- Kauno.diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
Dviratininkė S. Krupeckaitė norėjo dviejų medalių, o parsivežė tris
-
Dviratininkė S. Krupeckaitė norėjo dviejų medalių, o parsivežė tris
-
Dviratininkė S. Krupeckaitė norėjo dviejų medalių, o parsivežė tris
-
Dviratininkė S. Krupeckaitė norėjo dviejų medalių, o parsivežė tris
-
Dviratininkė S. Krupeckaitė norėjo dviejų medalių, o parsivežė tris
Sekmadienį Sen Kventine, netoli Prancūzijos sostinės Paryžiaus, pasibaigusio septinto Europos dviračių treko čempionato medalių lentelėje Lietuvos rinktinė, kurios atstovės iškovojo du aukso ir du bronzos medalius, užėmė septintą vietą, rašo portalas ldsf.lt.
Simona Krupeckaitė sprinte iškovojo auksą, keirine ir komandų sprinte kartu su Migle Marozaite – bronzą, o Aušrinė Trebaitė pelnė aukso medalį skrečo rungtyje.
Pirmą vietą medalių lentelėje užėmė Prancūzija (3-1-3), antrą – Rusija (3-1-1), o trečią – Didžioji Britanija (2-4-2). Ketvirtoje vietoje – Nyderlandai (2-3-3), penktoje – Šveicarija (2-1-1), o šeštoje – Ispanija (2-1-1).
Penkias dienas vykusiame čempionate dalyvavo per 260 dviratininkų iš 27 šalių. Medalius pelnė 17-os šalių atstovai (aukso – 14-os).
Septyni Lietuvos dviračių treko rinktinės nariai pirmadienį iš Paryžiaus parskrido į Rygą. Juos Latvijos sostinėje pasitiko ir pasveikino Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) generalinė sekretorė-direktorė Rasa Ališauskienė bei techninis direktorius Antanas Taučius.
„Trijų medalių nesitikėjau, bet du ir čempionės marškinėlius norėjau parsivežti. Džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko iškovoti auksą sprinto lenktynėse. Likau nusivylusi savo pasirodymu keirino rungtyje, Buvo liūdnoka, bet po to susikaupiau ir sprinte atkeršijau savo varžovėms“, - sakė S. Krupeckaitė, kuri šioms varžyboms mėnesį rengėsi treniruočių stovykloje Kroatijoje.
Beje, 33-ejų metų panevėžietei didžiąją čempionato dalį teko verstis be trenerio ir vyro Dmitrijaus Leopoldo, kuris jau po pirmosios varžybų dienos dėl sūnaus ligos buvo priverstas skubiai grįžti į Lietuvą.
S. Krupeckaitė medalio komandų sprinto lenktynėse nelabai tikėjosi. „Mums pasisekė. Nesitikėjau, kad viskas bus taip gerai. Nustebino labai geras Miglės pasirodymas. Ir mano pirmo rato laikas buvo neblogas, nors specialiai šiai rungčiai nesirengėme. Parodėme, kad šioje rungtyje turime nemažai potencialo, – teigė Simona, kuri komandų sprinte iš pirmos pozicijos startavo pirmą kartą karjeroje.
Keirino rungties finale S. Krupeckaitė finišo liniją kirto ketvirta, bet jai atiteko bronzos medalis, nes trečia finišavusi rusė Tatjana Kiseliova už netaisyklingą lenkimą buvo diskvalifikuota.
„Pirmą kartą šioje rungtyje teko lenktyniauti pagal šiek teik pakeistas taisykles: po motociklininko pasitraukimo lieka nebe du su puse, o trys ratai. Dar reikia prie to priprasti, – pažymėjo ketverių olimpinių žaidynių dalyvė. – Finale per anksti spurtavau ir paskutiniuose 50 metrų pritrūko jėgų. Prisitaikyti prie naujovių, ir dar didelio streso būsenoje, sunkoka."
Sprinto lenktynių atrankoje S. Krupeckaitė buvo trečia, o po to nugalėjo keturias varžoves ir pirmą kartą šioje rungtyje iškovojo Europos čempionės titulą.
“Viskas susiklostė šauniai. Labai džiaugiuosi. Po komandų sprinto jaučiausi labai pavargusi, bet kineziterapeuto Tomo Linksmuolio dėka, pavyko atgauti jėgas ir iškovoti Europos čempionės marškinėlius“, – džiaugėsi Lietuvos dviračių treko karalienė.
A. Trebaitė skrečo rungtyje (10 km; 40 ratų) netikėtai iškovojo aukso medalį, o reformuotų daugiakovės varžybų (omniumo) nebaigė.
„Vien dalyvauti – jau nebe man. Važiavau medalio, ne tik dalyvauti, bet grįžti čempione nesitikėjau, – sakė A. Trebaitė. – Į olimpines žaidynes nepavyko patekti, bet žemesnio lygio varžybose turiu nemažai galimybių, todėl reikia tuo pasinaudoti.
Skrečo rungtyje viskas susiklostė kaip pagal scenarijų, o per omniumą savo šansu nepasinaudojau. Buvo per daug įtampos prieš atkrintamąsias lenktynes. Tempo lenktynėse, kuriose nebuvo tekę dalyvauti, padariau klaidelių ir užėmiau ne tokią aukštą vietą. Prieš atkrintamąsias lenktynes galvojau tik apie laikymąsi priekyje ir vietą trejete. Bet padariau šiurkščią klaidą ir buvau diskvalifikuota. Labai apmaudu, nes praradau progą parodyti savo sugebėjimus grupinėse lenktynėse. Jose tikėjausi pasirodyti geriausiai, gal net ir daugiausiai taškų surinkti kaip pernai Europos čempionate.“
Per visą istoriją Lietuvos dviratininkai Europos elito pirmenybėse, kurios rengiamos nuo 2010 metų, yra iškovoję 15 medalių – šešis aukso, du sidabro ir septynis bronzos. Net aštuonis Senojo žemyno čempionato medalius (3-1-4) pelnė S. Krupeckaitė.
Dabar Lietuvos treko dviratininkų laukia startai lapkričio 4-6 dienomis Glazge (Didžioji Britanija) vyksiančiame pirmajame pasaulio taurės varžybų etape.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Fantastiškas tinklininkių žygis tęsiasi: trečia pergalė iš eilės ir kelialapis į finalą
Lenkijoje vykstančiame pirmajame Europos jaunių (iki 16 metų) merginų tinklinio čempionato atrankos etape – EEVZA čempionate – puikų pasirodymą tęsia Lietuvos rinktinė. ...
-
Seserys A. ir A. Butkutės: medalių mes neskaičiuojame1
Iš pasaulio šotokan karatė čempionato su medaliais grįžusios seserys Andrėja ir Austėja Butkutės žino, kad nuo prasto maisto jos tampa lėtesnės, o praleista treniruotė atitolina nuo tikslo. ...
-
2025-ųjų sausį pradės įkaitusiose dykvietėse1
Dakaro raliui ruošiasi rekordinis Lietuvos lenktynininkų desantas: kitąmet Saudo Arabijoje ketina startuoti keturiolika mūsų šalies atstovų, tarp jų yra šių bekelės varžybų debiutantų. ...
-
A. Baronas lieka vadovauti Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijai
Ketvirtadienį vykusiuose Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos (LŠPF) prezidento rinkimuose, surengtuose Kaune, antrai kadencijai buvo perrinktas Aistis Baronas. ...
-
„Kauno sporto apdovanojimai 2024“: laukiama sporto favoritų nominacijų
Septintą kartą skelbiami geriausių Kauno miesto atletų, komandų, trenerių, sporto renginių ar naujai sužibėjusių talentų rinkimai. ...
-
LTOK prezidentė apie A. Reed suteiktą pilietybę: tai svarbi pergalė už ledo arenos ribų2
Šalies prezidentui Gitanui Nausėdai suteikus Lietuvos pilietybę ledo čiuožėjai Allison Reed, viena pirmųjų į šį sprendimą sureagavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė. Pasak jos, tai svarbi L...
-
G. Nausėda suteikė pilietybę ledo šokėjai A. Reed15
Prezidentas Gitanas Nausėda suteikė Lietuvos pilietybę šokėjai ant ledo Allison Reed (Elison Ryd) – šalies vadovas ketvirtadienį pasirašė tą numatantį dekretą. ...
-
E. Čechas Italijoje pagerino Lietuvos greitojo čiuožimo trumpuoju taku rekordą
Italijos Bormio mieste surengtame antrajame ISU Pasaulio jaunimo greitojo čiuožimo trumpuoju taku taurės etape naują Lietuvos suaugusių rekordą užfiksavo Ernestas Čechas. ...
-
Bokso ringe jėgą įrodė ne visi favoritai
Lietuvos bokso rinktinėje naujame olimpiniame cikle bus ir naujų, ir gerai pažįstamų veidų. Tai parodė Kaune keturias dienas griaudėjęs šalies bokso čempionatas, kuriame netrūko staigmenų ir skambių sugrįžimų. ...
-
Sėkmingas biatlonininkių testas Norvegijoje: Italijos legenda liko už L. Žurauskaitės nugaros1
Savaitgalį Šjušene (Norvegija) vyko biatlono sezono atidarymo „Skiskyting“ varžybos, kuriose Norvegijos elitui iššūkį bandė mesti Italijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos bei Lietuvos biatlonininkės. ...