliers“, Milvokio „Bucks“, Minesotos „Timberwolves“ klubuose).

Karjeros statistika: 13,8 taško, 6,1 rezultatyvaus perdavimo ir 1,6 perimto kamuolio.

T.Brandonas XX amžiuje buvo vienas iš geresnių NBA lygos įžaidėjų, puikiai organizavęs „Cavaliers“ atakas. 1997 m.  amerikietis pateko ant  „Sports Illustrated“ žurnalo viršelio ir tuomet buvo laikomas geriausiu lygos atakų organizatoriumi. Įžaidėjas per rungtynes rinkdavo 19,5 taško bei atlikdavo 6,3 rezultatyvaus perdavimo.

Amerikietis buvo puikus metikas ir puikiai skirstydavo kamuolius ekipos draugams. Dukart „Visų žvaigždžių“ rungtynėse žaidusį ir garbingo elgesio apdovanojimą pelniusį atletą pradėjo kamuoti traumos, kas neleido jam pasiekti dar aukštesnio lygio.

„Kai susižeidžiau, neturėjau fizinių jėgų vėl žaisti. Kai pasveikau ir grįžau į aikštelę, nebuvau toks staigus ir greitas. Tapau kur kas lėtesniu. Pradėjau žaisti tenisą, užsiėmiau joga, bet negalėjau vėl žaisti krepšinio“, – kadaise sakė krepšininkas.

Vince'as Carteris (36 metai, 198 cm ūgio gynėjas; karjera nuo 1998 m.; žaidė Toronto „Raptors“, Naujojo Džersio „Nets“, Orlando „Magic“, Fynikso „Suns“, Dalaso „Mavericks“ ekipose).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 20,8 pelnyto taško, 5 atkovoti kamuoliai bei 3,8 rezultatyvaus perdavimo.

Toronto tikru monstru, kuriam, iš pažiūros, neegzistuoja žemės trauka, buvęs atletas savo šuolio sugebėjimais privertė aikčioti visus. Nors amerikiečio karjeros taškų vidurkis siekia 20,8 tšk., tačiau itin abejotina, kad jis būtų įtrauktas į „Šlovės muziejų“.

Jo sugebėjimai įkrauti kamuolį į krepšį įeis į NBA istoriją, o sugebėjimas įvairiais būdais rinkti taškus taip pat liks neužmirštas, bet...

Jeigu ne kelio operacija 2002 metais ir čiurnos operacija 2008 m., gynėjo kandidatūra būtų svarstoma.

J.A. Adande (ESPN) apie V.Carterio galimybes: „Per savo karjerą jis niekada nepirmavo lygoje pagal kokią nors statistinę kategoriją ar žaidė NBA finale. Jis buvo prisijungęs prie „Magic“ ir „Mavericks“ komandų, kurios prieš jam atvykstant žaidė NBA finale. Jis turėjo įprotį atvykti tuomet, kada desertas jau buvo suvalgytas“.

Reggie Lewisas (1965–1993 m., 27 metai; 201 cm ūgio puolėjas; karjera 1987– 1993 m.; žaidė Bostono „Celtics“).

Karjeros statistika: 17,6 taško, 4,3 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo.

R.Lewisas saugojo „Celtics“ garbę, kuomet karjeras baigė Larry Birdas, Kevinas McHale'as irRobertas Parishas. Jis turėjo puikų sugebėjimą rinkti taškus bei gerai žaidė gynyboje.

Be to, puolėjas yra vienintelis Bostono klubo žaidėjas, kuris per sezoną yra atkovojęs bent 100 kamuolių, blokavęs 100 varžovų metimų, perėmęs 100 kamuolių ir atlikęs 100 rezultatyvių perdavimų.

Neaišku, kiek dar laiko R.Lewisas būtų švytėjęs NBA padangėje, jeigu ne mirtis... Atkrintamųjų rungtynių metu puolėjas buvo nualpęs aikštėje, bet laimei išgyveno. Atletas turėjo problemų su širdimi. Prieš 1993 m. sezoną, treniruotės metu, R.Lewisas vėl nualpo, tačiau šįkart patyrė širdies smūgį ir iškeliavo Anapilin. Vėliau buvo teigiama, kad krepšininką pražudė kokaino vartojimas.

Tracy McGrady (34 metų, 203 cm ūgio puolėjas; karjera nuo 1997 m.; žaidė Toronto „Raptors“, Orlando „Magic“, Hiustono „Rockets“, Niujorko „Knicks“, Detroito „Pistons“, Atlantos „Hawks“, Čingdao „Double Star“ ir San Antonijaus „Spurs“ ekipose).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 19,6 taško, 5,6 atkovoto kamuolio ir 4,6 rezultatyvaus perdavimo.

„T–Mac“ buvo neįtikėtinai talentingas žaidėjas puolime, gebėjęs visais būdais rinkti taškus. Ir, jeigu ne traumos, veikiausiai jis būtų tarp penkių geriausių lygos žaidėjų.

Puolime jis galėjo švystelti tritaškį, prasiveržti link krepšio, atlikti kokį nors akrobatinį metimą ar įkrauti per varžovą. Galima vardinti ir vardinti. O ką jau kalbėti apie 13 taškų per 35 sekundes...

Visgi, per savo karjerą jis niekada nesužaidė visų 82 sezono rungtynių, o antrajame atkrintamųjų varžybų etape žaidė pirmą kartą tik praėjusiame sezone.

2005–2006 m. dėl nugaros problemų atletas praleido antrąją sezono pusę bei atkrintamąsias. 2008–2009 m. sezone jis viso labo sužaidė tik 35 mačus. Nuolatinės problemos dėl traumų itin pristabdė amerikiečio karjerą. Jeigu ne tokios traumos, nežinia, kas būtų.

Alonzo Mourningas (43 metų, 208 cm vidurio puolėjas; karjera 1992–2008 m.; žaidė Šarlotės „Hornets“, Majamio „Heat“ ir Naujojo Džersio „Nets“).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 17,1 taško, 8,5 atkovoto kamuolio, 1,1 rezultatyvaus perdavimo bei 2,8 bloko.

Vidurio puolėjas galbūt dar gali patekti į „Šlovės muziejų“, bet tam kelią kerta inksto persodinimo operacija, dėl kurios aukštaūgis praleido labai daug rungtynių 2003–2004 ir 2004–2005 m. sezonuose.

Kuomet buvo sveikas, A.Mourningas buvo žvėris gynyboje bei geras žaidėjas puolime. Atsigavęs po operacijos jis sugebėjo su Majamio „Heat“ 2006 m. triumfuoti NBA pirmenybėse.

Visgi, per savo karjerą aukštaūgis nėra sužaidęs visų 82–iejų rungtynių reguliariajame sezone.

Yao Mingas (32 metų, 229 cm ūgio vidurio puolėjas; karjera 1997–2011; žaidė Šanchajaus „Sharks“ ir Hiustono „Rockets“).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 19 taškų, 9,2 atkovoto kamuolio, 1,6 rezultatyvaus perdavimo ir 1,9 blokuoto metimo.

Kinas XXI amžiuje buvo puikus aukštaūgis. Vidurio puolėjas gebėjo rinkti taškus, kovoti dėl kamuolių bei buvo neįvertintas už sėkmingą žaidimą gynyboje. Pėdos traumos taip sujaukė aukštaūgio karjerą, kad prieš kelis metus dėl traumų jis turėjo kabinti sportbačius ant vinies.

Y.Mingo problemos su sveikata prasidėjo 2005–2006 m. sezono metu, kuomet jis sužaidė 57 rungtynes, kitąmet atletas ant parketo pasirodė jau tik 48 kartus. „Rockets“ sirgaliai gali tik pasvajoti, kokia galinga būtų jų mylima komanda, jeigu Y.Mingas ir T.McGrady būtų išvengę traumų.

Grantas Hillas (40 metų, 203 cm ūgio puolėjas; karjera 1994–2013 m.; žaidė Detroito „Pistons“, Orlando „Magic“, Fynikso „Suns“ ir Los Andželo „Clippers“).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 16,7 taško, 6 atkovoti kamuoliai, 4,1 rezultatyvaus perdavimo.

Puikią karjerą Djuko universitete turėjęs G.Hillas 1994 m. NBA naujokų biržoje buvo pasirinktas trečiuoju šaukimu. Kartu su Penny Hardaway ir Michaelu Jordanu jie XX amžiuje buvo vieni iš geriausių NBA žaidėjų.

Vilkėdamas Detroito klubo marškinėlius puolėjas penkis sezonus iš eilės rinkdavo bent po 20 taškų per susitikimą. Maža to, antrąjį savo sezoną NBA atletas per rungtynes pasiekdavo beveik po trigubą dublį –20,2 tšk., 9,8 atk. kam. ir 6,9 rez. perd.

1999–2000 m. G.Hillas rinko daugiausiai – 25,8 tšk. per rungtynes, bet po to sezono jis ne kartą gulėsi ant operacinės stalo, kas itin paveikė jo karjerą. Nuo to laiko, per tris sezonus, G.Hillas sužaidė tik 47 mačus bendrai sudėjus.

Atletas vėliau sugebėjo atsigauti, tačiau jau buvo visiškai kitoks krepšininkas. Apžvalgininkai kalba vieningai – jeigu ne traumos, G.Hillas būtų vienas iš geriausių savo kartos krepšininkų.

Penny Hardaway (41 metų, 200 cm ūgio įžaidėjas; karjera 1993–2007 m.; žaidė Orlando „Magic“, Fynikso „Suns“, Niujorko „Knicks“ bei Majamio „Heat“ klubuose).


Scanpix nuotr.

Karjeros statistika: 15,2 taško, 4,5 atkovoto kamuolio bei 5 rezultatyvūs perdavimai.

Į NBA lygą P.Hardaway įnešė kažką naujo. Aukštas, greitas, staigus, veržlus įžaidėjas galėjo būti tarp 15–kos geriausių visų laikų NBA krepšininkų.

Atletas be vargo galėjo rinkti taškus, o rezultatyvius perdavimus atliko ne ką prasčiau užMagicą Johnsoną. 1995 m. jis, kartu su jaunu Shaquille'u O'Nealu, atvedė Orlando „Magic“ į NBA finalą, tačiau jame neprilygo „Rockets“.

Po to sezono buvo tikėtąsi, kad „Magic“ ilgus metus iš eilės pretenduos į NBA titulą, tačiau Sh.O'Nealui palikus komandą, P.Hardaway pradėjo kamuoti traumos.

LeBronas Jamesas ir daugelis kitų vaikystėje bei paauglystėje stengėsi atkartoti P.Hardaway veiksmus. Nors šis atletas į „Šlovės muziejų“ ir nepateks, tačiau savo žaidimu jis sužavėjo daugelį.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių