Europos kiokušin karatė čempionas Orestas Procas, regis, sulaukė savo aukso amžiaus: pernai jis laimėjo viską, ką buvo galima laimėti, tad šis kovotojas – vienas Vilniuje vyksiančio pasaulio čempionato favoritų.
Metų išbandymas – Vilniuje
27-erių 3-iojo dano meistras O.Procas pernai triumfavo Europos čempionate, prestižinėse komercinėse „Kokoro Cup“ taurės varžybose, kituose tarptautiniuose turnyruose ir Lietuvos čempionate.
Be pergalių ant tatamio, 2012-ieji Kauno klubo „Rifas“ atstovo O.Proco gyvenime pažymėti ir džiugiomis asmeninėmis šventėmis – jis sukūrė šeimą ir metų pabaigoje tavo tėvu.
Vidutinės svorio kategorijos (iki 80 kg) kovotojas O.Procas – Viešojo saugumo tarnybos pareigūnas, šiuo metu išėjęs tėvystės atostogų. Tad ir pasaulio čempionatui jam rengtis kiek lengviau, nes nereikia treniruočių derinti su tarnyba.
Pasaulio kiokušin karatė čempionatas Vilniuje vyks balandžio 13–14 d. Pirmąją varžybų dieną numatytos vyrų lengvo svorio, moterų lengvo ir vidutinio svorio kategorijų kovos, antrąją – vyrų vidutinio ir sunkaus svorio bei moterų sunkaus svorio kategorijų susitikimai.
Gludina kovos techniką
Paauglystėje Orestas buvo sunkokas vaikas, tačiau patekęs į griežtos savo pirmosios trenerės Vilijos Korsakovienės rankas pradėjo keistis.
Kai talentingas sportininkas pradėjo skinti pirmąsias pergales tarptautinėje arenoje, sportas užvaldė visą jo gyvenimą. Jis tapo Europos jaunių čempionu ir vicečempionu, netrukus trofėjų kolekciją pradėjo pildyti ir vyrų varžybose iškovoti medaliai.
Pasaulio čempionatui O.Procas rengiasi su savo dabartiniu treneriu Ričardu Poška. Pasirengimas vyksta sklandžiai, svarbiausia – išvengti traumų, kurios yra neatsiejama šio kovos meno dalis. Treniruotės – gana intensyvios. Pagrindas ištvermei padėtas jau anksčiau, dabar stengiamasi pridėti greičio, gludinti kovos techniką.
Japonai – slapukai
Orestas – maksimalistas: jam pasaulio čempionate geras rezultatas būtų aukso medalis. O jeigu siekdamas maksimumo pasieks minimumą – laimės kitos spalvos medalį – tai irgi bus didelis Lietuvos laimėjimas.
Jis yra vienas iš tų kovotojų, kurie iš anksto neanalizuoja varžovų taktikos. „Tai darau tik varžybose, nes tada geriausiai matyti, kaip varžovai pasirengę, kokius smūgius akcentuoja. Be to, geriausi kovotojai stengiasi pateikti vis ką nors naujo, tad analizuoti jų senas kovas nėra prasmės. O naujausių japonų kovų internete nelabai ir pamatysi – man atrodo, kad jie specialiai jų nerodo“, – sakė Europoos čempionas.
O.Proco kovos koziris – smūgiai rankomis, jis mėgsta artimą kovą. Todėl jam neparankiausi daug ant tatamio judantys kovotojai.
Europiečiai – irgi grėsmingi
Vaikystėje Japonijos kovotojai Orestui atrodė kaip dievai. Ir dabar jis supranta, kad šio kovos meno pradininkai japonai turi daug privalumų ir sugeba juos išnaudoti geriau nei europiečiai.
Pasaulio čempionate Vilniuje ne silpnesni už japonus, O.Proco teigimu, bus ir stipriausi Europos karatistai. „Net nežinau, kiek mano svorio kategorijoje bus Japonijos kovotojų, tačiau aišku tai, kad ir su europiečiais kovoti tikrai nebus lengviau“, – tvirtino sportininkas.
O.Procas žino, kad viską gali lemti net menką sekundės dalį prarastas budrumas. Jo įsitikinimu, kovojant dėl pergalės ne mažesnę įtaką už fizinį pasirengimą turės ir sportininko dvasios stiprybė, valia.
Pasaulio čempionatas bus maksimalus kovotojo fizinių ir dvasinių jėgų išbandymas – iki finalo nukeliavusiems sportininkams teks ištverti penkias kovas, kurios vyks pagal viso kontakto taisykles.
Naujausi komentarai