Tokijo olimpinės žaidynės: COVID-19 testų bus daugiau nei startų

Tokijo olimpinių žaidynių dalyviams, jų treneriams ir visiems kitiems į Japoniją atvykusių nacionalinių delegacijų nariams COVID-19 testai bus privalomi.

Seminaras medikams

Tai patvirtino Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK), šią savaitę surengęs seminarą sporto medikams.

Nuotoliniame renginyje dalyvavo ir Lietuvos olimpinės rinktinės gydytojas Dalius Barkauskas bei Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) olimpinio sporto direkcijos atstovai.

TOK specialistai informavo, kad tiek sportininkams, tiek delegacijų nariams COVID-19 testai bus privalomi prieš išvykimą į Japoniją, atvykus į šios šalies oro uostą ir prieš apsigyvenant olimpiniame kaimelyje.

Atletams koronaviruso testai bus atliekami ir gyvenant olimpiniame kaimelyje.

Sportininkams koronaviruso testai bus atliekami ir gyvenant olimpiniame kaimelyje.

Į olimpinį kaimelį sportininkai galės atvykti tik likus penkioms dienoms iki savo starto, o išvykti – per 48 valandas pasibaigus varžyboms.

Artimiausiu metu olimpiados organizatoriai nuspręs, ar olimpiados dalyviams bus privaloma COVID-19 vakcina.

Žiūrovai turi vilčių

Ar per žaidynes į sporto arenas bus įleidžiami žiūrovai, turėtų paaiškėti iki pavasario.

Iki šiol į Tokijo olimpiadą parduota beveik 4,5 mln. bilietų. Tačiau, renginį iš 2020-ųjų perkėlus į 2021-uosius, susigrąžinti pinigus už bilietus vien Japonijoje pernai gruodį pageidavo 810 tūkst. sporto mėgėjų.

Žaidynių rengėjai vėl paneigė naujus pranešimus, kad vasarį gali būti svarstoma atšaukti olimpiadą.

"Tikrai apie tai negalvojame, – pabrėžė Tokijo olimpinių žaidynių organizacinio komiteto vadovas Toshiro Muto. – Dar turime daug nuveikti, tačiau jau įveikėme nemažai kliūčių ir tai mums įkvepia daug pasitikėjimo."

Japonijos ministras pirmininkas Yoshihide Suga ir milijardierius filantropas Billas Gatesas sutarė, kad siekiant surengti saugias žaidynes vakcinomis nuo pandeminio koronaviruso turėtų būti aprūpintos besivystančios šalys.

Kas jau rinktinėje?

XXXII vasaros olimpiada Japonijos sostinėje numatyta liepos 23–rugpjūčio 8 d.

Šiuo metu teisę dalyvauti joje yra iškovoję 22 mūsų šalies sportininkai ir vyrų plaukimo estafetės (4 po 100 m kompleksiniu būdu) komanda.

Žaidynėms ruošiasi Diana Zagainova, Brigita Virbalytė, Andrius Gudžius ir Edis Matusevičius (visi – lengvoji atletika), Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas ir Giedrius Titenis (visi – plaukimas), Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė ir Justinas Kinderis (visi – šiuolaikinė penkiakovė), Viktorija Andrulytė ir Juozas Bernotas (buriavimas), Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Dovydas Nemeravičius, Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė (visi – irklavimas), Robertas Tvorogalas (sportinė gimnastika), Rasa Leleivytė, Simona Krupeckaitė ir Miglė Marozaitė (visos – dviračių sportas). Be to, vienam Lietuvos dviratininkui skirta vieta vyrų plento grupinėse lenktynėse.

Kai Lietuvos vyrų plaukimo kombinuotos estafetės komanda 2019-aisiais įvykdė kvalifikacinį olimpinį A lygio normatyvą, jai atstovavo D.Rapšys, A.Šidlauskas, Simonas Bilis ir Deividas Margevičius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

,,Nokautas,,

,,Nokautas,, portretas
Kauno Garliavos boksininkai skrenda boksuotis olimpjadoje Tokyo
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių