- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Visų laikų pajėgiausia Lietuvos stalo tenisininke tituluojama Rūta Paškauskienė profesionalią sportinę karjerą pradėjo vos sulaukusi dvylikos, tačiau atskleidžia, jog tikrąją sporto reikšmę savo gyvenime, pajuto tik dabar.
„Visada galvodavau, jog stalo tenisas man nėra toks svarbus, jog negalėčiau be jo gyventi, tačiau dabar, kai karjera jau eina į pabaigą, suprantu, kad tai – visas mano gyvenimas, į kurį telpa draugai, darbas ir netgi malonumai“, – sakė R. Paškauskienė.
Seka mamos pėdomis
Į pergalių kelią R. Paškauskienę atvedė ir iki šiol lydi mama bei trenerė Romualda Garkauskienė, nuo mažų dienų dukrai įskiepijusi meilę stalo tenisui ir sportui apskritai.
„Mano visa šeima gyveno stalo tenisu, mama ir teta yra profesionalios stalo tenisininkės, todėl šis sportas mano gyvenime irgi atsirado neatsitiktinai. Pirmą kartą į rankas raketę paėmiau būdama šešerių, po to sekė pergalės varžybose, gerėjo įgūdžiai, kol galutinai susižavėjau šia sporto šaka ir neįsivaizdavau savęs niekur kitur“, – pasakojo R. Paškauskienė.
Dar mokydamasi mokykloje R. Paškauskienė ėmė atstovauti užsienio klubams, o sulaukusi dvylikos jau pasidabino aukso medaliu – tapo Lietuvos suaugusių stalo teniso čempione. Visgi svarbiausius savo mačus sportininkė sužaidė jau vėlesniame amžiuje.
„Kaip įsimintiniausius savo karjeros laimėjimus galėčiau išskirti Europos stalo teniso čempionato mišrių dvejetų turnyre iškovotą aukso medalį ir asmeninę pergalę Europos moterų vienetų čempionate“, – sakė tenisininkė. Interviu su R. Paškauskiene galite pamatyti jau šį šeštadienį „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje 9.30 val. TV6 eteryje.
Talentas ir darbas – neatskiriami
R. Paškauskienė yra įsitikinusi, jog vien talentu nieko nelaimėsi ir užsimena, jog jaunystėje linksmybes su draugais dažniau iškeisdavo į treniruotes sporto salėje.
„Pats geriausias, koks tik gali būti, jausmas sporte yra pergalė. Tuomet atsiperka visas įdėtas darbas ar veiklos, kurių teko dėl to atsisakyti“, – šypsenos neslėpė R. Paškauskienė.
Taip pat daug kas priklauso ir nuo asmeninių žaidėjo savybių – gebėjimo susikaupti, geros reakcijos, judesių koordinacijos ir greičio, kurie išugdomi dar ankstyvoje vaikystėje. Tuo tarpu žaidžiant duete stiprioji pusė yra abipusis supratimas, susižaidimas.
„Abu partneriai poroje neprivalo būti aukščiausio lygio žaidėjai, tačiau labai svarbu, jog jie papildytų vienas kitą. Pavyzdžiui, mano partneris iš Serbijos yra kairiarankis, aš – dešiniarankė, jis stovi toliau nuo stalo, aš – arčiau. Taip suformuojamas geras dvejetas“, – žaidimo subtilybes aiškino R. Paškauskienė.
Daugiau apie savo sportinę karjerą ir stalo tenisą R. Paškauskienė papasakos jau šį šeštadienį 9.30 val. „Lietuvos mokyklų žaidynių“ laidoje per TV6 kanalą.
„Lietuvos mokyklų žaidynės“ – tai masiškiausias sporto renginys Lietuvoje, kuriame dalyvauja per 200 tūkst. moksleivių iš daugiau nei 1100 Lietuvos mokyklų. Į žaidynių programą įtrauktos net 24 sporto šakos: nuo legendinių estafečių „Drąsūs. Stiprūs. Vikrūs“ iki olimpinių sporto šakų – lengvosios atletikos ar krepšinio. Projekto tikslas – per sportą ugdyti sveiką, atsakingą ir pilietišką jauną žmogų.
Projektą globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Lietuviams pasipriešinti nesugebėjo ir britai: Lietuvos U-20 rinktinė dar kartą sutriuškino varžovus
Lietuvos jaunimo iki 20 metų ledo ritulio rinktinė tęsia sėkmingą žygį Pasaulio II diviziono A grupės varžybose. ...
-
Trečiajame greičio ruože Gelažninko tempui koją kišo technika
Nuo pat ralio pradžios Bišos apylinkėse įsikūręs 47-asis Dakaras kartu su trečiuoju ralio etapu keliasi šiauriau į Saudo Arabiją, link Al Henakijos. Bivako migracija sportininkams dažniausiai reiškia ilgesnes dienas kelyje, prava...
-
Žala įsibėgėja: į sekundžių kovą dėl pirmos vietos įsivėlė tarsi klasikiniame ralyje
Antradienį Dakaro ralio dalyviai įveikė trečią greičio ruožą. Iš pradžių 500 kilometrų distanciją žadėję organizatoriai dėl regione prapliupusių liūčių distanciją sutrumpino iki kiek daugiau nei 300 kilometrų. Tačiau tai nerei&sca...
-
Baciuška po 3-iojo etapo: buvo sunku startuoti pirmam
Šiandien Rokas Baciuška startavo 9.10 val. (Lietuvos laiku) ir buvo pirmasis automobilių klasės dalyvis pries starto linijos, nes vakar laimėjo beveik 1000 kilometrų 48 valandų „Chrono“ greičio ruožą. ...
-
Lietuvos olimpiečiai: degalinių tinklas neteisėtai panaudojo mūsų nuotraukas4
Dalis Lietuvos olimpiečių teigia, kad degalinių tinklas EMSI neteisėtai panaudojo jų nuotraukas. Anot sportininkų, nors jie nedavė leidimo naudoti jų atvaizdo, fotografijos atsidūrė EMSI platinamame 2025 m. kalendoriuje. ...
-
Trečioje vietoje 48 valandų maratoną baigęs Žala bando įsitvirtinti tarp lyderių
Pirmadienį Dakaro ralio dalyviai pabaigė net 48 valandas trukusį „Chrono“ maratoną, per kurį įveikė daugiau nei 900 kilometrų ir vieną naktį praleido be savo mechanikų pagalbos. Kaip ir žadėjo organizatoriai, šis etapas buvo i&s...
-
Gelažninkas apie „Chrono 48“ etapą: organizatoriai „užtaisė“ neblogas dvi dienas
Trečioji Dakaro diena Bišos mieste artėja prie pabaigos ir į bivaką po nakties dykumoje grįžta išvargę sportininkai. Susitvarkyti su „Chrono 48“ etapu lengva tikrai nebuvo – į tūkstantį maratoninių kilometrų organiza...
-
Dakaro ralis: po maratono Baciuška ir Vanagas – dešimtuke geriausiųjų
Pirmadienį tęsėsi vienas rimčiausių lenktynininkams Dakaro ralio išbandymų – 48 „Chrono“ greičio ruožas, kuriame per 48 valandas lenktynininkams teko įveikti beveik 1000 kilometrų. ...
-
Šachmatų genijus Carlsenas Osle vedė savo mylimąją4
Norvegijos šachmatų žvaigždė Magnusas Carlsenas susituokė su savo mylimąja Ella Victoria Malone. Jiedu aukso žiedus sumainė per ceremoniją Holmenholleno koplyčioje Osle, pranešė transliuotojas NRK ir kitos norvegų žiniasklaidos priem...
-
Dakaro ralis dviem lietuviams – baigtas: pranešė apie gedimą ir traumą2
Iš Dakaro ralio traukiasi du lietuviai – motociklininkas Gediminas Šatkus ir ir šturmanas Albertas Veliamovičius. ...