Per daugiau nei dvidešimt profesionaliajame futbole praleistų metų Davidas Beckhamas tapo socialiniu fenomenu. Praėjusį savaitgalį 38-erių britas ašarodamas atsisveikino su žaidimu, kuris padėjo jam tapti ne vien sporto, bet ir madų pasaulio dievu.
Laimėjo visur
81-ąją rungtynių tarp Paryžiaus „Saint Germain“ ir „Brest“ ekipų minutę sausakimšas „Parc des Prince“ stadionas pratrūko ovacijomis. Šeimininkų komandos vyriausiasis treneris Carlo Ancelotti veikiausiai specialiai pakeitė D.Beckhamą, kad jis galėtų tinkamai atsisveikinti. Rungtynės akimirkai buvo sustabdytos – emocijų nesutvardžiusį keturių vaikų tėvą sveikino ne tik komandos draugai, bet ir varžovai.
D.Beckhamas turbūt niekada nepretendavo į geriausio visų laikų pasaulio futbolininko titulą, tačiau talentingas įvaizdžio kūrimas ir filantropinė veikla pelnė jam amžiną šlovę ir pripažinimą.
Vis dėlto saugo pasiekimų futbolo stadionuose taip pat negalima nuneigti. Per savo karjerą D.Beckhamas iškovojo beveik dvi dešimtis pačių svarbiausių trofėjų ir yra vienintelis Didžiosios Britanijos futbolininkas, tapęs keturių skirtingų šalių čempionu.
D.Beckhamas beveik visoms savo ekipoms buvo pergalių garantas. Su „Manchester United“ Anglijos čempionate saugas triumfavo šešis kartus, 2007 m. Ispanijoje – su Madrido „Real“, 2011 ir 2012 m. JAV – su Los Andželo „Galaxy“, o šiemet Prancūzijoje – su PSG.
Anglas du kartus liko per žingsnį nuo geriausio planetos futbolininko apdovanojimo. 1999-aisiais D.Beckhamą nukonkuravo brazilas Rivaldo, o 2001-aisiais – portugalas Luisas Figo.
Priešas ir didvyris
Anglijos rinktinės sudėtyje D.Beckhamui, kaip ir daugumai kitų jo kartos futbolininkų, nepavyko pasiekti to, ko futbolo tėvynė laukia beveik penkiasdešimtmetį. Pasaulio čempionato Anglijai nepavyksta laimėti nuo pat 1966-ųjų.
Be to, 1998-aisiais saugas buvo tapęs didžiausiu šalies futbolo bendruomenės priešu, kai planetos pirmenybių aštuntfinalyje už tyčinį smūgį Diego Simeonei gavo raudoną kortelę, o anglai po 11 m baudinių pralaimėjo Argentinai.
D.Beckhamas per savo karjerą dalyvavo trijuose pasaulio čempionatuose, tačiau jo rinktinė taip ir nesugebėjo nė karto peržengti ketvirtfinalio barjero. Vis dėlto į istoriją jis įėjo kaip pirmasis anglas, kuriam pavyko įmušti įvartį trijose skirtingose planetos pirmenybėse.
Svarbiausiame futbolo forume D.Beckhamas galėjo dalyvauti ir ketvirtą kartą, tačiau 2010-aisiais visas viltis sužlugdė Achilo trauma.
Milijonų sirgalių simpatijas Londone gimęs atletas užsitarnavo preciziškai tiksliais baudos smūgiais, kurie visam laikui tapo jo vizitine kortele. Vienas tokių mažų stebuklų jam 2001-aisiais pelnė BBC televizijos skiriamą Metų sporto asmenybės titulą. Lemiamose atrankos į 2002-ųjų metų pasaulio čempionatą rungtynėse su graikais D.Beckhamas fantastišku smūgiu 93-iąją minutę išplėšė anglams kelialapį į finalinį turnyrą Pietų Korėjoje ir Japonijoje.
Reklamos ryklys
Savo įvaizdžiu D.Beckhamas rūpinosi ir stadionuose, ir už jų ribų. Futbolininko patarėjų komandoje vienas pagrindinių vaidmenų priklauso ir žmonai Victoriai.
D.Beckhamas sukūrė sportininko tipą, kuris anksčiau neegzistavo. Net ir tuomet, kai futbolo aikštėje saugo greitis ir tikslumas pradėjo slopti, komercinis žvaigždės potencialas nesuvaldomai augo.
Pernai prancūzų futbolo žurnalas „France Football“ D.Beckhamą paskelbė turtingiausiu pasaulio futbolininku, tačiau tik mažiau nei 5 proc. jo pajamų buvo uždirbtos iš futbolo.
Futbolininkas yra pasirašęs sutartis su daugybe garsiausių pasaulio kompanijų, tarp kurių – „Adidas“ ir „Pepsi“. Anglas taip pat reklamavo buitinę techniką, kvepalus, apatinį trikotažą, futbolo akademijas ir lygas. Ne mažiau dėmesio sulaukdavo ir žvaigždės šukuosenos. Didžiojoje Britanijoje juokaujama, kad D.Beckhamas išmėgino daugiau šukuosenų, nei per savo karjerą įmušė įvarčių.
Karjerą baigė ir treneris
Futbolininko sąskaita pastaraisiais metais pasiekė kosmines aukštumas, tačiau jis toks pat mandagus ir neišlepintas kaip ir tą dieną, kai, būdamas vos penkiolikos ir globojamas Alexo Fergusono, suraitė kreivą parašą ant savo pirmosios sutarties su „Manchester United“.
Simboliška, tačiau į didįjį futbolą Davidą atvedęs A.Fergusonas savo trenerio karjerą baigė tuo pat metu, kaip ir jo įžymusis auklėtinis.
D.Beckhamas – daugiau nei vien aukštos klasės sportininkas. Jis atsisveikino su didžiuoju futbolu, tačiau prekės ženklas liko.
Kitoks D.Beckhamas
1999 m. D.Beckhamas susituokė su kultinės britų muzikos grupės „Spice Girls“ nare Victoria Adams. Jie augina keturis vaikus: Brooklyną, Romeo, Cruzą ir dukterį Harper Seven. Tarp Brooklyno ir Romeo krikštatėvių – Elizabeth Hurley, Eltonas Johnas ir jo partneris Davidas Furnishas.
D.Beckhamas pametęs galvą dėl automobilių – jo garaže stovi prašmatnūs „Bentley“, „Ferrari“, „Aston Martin“.
D.Beckhamas – tatuiruočių mėgėjas. Britai suskaičiavo, kad ant futbolininko kūno – mažiausiai 20 tatuiruočių. Viena jų ant dešinės rankos – romėniškas skaičius VII. Jis Davidui – išskirtinis. Būtent septintuoju numeriu pažymėtus marškinėlius jis vilkėjo žaisdamas „Manchester United“ komandoje, su kuria 1999-aisiais laimėjo Čempionų lygą.
2002 m. buvo pristatyta komedija „Smūgiuok kaip Beckhamas“. Šis filmas pasakoja ne apie patį žaidėją, istorija – apie britų paauglę, D.Beckhamo gerbėją, kuri svajoja žaisti futbolą. Pats futbolininkas pasirodo tik filmo pabaigoje.
Naujausi komentarai