- Vaidotas Burokas, Jonas Minialga
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Problema: anot D.Šemioto, dėl prieštaringai vertinamos naujos atrankos sistemos į olimpiadą nepateko daug stiprių boksininkų, tarp jų – ir lietuvių.
-
Palaikys: R.Šiugždinis linki Lietuvos buriuotojams Tokijuje palankaus vėjo.
-
Konkurencija: pasak S.Binevičiaus, iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes vis sunkiau.
-
Lūkesčiai: B.Šakickienė tikisi, kad mūsų šalies irkluotojai bus gerai pasiruošę lemiamiems startams.
"Olimpiada – tartum įrodymas, kad gyvenimas nesustojo ir nesustos", – sakė buvęs olimpietis boksininkas Daugirdas Šemiotas, kartu su kolegomis pasidalijęs mintimis apie Tokijuje prasidėjusį reikšmingiausią planetoje sporto renginį.
Sąstingis – pražūtingas
D.Šemioto, buriuotojo Raimondo Šiugždinio, irklavimo trenere dirbančios Birutės Šakickienės, Kauno plaukimo mokyklai vadovaujančio Sauliaus Binevičiaus įrašai yra ir Lietuvos olimpinio sporto istorijoje.
"Mūsų irkluotojai tikrai pajėgūs Tokijuje kovoti dėl medalių", – tvirtino Sidnėjaus žaidynių prizininkė B.Šakickienė.
Ji, kaip ir kiti "Kauno dienos" pašnekovai, akcentavo ir sudėtingas ikiolimpinės atrankos sąlygas, ir aplinkybes, kuriomis šiuo metu Japonijos sostinėje tenka varžytis sportininkams.
"Jeigu olimpiada būtų atidėta dar kartą ar netgi išvis atšaukta, jei vėl būtų kalbama apie užsidarymus, žmonės psichologiškai neištvertų", – svarstė D.Šemiotas.
"Sportas negali būti apimtas sąstingio. Pandemija valdoma visame pasaulyje, žmonija – jau ne aklo šoko būsenos. Reikia judėti į priekį", – teigė R.Šiugždinis.
Palaikys: R.Šiugždinis linki Lietuvos buriuotojams Tokijuje palankaus vėjo. / lbs.lt nuotr.
Be sirgalių – kitaip
Anot D.Šemioto, net ir tai, kad žaidynės vyksta be žiūrovų – ne tragedija.
"Tokio lygio varžybose sportininkas susikoncentruoja į savo darbą, sirgaliai lieka antrame plane. Palaikymo bangos, be jokios abejonės, motyvuoja, veikia. Tačiau, kad viskas priklausytų nuo jų, tikrai taip nebūna", – kalbėjo boksininkas.
Sirgaliai visada svarbūs. Vien įeiti į gaudžiančią areną – ypatingas jausmas.
B.Šakickienės nuomone, žiūrovai, lydintys ovacijomis, šūksniais, prideda adrenalino, tačiau irklavimo varžybų aplinka – kitokia nei uždaroje arenoje.
"Per lenktynes irkluotojų gerbėjai būna kiek tolėliau, susitinkame tik po finišo. Visą distanciją – tik kova su varžovais ir savimi, nėra kada žvalgytis", – sakė olimpietė.
Trijose olimpinėse žaidynėse dalyvavęs S.Binevičius tvirtino, kad plaukimas tuščioje arenoje yra mažiau nuteikiantis nei pilnutėlėje sporto aistruolių.
"Sirgaliai visada svarbūs. Vien įeiti į gaudžiančią areną – ypatingas jausmas. Tokia aplinka nulemia ir psichologinį nusiteikimą. Kartais žiūrovai baugina, bet ir suteikia azarto, sveikos įtampos, pats labiau užsivedi", – kalbėjo buvęs daugkartinis Lietuvos plaukimo čempionas ir rekordininkas.
Konkurencija: pasak S.Binevičiaus, iškovoti kelialapį į olimpines žaidynes vis sunkiau. / ltuswimming.com nuotr.
Smūgis boksui
D.Šemiotui apmaudu, kad pirmą kartą po nepriklausomybės atkūrimo Lietuva olimpinėse neturi bokso atstovų.
"Nauja atrankos sistema, reitingavimas – kaip smūgis žemiau juostos. Iki šiol svarbiausi akcentai buvo pasaulio, Europos čempionatai, kvalifikaciniai turnyrai. Staiga – neįtikėtini pokyčiai, sudarę nevienodas konkurencijos sąlygas. Už borto liko daug stiprių sportininkų, galėjusių kovoti dėl medalių, tarp jų – ir mūsiškių. Labai gaila", – dėstė D.Šemiotas.
R.Šiugždinis, paklaustas apie galimus savo sporto šakos atstovų startų scenarijus, teigė: labai sudėtinga prognozuoti.
"Buriavimas žavus tuo, kad yra labai daug faktorių, lemiančių galutinį rezultatą. Vienas sportininkas gali mėgti stipresnį vėją, kitas – silpnesnį. Be to, kiekvieno buriuotojo fizinis parengtumas irgi būna labai skirtingas. Mūsų Viktorija Andrulytė tikrai gali sėkmingai pasirodyti, jeigu per varžybas vyraus silpnesni vėjai, o fiziškai stipriam burlentininkui Juozui Bernotui galbūt būtų parankiau buriuoti pučiant stipriam vėjui. Buriavimas – ne metrai ar sekundės, ant vandens vyksta momentinė kova ne vien su varžovais, bet ir gamtos užgaidomis", – pasakojo 1997-ųjų pasaulio ir Europos čempionas.
"Olimpiada – kitoje pasaulio dalyje, kitoje laiko juostoje, tad labai svarbu, kaip susiklostys mūsiškių aklimatizacija. Vis dėlto tikiuosi, kad viskas bus gerai", – vylėsi B.Šakickienė.
1996 m. Atlantos ir 2000 m. Sidnėjaus žaidynių dalyvė Tarptautinės irklavimo federacijos (FISA) sprendimą pakviesti į Tokiją mūsų vyrų porinės keturvietės įgulą vietoj į dopingo skandalą įklimpusių Rusijos atstovų pavadino teisybės triumfu.
"Kitaip būti negalėjo – juk du iš keturių Rusijos irkluotojų vartojo draudžiamus preparatus. Pusė įgulos! Keista, kad FISA lūkuriavo, derėjo iškart imtis ryžtingų veiksmų, o ne vos paskutinę dieną", – svarstė B.Šakickienė.
Lūkesčiai: B.Šakickienė tikisi, kad mūsų šalies irkluotojai bus gerai pasiruošę lemiamiems startams. / smbangputys.lt nuotr.
Šansas debiutantams
Pirmą kartą nuo 1992-ųjų olimpinėse žaidynėse nedalyvauja ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė.
Anot R.Šiugždinio, tai – žymus trūkumas, tačiau verta žvilgtelėti ir į kitą medalio pusę: gal žmonės pradės aktyviau domėtis individualiomis sporto šakomis?
"Labai gaila, kad mūsų krepšininkams nepavyko prasiskinti kelio į Tokiją. Kita vertus, dabar dėmesį prikaustys ne komandinis žaidimas, o individualūs pasirodymai, įdėmiau stebėsime ne vien patyrusių olimpiečių, bet ir debiutantų startus, vertinsime jaunimo galimybes", – sakė pašnekovas.
2016-aisiais Rio de Žaneiro žaidynėse mūsų šaliai atstovavo šeši plaukikai, Japonijos sostinėje jų komandą sudaro tiek pat atletų.
"Kai dalyvavau 2008-ųjų olimpiadoje, tuo metu varžėsi iš viso daugiau nei 1 000 plaukikų, Tokijuje – maždaug 900. Kvalifikaciniai normatyvai ūgtelėjo, ratas atletų, galinčių patekti į žaidynes, siaurėja, – kalbėjo S.Binevičius. – Daug veiksnių turi įtakos kovai dėl olimpinių kelialapių, bet jei norime būti lygiaverčiais konkurentais, privalome žengti koja kojon su lyderiais – turiu galvoje ne vien plaukimą. Svarbu viskas – mokslas, mityba, bazės, finansavimas, trenerių kvalifikacija."
Olimpiečiai
Raimondas Šiugždinis (buriavimas) – dalyvavo 1992 m. Barselonos olimpinėse žaidynėse (470 jachtų klasė, su Valdu Balčiūnu – 32 vieta).
Birutė Šakickienė (irklavimas) – dalyvavo 1996 m. Atlantos olimpinėse žaidynėse (vienvietė valtis – 14 vieta) ir 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse (porinė dvivietė, kartu su Kristina Poplavskaja – bronzos medalis).
Saulius Binevičius (plaukimas) – dalyvavo 2000 m. Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse (estefetė 4 po 100 m laisvu stiliumi – 16 vieta), 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse (estafetė 4 po 100 m laisvu stiliumi – 11 vieta ir 200 m laisvu stiliumi – 21 vieta), 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse (200 m laisvu stiliumi – 47 vieta).
Daugirdas Šemiotas (boksas) – dalyvavo 2008 m. Pekino olimpinėse žaidynėse (svorio kategorijos iki 81 kg varžybos – 17–28 vietos).
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Ieties metikė I. Jakubaitytė – Europos meistrų čempionė
Ketvirtadienį Peskaroje, Italijos uostamiestyje prie Adrijos jūros, prasidėjo XXII Europos meistrų lengvosios atletikos čempionatas. ...
-
LTOK apdovanoti Europos jaunimo olimpinio festivalio prizininkai
Ketvirtadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) pagerbti ir apdovanoti jubiliejus šventę sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys bei Europos jaunimo olimpinio festivalio medalininkai, jų treneriai bei sporto federacijų atstovai, ra&sc...
-
Lietuvos rankinio lygoje – įtikinama čempionų pergalė ir staigmena sostinėje
Lietuvos rankinio lygoje (LRL) sužaistos trejos rungtynės. Centrinėmis rungtynėmis buvo Vilniaus „Amber“ ir Klaipėdos „Dragūno“ dvikova. ...
-
Kauno „Žalgirio“ rankininkių šeštadienį laukia startas Europos taurės turnyre
Kauno "Žalgirio" moterų rankinio komanda penktadienį išvyksta į Belgiją, kur šeštadienį pradės kovas EHF Europos taurės turnyre. Pirmosios žalgiriečių varžovės bus KTSV Eupen klubo rankininkės. ...
-
L. Simėno įvarčiai nukalė vieną didžiausių turo staigmenų Šveicarijos rankinio čempionate
Šveicarijos rankinio čempionate geriausias rungtynes sužaidė Ženevos „Chenois“ klubo naujokas Lukas Simėnas. ...
-
Kalnų dviratininkė K. Sosna pasaulio reitinge sugrįžo į „Top 3“
Dviratininkė Katažina Sosna, atstovaujanti Italijos komandai „Torpado Factory Team“, Tarptautinės dviračių sporto sąjungos (UCI) kalnų dviračių (MTB) kroso maratono reitinge iš penktos vietos pakilo į trečią. ...
-
Šalia medalio likęs A. Mikutis: jei ne naujasis kombinezonas, bučiau koks 15-as1
Trečiadienį Nyderlandų provincijoje Drentėje prasidėjusio Europos dviračių plento čempionato jaunimo (iki 23 m.) vaikinų asmeninėse lenktynėse laikui Aivaras Mikutis iškovojo aukštą 5 vietą. ...
-
Automobilių kroso finišui akompanuos pasaulio čempionas ir ultralengvųjų lėktuvų pilotai
Spalio 1-ąją Šakių rajone esančioje Pavilkijo trasoje bus nuleista Lietuvos automobilių kroso A ir B lygų čempionato vėliava. Čia vyks paskutiniojo, šeštojo etapo lenktynės, po kurių paaiškės šalies čempionai ir ...
-
T. Pakutinskas ruošiasi ginti čempiono diržą
MMA Bushido čempionas Tomas Pakutinskas ruošiasi ginti savo diržą prieš galingą Olandijos atletą Aryą Sheiky. Jau lapkričio 18 d., „OK MEGA SERIES" HERO'S“ turnyre Vilniuje, ASG arenoje, šie du milžinai susitik...
-
Įspūdingi Kauno rajono sportininkų pasiekimai1
Kauno rajono sportininkai ir toliau skina pergales aukščiausio rango sportinėse varžybose: iškovoti ne tik medaliai, bet ir kelialapiai į olimpines žaidynes. ...