Startas Europos krepšinio čempionate: lietuvės nusiteikusios ryžtingai

Kovas Europos moterų čempionate pradedančios Algirdo Paulausko auklėtinės šiandien Prancūzijoje startuojančiose Europos pirmenybėse 16.00 val. išmėgins jėgas su Kroatijos rinktine.

Ketvirtadienį į Anžė miestą atvykusios Lietuvos rinktinės krepšininkės jau spėjo kartą išmėginti naujutėlaitės „Loire“ arenos lankus.

Sentimentų kelianti arena

Likusias dvejas pratybas lietuvaitės surengė senojoje Anžė miesto arenoje, kuri kelia sentimentus komandos strategui Paulauskui ir jo asistentei Daliai Kurtinaitienei.

Šioje salėje prieš 17 metų buvo surengtos Europos čempionato atrankos etapo kovos. Tuomet šešių komandų grupėje trečiąją vietą iškovojusi mūsų šalies rinktinė pelnė kelialapį į auksiniu tapusį 1997 metų Europos čempionatą.

Paulauskas šioje komandoje ėjo tuomečio vyriausiojo trenerio Vydo Gedvilo asistento pareigas, o Kurtinaitienė buvo Lietuvos rinktinės kapitonė. Dabar jie abu vadovauja nacionalinei komandai.

„Ši salė tokia pati, kaip tada. Tik labiau apšiurusi. Visgi praėjo 17 metų, – prisiminė Paulauskas. – Tuomet mūsų rinktinę Prancūzijoje palaikė grupelė Lietuvos sirgalių. Jie per minutės pertraukėles imdavo linguoti pagal muziką, o paskutinėmis turnyro dienomis tą darė jau visi arenoje susirinkę aistruoliai.“

Trūksta patirties

Nors jo komanda ir treniruojasi arenoje, kurioje 1996-aisiais pradėjo kelią aukso link, panašių aukštumų iš dabartinių rinktinės krepšininkių nesitikima.

Lietuvos ekipa – jauniausia čempionate, o jos marškinėlius šią vasarą vilki net šešios 2008 metais Europos jaunių (iki 18 m.) pirmenybėse triumfavusios krepšininkės.

Kiek labiau patyrusios yra tik 31 metų Iveta Šalkauskė, 32 metų Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir 31 metų Kristina Vengrytė.

Šalkauskė nacionalinės komandos marškinėlius yra vilkėjusi 2005 ir 2007 metų Europos čempionate. Tuo tarpu Vengrytei ir Žemantauskaitei-Matlašaitienei tai bus debiutinės Senojo žemyno pirmenybės.

Tiesa, pastaroji 2002 metais buvo patekusi į pasaulio čempionate kovojusios rinktinės dvyliktuką, tačiau aikštelėje pasirodydavo tik epizodiškai.

Olimpinių žaidynių dalyvės – įveikiamos

Kovas Europos čempionate mūsų šalies komanda pradės susitikimu su Kroatijos nacionaline ekipa. Prieš dvejus metus Lenkijoje vykusiose pirmenybėse kroatės iškovojo penktąją vietą ir pirmą kartą šalies istorijoje pelnė kelialapį į olimpines žaidynes.

Lietuvos moterų rinktinė Europos čempionatuose
Metai Vieta
2011 7
2009 9-12
2007 6
2005 4
2001 4
1999 6
1997 1
1995 5
1938 2

Nors jose komanda kalnų nenuvertė ir galutinėje rikiuotėje užėmė 10-ąją vietą, Kroatėms šią vasarą pavyko išsaugoti rinktinės branduolį – aštuonias olimpinės patirties turinčias krepšininkes.

„Tai labai patyrusi komanda. Ji labai mėgsta žaisti du prieš du bei sudaro progas savo metikėms atakuoti krepšį iš toli. Kroatės agresyvios ir greitai bėga į puolimą. Turime parengę kelis gynybos variantus ir mėginsime juos įgyvendinti“, – tinklalapio „BasketNews.lt“ žurnalistui pasakojo Paulauskas.

Panašų žaidimo stilių propaguoja Japonijos rinktinė, kuri su mūsų šalies krepšininkėmis per pastarąją savaitę dukart išmėgino jėgas Panevėžyje.

Tuomet Paulauskas džiaugėsi itin naudingomis repeticijomis ir prieš mačą su kroatėmis vadino japones „nuostabia dovana“.

„Prieš ketverias vasaras su kroatėmis žaidėme atrankos turnyre į 2011 metų Europos čempionatą. Visas komandos branduolys yra išlikęs, o tai daug ką pasako. Jos bus puikiai susižaidusios tiek ginantis, tiek puolant“, – pastebėjo Paulauskas.

Strategas pažymėjo, kad kroatės yra įveikiamos, tačiau siekdamos pergalės mūsų šalies merginos privalo būti kantrios ir neskubėti.

Problemos dėl peržiūrų kambario

Septintame Europos čempionate dirbantis Paulauskas pirmenybių Prancūzijoje neišskiria iš kitų – gyvenimo bei treniruočių sąlygos yra panašios į ankstesnių metų.

„Vienintelė problema buvo dėl vaizdo peržiūroms skirtų kambarių. Nors viešbutyje tokių salių yra net 15, čempionatui skirtos vos dvi. Penktadienį prieš treniruotę norėjome krepšininkėms parodyti tam tikrus kroačių žaidimo epizodus, tačiau kambarį buvo užėmę „FIBA Europe“ darbuotojai“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ pasakojo Paulauskas.

Problema buvo išspręsta čempionato rengėjams anksčiau baigus posėdį, tačiau lietuvaitėms skirtas peržiūros laikas sutrumpėjo ir treneriai negalėjo peržiūrai skirti tiek laiko, kiek buvo planuota.

Su siaubu prisimena 2001-uosius

„Daugiau viskas gerai. Į treniruotes mus veža laiku, maitina gerai. Rytais norėtųsi košės, bet galbūt jos sulauksime kitą dieną. Puikiai pamenu, kaip prastai gyvenome Prancūzijoje 2001 metais vykusiame Europos čempionate. Tuomet oficialus čempionato viešbutis Kalė mieste buvo apaugęs pelėsiais ir kerpėmis, mažuose kambariuose buvo labai drėgna, o maitinimas – siaubingas. Per pusryčius sportininkėms patiekdavo tik bandelių su uogiene, jogurto ir arbatos. Dešros ir kitokių mėsos gaminių tekdavo pirkti parduotuvėje“, – prisiminimais dalijosi Paulauskas.

Gyvenimo ir maitinimo sąlygos pagerėjo tik tuomet, kai patekusios į ketvirtfinalį lietuvaitės persikėlė į Le Mano miestą ir buvo apgyvendintos naujame viešbutyje.

„Man šis Europos čempionatas jau septintas, todėl esu matęs visko. Palyginu šias sąlygas su ankstesnių pirmenybių ir nusiraminu – yra buvę ir daug prasčiau, ir geriau. Prieš dvejus metus Lenkijoje vykęs čempionatas buvo organizuotas idealiai“, – pažymėjo Paulauskas.

Per pastaruosius 16 metų strategas praleido tik 2003 metų pirmenybes Graikijoje, į kurias mūsų šalies rinktinė neprasibrovė, ir 2009 m. čempionatą Latvijoje, kuriame nacionalinei komandai nesėkmingai dirigavo Rūtenis Paulauskas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Linas

Linas  portretas
Tikiuosi kad Lietuvaites nepasiduos ir paiims koki tai metaliuka.

o

o portretas
rodys tik suš*** komercinis kanalas

info LIETUVOS ŽEMĖ

info LIETUVOS ŽEMĖ      portretas
Visiems visiems visiems Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti Vengrijos žemės ūkio sklypus. Tačiau Lietuvos įstatymų leidėjams vengriškas pavyzdys yra nereikalingas. Todėl mes patys išsaugokim protėvių palikimą Lietuvą savo vaikams. Burkimės ir organizuokim referendumą. Nes Lietuvos žemių išpardavinėjimas užsieniečiams yra sukčių sumanytas Lietuvos naikinimas. Lietuvos žemės referendumo savanorių grupė didėja, bet nėra pakankamai didelė pradėti parašų rinkimą. Labai trūksta žmonių, kurie galėtų padėti organizuotis ir platinti žinią. Reikalinga suburti bent 3000 žmonių savanorių grupę daugiau nei 300000 parašų surinkimui. **************************************************** Registracija: tel. 8 698 02118 pranciskus.sliuzas@kaisiadorys.lt **************************************************** Šie metai yra lemtingi Lietuvai. Aktyviai dalyvaukim v i s i.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių