- Pranešimas spaudai
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Istorinę bronzą iškovojusiai Lietuvos moterų akmenslydžio komandai iki Europos elito pritrūko 20 cm
-
Istorinę bronzą iškovojusiai Lietuvos moterų akmenslydžio komandai iki Europos elito pritrūko 20 cm
-
Istorinę bronzą iškovojusiai Lietuvos moterų akmenslydžio komandai iki Europos elito pritrūko 20 cm
-
Istorinę bronzą iškovojusiai Lietuvos moterų akmenslydžio komandai iki Europos elito pritrūko 20 cm
Lietuvos moterų kerlingo (akmenslydžio) komanda pirmą kartą istorijoje iškovojo Europos čempionato B diviziono medalius. Švedijoje šeštadienį pasibaigusiose pirmenybėse lietuvės pasidabino bronzos apdovanojimais.
Virginijos Paulauskaitės komanda, kuriai taip pat atstovavo Olga Dvojeglazova, Dovilė Aukštuolytė, Rūta Blažienė ir Justina Zalieckienė, rungtynėse dėl bronzos medalių 10:6 nugalėjo Slovėnijos ekipą.
Nuo ketvirtojo iki septintojo kėlinuko lietuvės pelnė šešis taškus iš eilės ir pamatai pergalei buvo padėti (9:3). Vėliau slovėnėms pavyko tik simboliškai sumažinti atsilikimą.
Penktadienį lietuvės buvo per labai mažą žingsnelį nuo dar vieno neįtikėtino pasiekimo – B diviziono finalo ir kelialapio į elitinį divizioną. Pusfinalyje V. Paulauskaitės komanda po dramatiškos kovos ir pratęsimo 6:7 nusileido Estijos akmenslydininkėms.
Po penkių kėlinukų lietuvės atsiliko 2:4, bet vėliau sugebėjo išsiveržti į priekį 5:4. Aštuntajame kėlinuke estės pelnė du taškus (5:6). Devintajame kėlinuke lietuvės sąmoningai pasiekė nulinį rezultatą, kad turėtų paskutinio akmens paleidimo teisę dešimtajame kėlinuke. Jame Lietuvos komanda turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau pavyko pelnyti tik vieną tašką, kas rungtynių baigtį perkėlė į pratęsimą.
Tačiau pratęsime paskutinio akmens teisė jau priklausė estėms. Nors lietuvės stengėsi kaip įmanoma apsunkinti varžovėms situaciją, paskutinis esčių paleistas akmuo atsidūrė apie 20 cm arčiau centro nei lietuvių. Taip Estija laimėjo pusfinalį 7:6 ir pelnė kelialapį į finalą. Vėliau estės finale 10:3 sutriuškino čekes ir tapo B diviziono nugalėtojomis.
Nepaisant to, Lietuvos komandos kapitonė V. Paulauskaitė džiaugėsi bronzos medaliais ir dar vienu žingsneliu aukštyn. Anksčiau lietuvės vienintelį kartą žaidė B diviziono pusfinalyje, kai 2018 metais liko ketvirtos.
„Džiaugsmas yra didelis. Ne tik dėl iškovotų medalių, bet ir dėl žaidimo viso turnyro metu. Gaila, kad pusfinalyje pritrūko vieno taškelio arba kelių centimetrų. Buvo skaudu, bet šiemet pamatėme, kad B divizione esame elitas. Tikrai galėjome turėti ir dar geresnę poziciją, tiesiog kai kur truputį nepasisekė. Visgi bronza yra iškovota ir pelnyta“, - iškart po paskutinių rungtynių kalbėjo V. Paulauskaitė.
Verta pažymėti Lietuvos kerlingo komandų pasiekimų reikšmę. Lietuvoje iki šiol nėra nei vienos specializuotos kerlingo aikštelės, o geriausi mūsų šalies žaidėjai priversti savaitgaliais treniruotis Rygoje.
„Iki elito mums lieka pora žingsnelių, jis jau visai arti. Su komandos narėmis šnekėjome, kad drąsiai galime žaisti elite. Taip, A diviziono viršūnės lygio dar nepasiekėme, bet šiame lygyje žaisti bei pakovoti su kai kuriomis komandos tikrai galime, - pasakojo V. Paulauskaitė. – Šiuo metu mūsų nusiteikimas yra labai geras, daug emocijų. Žinoma, kai grįšime namo, tas entuziazmas šiek tiek nuslops, bet stengsimės toliau. Žinau, kad galime žaisti ir tą daryti dar geriau.“
Lietuvos moterų rinktinė bendroje Europos čempionato įskaitoje užėmė 13-ą vietą, o B divizione vietą išsaugoję Lietuvos vyrai – 21-ąją. Verta pažymėti, kad jau ir B divizione praktiškai visos dalyvaujančios šalys turi savo valstybėse kerlingo bazes.
„Nepaisant visų nepalankių sąlygų treniruotis, lietuvių pasiekimai Europos kerlingo čempionate Švedijoje parodo, jog mūsų sportininkai yra aukščiausio lygio. Vyrų komanda pasiekė savo svarbiausią tikslą išlikti B divizione, o moterų ekipa kasmet artėja Europos elitinio dešimtuko link. Didžiuojamės savo sportininkais ir jų pasiekimais“, - sakė Lietuvos kerlingo asociacijos (LKA) generalinis sekretorius Vygantas Zalieckas.
LKA jau eilę metų su viltimi laukia specializuotos kerlingo aikštelės atsiradimo. Nors planų ir pažadų netrūksta, situacija niekaip nesikeičia.
„Liūdna, jog visi pažadai įtraukti specializuotą kerlingo sporto centrą į naujų sporto objektų projektavimą nėra įgyvendinami. Šiuo metu mūsų rinktinėms tenka treniruotis įvairiuose užsienio sporto centruose, nes sąlygų paruošti tokio meistriškumo sportininkus Lietuvoje nėra. Ir net be tinkamų sąlygų, lietuviai vistiek demonstruoja aukščiausio lygio žaidimą įvairiose varžybose užsienyje“, - pabrėžė V. Zalieckas.
Elitiniame divizione tarp moterų triumfavo Danijos komanda, finale 8:4 nugalėjusi šveicares. Vyrų finale susitinka Šveicarija ir Škotija. Bronzos apdovanojimais džiaugėsi Italijos vyrai ir Škotijos moterys.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Aukščiausi Lietuvos vadovai priėmė Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentą
Pirmą kartą Lietuvoje viešintis Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentas Andrew Parsonsas penktadienį susitiko su aukščiausiais šalies vadovais, paralimpinio judėjimo partneriais ir rėmėjais. ...
-
Lietuvos rankinio klubai Alytuje išsidalins pirmuosius šių metų trofėjus
Artėjantį savaitgalį vasario 4-5 d. Alytaus arenoje vyks Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės turnyro finalinis ketvertas. ...
-
Ukraina suintensyvino pastangas neleisti Rusijos sportininkams dalyvauti olimpiadoje
Ukraina penktadienį suintensyvino pastangas kovoti su Rusijos sportininkų dalyvavimu 2024-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse, vis daugėjant ženklų, kad šios žaidynės gali būti labiausiai boikotuojamos nuo Šaltojo karo laik...
-
Olando ir ruso dvikova – ne bokso varžybų ringe
Tarptautinė bokso asociacija (IBA) paskelbė pradedanti sportininkių registraciją į pasaulio moterų bokso čempionatą, vyksiantį Indijoje, tačiau Lietuvos kovotojų ten nebus. ...
-
Vienija jėgas: agresorių sporto atstovams – ne vieta olimpiadoje
„Šiuo metu turime daryti viską, kad rusai ir baltarusiai į Paryžiaus olimpines žaidynes negalėtų patekti“, – pabrėžė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Tačiau pasaulio sporto bend...
-
Dziudo vadovė tikisi suspėti ir į Paryžiaus traukinį1
Lietuvos dziudo federacijoje (LDF) nuvilnijo pokyčiai. Naująja LDF prezidente tapo žinoma šalies dziudo sportininkė Sandra Jablonskytė. 30-metė kaunietė, pakeisianti buvusį ilgametį federacijos prezidentą Vigmantą Sinkevičių, teigia ateinan...
-
A. Valujavičiaus įspūdžiai po 37 dienų kelionės per Atlanto vandenyną8
Per Atlanto vandenyną vienui vienas plaukiantis lietuvis Aurimas Valujavičius pasidalijo įspūdžiais po 37 kelionėje praleistų dienų. ...
-
Premjerė: olimpiados boikotas nebūtų toks reikšmingas kaip Rusijos nedalyvavimas23
Paryžiaus olimpinių žaidynių boikotas nebūtų toks reikšmingas kaip Rusijos ir Baltarusijos sportininkų nedalyvavimas jose, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. ...
-
JAV pritaria, kad rusų ir baltarusių sportininkai olimpiadoje dalyvautų kaip neutralūs6
JAV pritaria siūlymui leisti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams dalyvauti 2024-ųjų Paryžiaus vasaros olimpinėse žaidynėse kaip neutraliems, su sąlyga, kad jie negalės demonstruoti savo šalies vėliavų ar atributikos, ketvirtadienį prane&sc...
-
2024-ųjų Olimpinio deglo estafetė prasidės Marselyje
2024-ųjų Olimpinio deglo estafetė prasidės pietiniame Marselio uoste, penktadienį paskelbė organizatoriai. ...