- basketnews.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Billas Russellas mėgautųsi žaidimu su LeBronu Jamesu. Karlui Malone'ui patinka Jameso humoro jausmas. Mose'as Malone'as vertina LeBrono patekimą į NBA tiesiai iš vidurinės mokyklos ir daug kartų iškovotą naudingiausio lygos žaidėjo vardą.
Kareemas Abdul-Jabbaras grožisi Jameso noru būti geriausiu, o Bobas Pettitas mato jo galią ir atsidavimą žaidimui.
Jamesas yra vienas iš 12 NBA žaidėjų, laimėjusių daugiau nei vieną MVP titulą. Šiais metais 28 metų puolėjas tapo penktu krepšininku per visą lygos istoriją, kuris buvo pripažintas naudingiausiu keturis kartus. Jis prisijungė prie Abdul-Jabbaro (6), Russello (5), Michaelo Jordano (5) ir Wilto Chamberlaino (4).
„Apie LeBroną manau tą patį, ką maniau ir apie Wiltą, – kalbėjo Russellas. – Kartą Wiltui pasakiau: „Manau esu vienintelis žmogus planetoje žinantis, koks puikus tu esi, nes žvelgiu į tave iš arti.“ Žinau, ką kalbu ir matau – LeBronas atlieka puikų darbą būdamas LeBronu Jamesu.“
Štai, ką apie titulus ir legatą mano pats Jamesas ir keturios NBA legendos, kadaise pačios pripažintos naudingiausiais lygos žaidėjais, rašo JAV dienraštis „USA Today“.
Ką reiškia iškovoti daugiau nei vieną naudingiausio žaidėjo titulą?
Russellas: „Aš turiu kiek kitokį požiūrį į MVP titulą, paaiškinsiu kodėl. Kai pats buvau krepšininkas, visus kartus naudingiausiu mane išrinko patys lygos žaidėjai. Mane pripažino mano bendraamžiai, kolegos. Labai didžiuojuosi faktu, kad kai laimėdavau šį titulą, už mane balsavo mano konkurentai. Komandos draugai balsuoti negalėjo. Buvau išrinktas naudingiausiu žaidėju penkis kartus ir tai labai vertinu.“
Karlas Malone'as: „Tikrai nemanau, kad kas nors žengia į aikštę ir sako: „Klausykite, viskas suksis apie mane – noriu iškovoti kuo daugiau MVP titulų.“ Ne. Į aikštę mes žengiame kovoti aukščiausiu lygmeniu. Jeigu paklausite bet kurio žaidėjo, nebus nei vieno, kuris sakys: „Noriu laimėti naudingiausio žaidėjo titulą.“ Man ši mintis galvoje nesisuko.“
Moses Malone'as: „Tuometis Hjustono „Rockets“ ekipos trenerio asistentas Delas Harrisas priėjo prie manęs ir pasakė: „Kažkas už tave balsavo naudingiausio žaidėjo rinkimuose.“ Kažkas už mane balsavo. Tai reiškė, kad turiu potencialo tapti naudingiausiu. Tačiau pagrindinis mano tikslas buvo ne laimėti asmeninį titulą, bet tapti geriausiu žaidėju, kokiu tik galiu būti.“
Pettitas: „Kuo senesnis tampi, tuo tai daugiau reiškia. Kai žaidi krepšinį, tai būna malonu. Stengiesi iš paskutiniųjų būti pripažintas geriausiu, tačiau kai sensti, pajunti, kad visa tai įgauna reikšmę.
Abdul-Jabbaras: „Tai mano pastovumo ir lyderio savybių ženklas.“
Kuo LeBronas taip žavi?
Russellas: „Kai jis paliko Klyvlendą, aš visiškai tam neprieštaravau. Asmeniškai, man tai buvo tikroji „laisvojo agento“ sąvoka. Tiesą sakant, aš buvau patenkintas.“
Karlas Malone'as: Kai LeBronas su komandos draugais sukūrė „Harlem Shake“ šokį ir jį nufilmavo, aš jį žiūrėjau 40 kartų. Man tiesiog buvo gera žiūrėti į LeBroną. Jis tiesiog linksminosi. Kuo tai blogai? Buvo kilusių kalbų apie jo prieš rungtynes atliekamus dėjimus į krepšį. Ar jūs juokaujate? Jei norite pamatyti LeBroną dėjimų konkurse, nueikite į Majamio „Heat“ rungtynes.“
Jamesas: „Visi šie dalykai yra sudedamoji gero ir neužmirštamo sezono dalis. Tų momentų tiesiog reikia, norint viską daryti gerai. Mes kartu linksminamės, tačiau kai įžengiame į aikštelę, imamės darbo ir gerbiame žaidimą.“
Pettitas: „Jis nuostabus žaidėjas. Dovana – tai, ką jis daro aikštelėje, jo dominavimas ir visa kita. Jis tiesiog puikus krepšininkas.“
Moses Malone'as: „Dalykas, dėl kurio mėgstu LeBroną – į NBA jis atėjo tiesiai iš vidurinės mokyklos, kaip ir aš. Kai tai padarai ir dar laimi naudingiausio žaidėjo titulą, vadinasi kažką atlieki tikrai gerai.
Per didelės viltys
Kai Jamesas dar mokėsi mokykloje, „Sports Illustrated“ žurnalo viršelyje buvo išspausdinta jo nuotrauka ir antraštė: „Išrinktasis“. Lūkesčiai buvo milžiniški, tačiau LeBronas buvo per daug jaunas ir naivus, kad suvoktų jam tenkantį spaudimą.
Per dešimt karjeros metų, Jamesas devynis kartus žaidė NBA Visų žvaigždžių rungtynėse, septynis kartus pateko į simbolinę pirmąją NBA komandą, 43 kartus buvo išrinktas naudingiausiu savaitės, o 25 sykius – mėnesio žaidėju, dukart buvo pripažintas naudingiausiu Visų žvaigždžių rungtynių žaidėju ir tapo jauniausiu istorijoje krepšininku, peržengusiu 20 tūkst. taškų ribą.
O svarbiausia – praėjusį sezoną LeBronas antrą kartą tapo NBA čempionu, tuo pačiu iškovodamas antrąjį naudingiausio finalo serijos žaidėjo titulą.
Jamesas: „Iš tikrųjų nežinojau, kaip tai buvo svarbu. Ir anksčiau būdavau ant žurnalų viršelių. Kai buvau vaikas, tikrai nesupratau, koks svarbus ir reikšmingas yra „Sports Illustrated“ žurnalas. Aš kilęs iš Akrono. Mes apie tokius dalykus daug nekalbame. Maniau, kad tai buvo tiesiog eilinis žurnalas apie krepšinį. Aš, mano draugai buvome laimingi. Tai buvo lyg pradžia to, kam dar nežinojau, ar esu pasiruošęs.“
Abdul-Jabbaras: „Nuo pat vaikystės LeBronas yra be galo atletiškas. Kaip toli jis eis, pasakyti neįmanoma. Nesibaigiantis LeBrono tobulėjimas tik įrodo jo norą būti geriausiu. Aš tuo žaviuosi.“
Kas laukia toliau?
Russellas: Viskas, ką dabar reikia daryti – nepasiduoti ir toliau tobulėti. Nereikia nieko keisti. Jam tereikia tobulėti. Aš nepasakyčiau, kad jam reikia daryti tą, ar kitką. Kai kurie žmonės sako – jis galėtų būti geresnis, jei darytų... Manau, jie nesupranta, apie ką kalba.“
Moses Malone'as: „Išlikti paprastam ir mylėti žaidimą. Nekreipti dėmesio, ką sako kiti. Dirbti tomis kryptimis, kuriomis reikia dirbti. Visada galvoti apie save, kaip apie nugalėtoją. Negalvoti apie asmeninius titulus. Tiesiog mylėti tai, ką darai. Jei dirbsi sunkiai – tau visada pasiseks.“
Pettitas: Visada norėjau tobulėti. Niekada nesijaučiau pakankamai geras, visuomet žinojau, kad yra kur tobulėti.“
Jamesas: „Nežinau savo ribų, todėl nesustosiu tobulindamas savo žaidimą. Noriu tęsti tai ir plėsti savo galimybes. Kitais metais būsiu geresnis žaidėjas. Būsiu. Aš nesustosiu tobulėti.“
Kuo LeBrono žaidimas panašus į jūsų?
Russellas: „Man už viską svarbiau buvo gynyba. Buvo labai svarbu gerai apsigynus pereiti į sėkmingą puolimą. Nesvarbu, kas bus pirmas – puolimas ar gynyba – svarbu abejose aikštelės pusės žaisti protingai. LeBronas tai ir daro.“
Karlas Malone'as: „Nemėgstu tokių palyginimų. LeBronas turi visiškai savitą žaidimo stilių. Tačiau, kai stebiu jį žaidžiant, matau panašumų – jis labai sumaniai naudoja jėgą ir taktiškumą, o tai yra mirtina kombinacija.
Pettitas: „Aš buvau vienas pirmųjų krepšininkų, pradėjusių kilnoti svorius. Tai vyko 1956-1957 metais... Tapau daug fiziškai stipresnis. Po krepšiu pradėjau stumdytis, daužytis.“
Mose'as Malone'as: „Mėgau kovoti dėl kamuolių. Jei gali atkovoti kamuolį ir gintis, gali iškovoti daug pergalių.“
Komandinis žaidimas, komandinis žaidėjas
Po kiekvienų rungtynių, Jamesas analizuoja statistiką tokia tvarka: komandos klaidos, jo klaidos, priešininkų pelnyti taškai po klaidų, taškai, pelnyti baudos aikštelėje, komandos baudų metimai ir atkovoti kamuoliai. Tada peržvelgia asmeninę statistiką: klaidos, atkovoti kamuoliai, rezultatyvūs perdavimai, taškai.
Russellas: „Man patikdavo žaisti su visais komandos draugais, ir kuo jie geriau žaisdavo, tuo man labiau patikdavo. Man patikdavo žaisti su krepšininkais, kurie iš visų jėgų bandė padėti savo komandai nugalėti. Ar mėgaučiuosi žaisdamas su LeBronu? Žinoma.“
Abdul-Jabbaras: „Iš puikaus individualaus žaidėjo, LeBronas tapo komandinio tipo krepšininku, galinčiu į žaidimą įtraukti visus ekipos narius.“
Karlas Malone'as: „Komandos sėkmė yra daug svarbiau už asmeninius apdovanojimus. Man pasisekė žaisti su nuostabiais komandos draugais ir trenerių štabu, kurie manimi tikėjo.“
Mose'as Malone'as: „Be komandos draugų, nebūčiau tris kartus pripažintas naudingiausiu žaidėju, todėl garbė atitenka ir jiems. Be jų, aš tikriausiai neturėčiau net galimybės laimėti šį titulą. Reikia turėti pagalbos. Jie buvo su manimi, aš buvau su jais. Tai vienintelis kelias asmeninio trofėjaus link. Vienam to padaryti nepavyks.“
Mėgaukitės, kol galite
Karlas Malone'as: „Matyti tokių gabaritų krepšininką, atliekantį tokius dalykus aikštelėje – neįtikėtina.
Pasakysiu taip: mėgaukitės LeBronu Jamesu, nes jam baigus karjerą, tokio talento galite neišvysti dar 20 ar 30 metų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Perrinkimo siekianti D. Gudzinevičiūtė: jau į buvusią kadenciją žvelgiau kaip į paskutinę5
Ketvirtosios Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidento kadencijos siekianti Daina Gudzinevičiūtė sako, kad sprendimą tęsti darbus priėmė po vakar Šiauliuose vykusios konferencijos. ...
-
„7bet-Hockey Punks“ sezonas Vilniuje šiandien startuoja derbiu su šalies čempionais
Šiandien Vilniaus „Pramogų arenoje“ startuoja trečiasis OHL Baltijos ledo ritulio lygos sezonas. Vilniaus „7bet-Hockey Punks“ namuose priims praėjusio sezono Lietuvos čempionus Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulin...
-
Taurės siekė 36 komandos, pergalę šventė kauniečiai
„Šį sezoną, kaip ir ankstesniais metais, varžovai buvo stiprūs, tad siekiant pergalės reikėjo visų komandos narių indėlio“, – sakė Lietuvos orientavimosi sporto klubų taurę iškovojusio Kauno „Tako“ lyderi...
-
Rankininkių rinktinės vairą perėmė portugalas
„Su Lietuva mane sieja gan seni prisiminimai. Kadaise buvau pirmas portugalas studentas, atvykęs studijuoti pagal „Erasmus“ programą į Sporto universitetą“, – sakė portugalas Herlanderis Silva, naujasis mūsų šalies m...
-
Lietuviai dviračius mina Belgijoje
Europos dviračių plento čempionate Lietuvai atstovauja 18 sportininkų, tarp jų – olimpietės Olivija Baleišytė ir Rasa Leleivytė. ...
-
Tinklininkai A. Rumševičius ir P. Piešina turnyre Kinijoje – penkti
Nantonge (Kinija) vykusiame „Beach Pro Tour Futures“ serijos paplūdimio tinklinio turnyre Lietuvos vyrų duetas Arnas Rumševičius ir Povilas Piešina užėmė penktąją vietą. ...
-
Lietuva – MMA kovotojų kalvė: „MMA Bushido“ turnyras Vilniuje rugsėjo 21 dieną
Vilniuje rugsėjo 21 d. vyks vienas iš labiausiai laukiamų kovos menų renginių – „MMA Bushido“ turnyras. Prestižinėje „TwinsBet“ arenoje vyksiantis renginys į narvą sukvies geriausius MMA kovotojus iš Lietuvos...
-
Paralimpiečių misija – ne vien sporto trofėjai1
„Žinau, kiek jėgų – fizinių ir psichologinių, – ruošdamiesi žaidynėms ir dalyvaudami jose atidavė mūsų sportininkai. Sveikinu kiekvieną garbingai atstovavus Lietuvai“, – sakė šalies Paralimpinio komiteto ...
-
Lietuvos kiokušin karatė kovotojos sezoną pradėjo pergale Sakartvele2
Lietuvos kiokušin karatė sportininkai sėkmingai pradėjo 2024-2025 m. varžybų sezoną. ...
-
Paryžiaus paralimpinių žaidynių uždaryme – Lietuvos trispalvė
Paryžiuje oficialiai uždaromos XVII vasaros paralimpinės žaidynės, kuriose dvi savaites 4,4 tūkst. pačių geriausių pasaulio paraatletų iš 168 delegacijų net 22 sporto šakose varžėsi dėl 549 medalių komplektų. Tarp planetos geriaus...