Pasaulio irklavimo čempionate startuos vyrų įgulos

 • Teksto dydis:

Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionato dalyviai Trakuose išsidalijo ne vien medalius, bet ir vietas šalies rinktinėje, kuri startuos pasaulio čempionate.

Susižėrė trofėjus

Net devynis aukso medalius iškovojo baidarininkė Kotryna Glemžaitė, penkis – kanojininkė Gabrielė Čerepokaitė.

Panevėžietė K.Glemžaitė laimėjo vienviečių 200 m, 500 m, 1 000 m ir 5 000 m, dviviečių 500 m (su Rasa Vaičikonyte) ir 1 000 m (su Liucija Railaite) bei keturviečių 200 m (su R.Vaičikonyte, Ema Milašiūte, L.Railaite), 500 m (su E.Milašiūte, R.Vaičikonyte, L.Railaite) ir 1 000 m (su L.Railaite, R.Vaičikonyte, Gabija Bakaite) varžybų finalus.

Šiaulietė G.Čerepokaitė triumfavo vienviečių ir dviviečių (su Marija Markevičiūte) 200 m ir 500 m lenktynėse, vienviete laimėjo 5 000 m varžybų finalą.

Keturi aukso medaliai įteikti kanojininkui visaginiečiui Vadimui Korobovui – už pergales 200 m dviviečių (su Henriku Žustautu) ir keturviečių (su Kirilu Suchorukovu, Mantu Skarulskiu, Edvinu Šakiniu), 500 m dviviečių (su H.Žustautu) ir 1 000 m vienviečių varžybose.

Namuose įtampa didesnė

„Pasaulio ir Europos čempionatuose šaliai vienoje rungtyje gali atstovauti tik viena įgula, – sakė Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKIF) prezidentas Aleksandras Alekrinskis. – Į Kanadoje rugpjūtį rengiamą pasaulio čempionatą vyks Andrejus Olijnikas, Mindaugas ir Simonas Maldoniai, Arturas Seja, H.Žustautas, V.Korobovas ir Ignas Navakauskas – jie dalyvaus keturiose olimpinėse rungtyse.“

A.Olijnikas vienviete baidare irkluos 1 000 m, o dviviete su M.Maldoniu – 500 m. Keturviečių baidarių 500 m varžybose startuos A.Seja, I.Navakauskas, S. ir M.Maldoniai, o dviviečių kanojų 500 m – H.Žustautas ir V.Korobovas.

„Lietuvos čempionate visada didesnė įtampa nei startuojant užsienyje, nes, pralaimėjus namuose, galima likti be svarbiausių tarptautinių varžybų. Kita vertus, konkurencija tarp saviškių skatina tobulėti“, – kalbėjo A.Olijnikas.

Buvo sėkmingų metų

Pernai pasaulio čempionate Danijoje dalyvavo aštuoni Lietuvos sportininkai.

Penktąsias vietas užėmė H.Žustautas ir V.Korobovas (dvivietė kanoja 500 m) bei S.Maldonis, M.Maldonis, I.Navakauskas ir A.Seja (keturvietė baidarė 500 m), šeštas buvo O.Olijnikas (vienvietė baidarė 1 000 m), aštuntas – A.Seja (vienvietė baidarė 200 m).

2019-aisiais Vengrijoje aukso medalį iškovojo H.Žustautas (200 m), 2018-aisiais Portugalijoje sidabrą laimėjo A.Seja (200 m), Ričardas Nekriošius ir A.Olijnikas (500 m), bronzą – H.Žustautas (200 m).


Čempionai

Baidarės. 200 m vienvietės – K.Glemžaitė ir I.Navakauskas, dvivietės – Ū.Matulevičiūtė ir I.Nekrošaitė, I.Navakauskas ir A.Seja, keturvietės – R.Vaičikonytė, K.Glemžaitė, E.Milašiūtė, L.Railaitė ir T.Bartkus, M.Bratichas, A.Lankas, E.Ramanauskas; 500 m vienvietės – K.Glemžaitė ir V.Čaplinskis, dvivietės – K.Glemžaitė ir R.Vaičikonytė, M.Maldonis ir A.Olijnikas, keturvietės – E.Milašiūtė, K.Glemžaitė, R.Vaičikonytė, L.Railaitė ir I.Navakauskas, M.Maldonis, A.Seja, S.Maldonis; 1 000 m vienvietės – K.Glemžaitė ir A.Olijnikas, dvivietės – K.Glemžaitė ir L.Railaitė, L.Bukauskas ir P.Čepelė, keturvietės – K.Glemžaitė, L.Railaitė, R.Vaičikonytė, G.Bakaitė ir R.Nekriošius, H.Kairys, R.Sakalauskas, T.Jusevičius; 5 000 m vienvietės – K.Glemžaitė ir R.Nekriošius.

Kanojos. 200 m vienvietės – G.Čerepokaitė ir H.Žustautas, dvivietės – G.Čerepokaitė ir M.Markevičiūtė, V.Korobovas ir H.Žustautas, keturvietė – K.Suchorukovas, V.Korobovas, M.Skarulskis, E.Šakinis; 500 m vienvietės – G.Čerepokaitė ir A.Jančiukovičius, dvivietės – G.Čerepokaitė ir M.Markevičiūtė, V.Korobovas ir H.Žustautas, keturvietė – A.Jančiukovičius, D.Kovaliovas, A.Golovačas, I.Serafinas; 1 000 m vienvietė – V.Korobovas, dvivietė – I.Serafinas ir A.Golovačas, keturvietė – A.Jančiukovičius, D.Kovaliovas, A.Golovačas, I.Serafinas; 5 000 m vienvietės – G.Čerepokaitė ir M.Talačka.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių