„ACME-Žalgiris" šį sezoną bandys padaryti tai, ko nepavyko pavasarį

Lietuvos vicečempionės Kauno „ACME-Žalgirio“ rankininkės naująjį sezoną pasitinka su naujais lūkesčiais ir iššūkiais.

Kaunietės, vadovaujamos vyriausiojo trenerio Antano Skarbaliaus, dalyvaus keturiuose turnyruose: Lietuvos moterų rankinio lygos čempionate, LRT taurės turnyre, Baltarusijos-Lietuvos lygoje ir vienintelės iš visų šalies moterų rankinio komandų išbandys jėgas Europos taurės turnyre.

Apie artėjantį moterų rankinio sezoną ir komandos pasirengimą jam mintimis dalijosi „ACME-Žalgirio“ vyriausiasis treneris A. Skarbalius.

- Treneri, kokie pasikeitimai įvyko komandoje tarpsezoniu?

- Keturios žaidėjos išėjo, keturios atėjo. Skaudžiausia yra Linos Abramauskaitės netektis – ji pasitraukė iš sporto dėl įsisenėjusios traumos. Komandoje nebežais Gailė Krasauskaitė, Simona Pūraitė ir Greta Sipavičiūtė. Tačiau mūsų gretas papildė iš Ispanijos grįžusi antrosios linijos žaidėja Neringa Palionytė, kuri, tikimės, bus lygiavertė pamaina L.Abramauskaitei. Taip pat pasikvietėme vartininkę Amandą Jasiulevičiūtę, M.Romerio universiteto ketvirtakursę, LSMU studentę Ritą Oksaitę, abi anksčiau žaidė Panevėžyje. O ketvirtoji naujokė – iš septynkovės atėjusi Diana Pranckutė. Ją pastebėjo rankinio treneris Albertas Mazeliauskas. Tai aukšta, tvirto sudėjimo žaidėja, manau, bus naudinga gynyboje. Komandoje toliau rungtyniaus mūsų lyderės – Dovilė Ilčiukaitė, Gabija Vidūnaitė, Audinga Kniubaitė, Vita Urbonaitė, Justina Darulytė, Justina Balzarevičiūtė.

- Ar turite galimybių daugiau pasistiprinti iki Europos taurės turnyro?

- Beveik ne. Galima būtų pasiskolinti žaidėjų Europos turnyrui, bet klubų vadovai nelabai pritaria tokiai idėjai ir juos galima suprasti – juk žaidėja gali patirti traumą. Be to, bent kelis kartus reikėtų kartu pasitreniruoti, o tuomet jau sutriktų tos komandos treniruočių procesas. Tačiau šiaip Lietuvos rankiniui ir pačioms žaidėjoms būtų naudinga tokia skolinimo praktika.

-  Kaip sekėsi pasirengti sezonui?

- Treniruotis pradėjome rugpjūčio 8 dieną. Po dviejų savaičių treniruočių išvykome į turnyrą Čekijoje. Turnyras mums buvo labai naudingas visomis prasmėmis – dėl žaidybinės praktikos, tarptautinės patirties, ir, svarbiausia, tas žaidimas, kurį mums pavyko parodyti, suteikė rankininkėms pasitikėjimo, kurio labai reikės ir debiutuojant Europos taurės turnyre, ir kovojant dėl aukščiausiųjų vietų Lietuvos čempionate. Tačiau „Erima“ taurės turnyre Šalčininkėliuose nebuvau patenkintas auklėtinių žaidimu. Žaidimui subrandinti reikia be galo daug pastangų, jį išlaikyti - dar daugiau pastangų. Nerimą kėlė individualūs žaidėjų veiksmai tiek ginantis, tiek puolant. Neretai per rungtynes neįmesdavome nė vieno įvarčio iš toli. O ir vartininkės gana dažnai neatrėmė tų metimų, kuriuos privalėjo atremti. Tad susimąstyti buvo dėl ko, turnyras atskleidė didžiules komandos žaidimo spragas ir nepakankamą parengtumo lygį. Dabar per treniruotes stengiamės taisyti klaidas.

- Ką manote apie naująjį Lietuvos ir Baltarusijos rankinio lygų projektą?

- Tai yra geras sumanymas. Šioje lygoje žais keturios komandos: idėjos autorius Gardino moterų rankinio klubas, Baltarusijos čempionių Minsko „BNTU BeLAZ“ ekipa, Lietuvos čempionės „Garliavos-SM“ rankininkės ir mes, „ACME-Žalgiris“. Pirmasis turas vyks spalio pabaigoje Garliavoje, o iš viso bus sužaisti keturi turai visuose keturiuose miestuose, tad mums prisidės dar 12 gero lygio rungtynių.

- Kokie bus „ACME-Žalgirio“ žaidimo koziriai?

- Gynyba ir greitos atakos, nes žaisti pozicinį rankinį neturint galingų antrosios linijos žaidėjų nėra efektyvu. „ACME-Žalgiris“ bando žaisti taip, kaip žaidžia Europos komandos – individualiu meistriškumu paremtą rankinį. Mūsų puolimo strategija – koks kitas veiksmas? Rankininkė turi žaisti taip, kad turėtų alternatyvą bet kokiai situacijai.

- Kokios tendencijos šiuo metu yra Europos moterų rankinyje?

- Londono olimpiada akivaizdžiai parodė, kas diktuoja moterų rankinio madas – visas prizines vietas užėmė Europos rinktinės. Taikoma aktyvi, įvairių formų gynyba, o puolime jau reiškiasi individualus meistriškumas – elito komandos turi ryškias lyderes. Kiekvienoje pozicijoje jos turi po tokią žaidėją, kuri gali individualiai pranokti priešininkę. Dar viena tendencija – krašto žaidėjos rungtyniauja atsitraukusios į pačius aikštės kampus, o pusiau krašto žaidėjos veržiasi, tada turi padėti gynėja, kamuolys siunčiamas į kraštą ir tuomet jis kaip strėlė sminga į vartus. Tokių žaidėjų meistriškumas, fizinės savybės, sugebėjimas išsilaikyti ore, galingi metimai primena vyrų rankinį – jie taip žaidė dar visai neseniai. Be to, moterys jau puikiai atakuoja ir iš toli, iš 10 metrų. Pagrindinė strategija – susižaidimas ir patirtis. O komandinio žaidimo laikai jau praėjo. Komandinių veiksmų esmė tokia – aš turiu save pasiūlyti tolimesniems puolimo veiksmams. Puolimo sprendimai ieškomi priklausomi nuo žaidimo situacijos.

- Lietuvoje tokio lygio rankininkių neturime?

- Ne. Anksčiau savo individualiu žaidimu krašte žavėjo Aušrelė Miklušytė-Fridrikas, o antrosios linijos žaidėjų elitui priklausė Sigita Mažeikaitė-Strečen.

- Kokius tikslus komandai kelsite Lietuvos čempionate?

- Padaryti tai, ko nepavyko pavasarį – tapti šalies čempionėmis. Taip pat ir apginti LRT taurės laimėtojų titulą. Labai tikiuosi, kad mums pasitarnaus ir tarptautinė patirtis, kurios įgysime Europos taurės turnyre. Tik tokios varžybos leidžia iš tikrųjų tobulėti.

- Kaip manote, kas be jūsų komandos šiemet dar pretenduos į aukščiausius apdovanojmus?

- Manau, visos tos pačios komandos. Tai Garliavos klubas, abi Vilniaus ir Panevėžio ekipos.

- Šį sezoną „ACME-Žalgiris“ rungtyniaus Kauno sporto halėje?

- Taip, mūsų namų arena bus Kauno sporto halė, tačiau dėl jos užimtumo ten žaisti visų rungtynių, ko gero, negalėsime. Tik Europos taurės rungtynes tikrai žaisime sporto halėje. O treniruosimės Veterinarijos akademijoje. Prieš rungtynes stengsimės turėti galimybę pasitreniruoti sporto halėje, nes žaidėjoms reikės įprasti prie tokios erdvės.


Šiame straipsnyje: RankinisACME Žalgiris

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių