Lietuvių sportininkai britams – lyg antausis Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvių sportininkai britams – lyg antausis

2010-04-04 09:21
Neįkando: D.Britanijos dviračių treko rinktinės vadovas D.Brailsfordas teigė, kad S.Krupeckaitė (dešinėje) pažeidė taisykles išvažiuodama už raudonos linijos, tačiau teisėjai...
Neįkando: D.Britanijos dviračių treko rinktinės vadovas D.Brailsfordas teigė, kad S.Krupeckaitė (dešinėje) pažeidė taisykles išvažiuodama už raudonos linijos, tačiau teisėjai... / "PA-Scanpix" nuotr.

Akistatos su Lietuvos sportininkais Didžiosios Britanijos atletams tapo jau nebe galvos, bet danties skausmu. Britams siaubingiausia, kad jie kol kas nežino, koks vaistas galėtų būti efektyvus.

Teisėjams nešė nuotraukas

Kai Simona Krupeckaitė pasaulio dviračių treko čempionate Kopenhagoje laimėjo keirino rungtį, kirtusi finišo liniją akimirka anksčiau nei britų pasididžiavimas – Pekino olimpiados čempionė Victoria Pendleton, Didžiosios Britanijos rinktinės direktorius Dave'as Brailsfordas piktdžiugiškai šypsojosi: džiaugsis tas, kuris džiaugsis paskutinis.

Po varžybų D.Brailsfordas, nešinas protestu bei šūsnimi nuotraukų, nuskubėjo pas teisėjus, norėdamas įrodyti, kad S.Krupeckaitė pažeidė taisykles, todėl ji turėjo būti diskvalifikuota, o aukso medalis įteiktas V.Pendleton. Esą lietuvė finišuodama išvažiavo už raudonosios linijos, o tai, pasak D.Brailsfordo, draudžia Tarptautinės dviračių sąjungos (UCI) taisyklių skirsnis Nr. 3.2.042.

Varžybų teisėjai nesileido į diskusijas. Britų pretenzijos buvo atmestos, rezultatai – nepakeisti.

"Kam reikalingos taisyklės, kurios negalioja? Mes pateikėme akivaizdžius įrodymus, bet jų niekas nepaisė. Toks požiūris gali sugriauti bet kurio sportininko karjerą", – interviu dienraščiui "The Times" aiškino D.Brailsfordas.

Tačiau ponas Dave'as buvo kažkodėl nepatenkintas ir dieną prieš keirino finalą, nors arbitrai britų naudai nepatenkino Kinijos rinktinės apeliacijos. Kinai skundėsi, kad per sprinto varžybų finalą kinei Shuang Guo iškovoti aukso medalį sutrukdė taisykles pažeidusi V.Pendleton.

"D.Brailsfordas ir tada atrodė kaip nelaimingas žmogus", – pastebėjo "Road Bike Action Magazine".

Teniso aistros nerimsta

Iki šiol kritikos ir pašaipų strėles atmušinėja buvęs D.Britanijos teniso rinktinės strategas Johnas Lloydas.

"Tai – didžiausias pažeminimas, kokį tik kada nors patyrėme. Ekstazės apimti lietuviai šokinėja ant britų teniso lavono", – po sensacingo J.Lloydo vadovaujamos komandos pralaimėjimo 2:3 Deviso taurės turnyre Lietuvos ekipai rašė "The Times".

Šalyje, kuri teniso pasauliui davė legendinį Vimbldoną, 2010-ųjų kovo 7-oji buvo gedulo, šoko ir įtūžio diena. Nors labai niršdami, D.Britanijos teniso gerbėjai mokėsi ištarti Ričardo Berankio, Lauryno Grigelio, Dovydo Šakinio vardus bei pavardes.

Nuoskaudą tebejaučiantis J.Lloydas praėjusią savaitę apsišaudė replikomis su pirmąja britų rakete Andy Murray'umi, kuris nežaidė mačo su lietuviais.

"Andy nederėtų rinktis, kada jis nori ar nenori atstovauti Didžiajai Britanijai. Pasakykite man, senamadžiui, ką reiškia reprezentuoti šalį: tai – malonumas ar privilegija? Iš tiesų Roger Federeris ir kiti geriausieji tenisininkai patys sprendžia, kada jiems žaisti Deviso taurės varžybose, bet ar tai – teisinga?" – citavo J.Lloydą naujienų agentūra BBC.

A.Murray'us, pralaimėjimą Lietuvos tenisininkams pavadinęs "lengvu nesusipratimu", pareiškė: "Iš Johno tikiuosi didesnio supratimo. Be to, man jau – 22-eji, aš esu pakankamai savarankiškas rinktis, koks tolesnis karjeros kelias man tinkamiausias."

Nekorektiškas palyginimas

Kai Lietuvos stipruolis Žydrūnas Savickas nušluostė nosį britams per varžybas Suomijoje, lyg sutapimas dienraštyje "The Guardian" pasirodė straipsnis, kuriame mūsų stipruolis buvo nekorektiškai palygintas su mėšlavabaliu.

Kovo 21-ąją Ž.Savickas laimėjo galiūnų turnyrą "Ledinis žmogus 2010" ("Iceman 2010"). Lietuvis sėkmingiausiai atliko tris rungtis iš penkių (greičiausiai užtempė į kalną aštuonias slidininkes, ilgiausiai ant užšalusio ežero suko rąstą ir, sukėlęs keturis maišus į vilkiką, sparčiausiai traukė jį per sniegą 15 m) ir surinko 49,5 taško.

Antrąją vietą su 41 tšk. užėmė stipriausias 2007 m. Jungtinės Karalystės ir 2009 m. Anglijos vyras Terry's Hollandsas.

Kovo 24-ąją "The Guardian" išspausdino mokslininko Robo Knello straipsnį, kuriame linksniuojami mėšlavabalio – stipriausio pasaulio vabzdžio – privalumai.

Išsamius tyrimus atlikęs R.Knellas paskelbė išvadą, kad mėšlavabalis gali pajudinti svorį, kuris 1141 kartą didesnis už jo kūno masę. Taigi, pasak "The Guardian", vabalas stipresnis už Ž.Savicką, kuris 2009 m. per 75 sek. nutempė 70 t sveriantį lėktuvą 30 m. Kadangi Ž.Savicko svoris 170 kg, lėktuvas už jį sunkesnis tik 411 kartų.

Klaipėdietis – pavyzdys

"Lietuvio varžovai neturėjo jokių šansų", – pabrėžė portalas "thenationalstudent.co.uk", pranešęs apie rutulio stūmiko Rimo Martišausko pergalę BUCS (Didžiosios Britanijos universitetų ir koledžų) lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionate.

Klaipėdietis nustūmė rutulį 18 m 39 cm ir apgynė pernai iškovotą BUCS čempiono titulą. Antrąją vietą užėmusio velsiečio Ryano Spencerio-Joneso rezultatas – 16 m 76 cm, o bronzos medalį laimėjusio anglo Roberto Mohano – 15 m 58 cm.

Lietuvos trenerių Raimondos ir Valerijaus Murašovų auklėtinis "Leeds Metropolitan" universitete studijuoja vadybą.

Tai, kad britams Lietuvos sportininkai – ne iš kelmo spirti, patvirtino ir R.Martišauskas.

"Anglai manęs prašė, kad aš parekomenduočiau atvykti į jų šalį studijuoti daugiau lietuvių sportininkų", – interviu "Vakarų ekspresui" sakė jaunasis atletas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų