Klubus ir žaidėjus ragina susitarti geruoju

 • Teksto dydis:

Nors šį pirmadienį dalis Lietuvos futbolo A lygos klubų, laikydamiesi Vyriausybės nurodymų, atnaujino treniruočių procesą, bet tai yra tik nedidelis žingsnelis į priekį, siekiant palikti užnugaryje koronaviruso pandemijos sukeltas problemas.

FIFA ginčų netoleruos

Sumažėjusi rėmėjų parama, jau kurį laiką nevykstančios A lygos pirmenybės ir prarasti kiti pajamų šaltiniai verčia klubų vadovus nekokiomis nuotaikomis vykdyti derybas su futbolininkais dėl balandžio ir gegužės mėnesių atlyginimų išmokėjimo.

"FIFA koronaviruso pandemijos metu skatina klubus ir žaidėjus sėsti prie vieno stalo ir atrasti visiems palankias sąlygas. Čia kalbama ne apie vieną žaidėją ar klubą, o apie visą futbolą. Išskyrus kelias šalis, varžybos visame pasaulyje yra sustojusios. Suprantama, kad futbolas dabar pajamų neturi ir turi gyventi iš rezervų", – teigė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Tomas Danilevičius.

Portalo alyga.lt kalbintas T.Danilevičius paragino klubus ir futbolininkus surasti optimalų šiai dienai sprendimą ir nesivadovauti asmeninėmis ambicijomis. Anot LFF prezidento, FIFA neketina toleruoti vienos pusės užsispyrimo.

Prašo valstybės pagalbos

"Jeigu užsispirs žaidėjas ir neis į derybas, tai bus vien asmeniškas vienos pusės užsispyrimas. To FIFA irgi nelabai gali toleruoti. Pirmiausia, kiekvienas atvejis yra atskirai diskutuojamas klubų lygmenyje. Negali įsikišti nei futbolo federacija, nei kažkas iš aukščiau – tai turi aiškintis tik klubas ir žaidėjas", – aiškino LFF vadovas.

LFF kreipėsi į šalies vyriausybę dėl pagalbos futbolui. Rašte prašoma ne tik atleisti nuo mokesčių, bet ir sukurti tam tikrą fondą, kuris padėtų klubams išgyventi šiuo sunkiu periodu.

"Klubams šiandien yra sudėtinga: traukiasi dalis rėmėjų, kiti – mažina rėmimo galimybes, negaunama pinigų už bilietų ir transliacijų pardavimus, taip pat UEFA turnyrai. Ant stalo – labai daug nežinomųjų. Labai sunku prognozuoti, kas bus po 2–3 mėnesių. Visų biudžetai trauksis ir, manau, kad žaidėjams reikėtų į klubus pasižiūrėti truputį kitu kampu, ir padėti futbolui išgyventi", – sakė jis.

Apgavo italų klubas

LFF vadovo teigimu, jam pačiam teko papulti į situaciją, kai klubas negalėjo įvykdyti savo įsipareigojimų.

"Per karjerą force majeure atvejų nebuvo, bet teko prarasti pinigų, kai bankrutavo "Parma" klubas. Praradau visus pinigus ir ten net nebuvo derybų klausimas. Vėliau susikūrė kitas juridinis asmuo, kuris su prieš tai buvusiu nieko bendro neturėjo. Aš ir daugelis kitų žaidėjų buvo tarp kreditorių, kurie dar yra iki šios dienos (juokiasi). Nebuvome pirmos eilės kreditoriai, kadangi klubo turtą pirmiausia įsisavino bankas arba pirmos eilės kreditoriai. Pirma buvo klubo darbuotojai, o žaidėjai – paskutinėje vietoje. Praradau pinigus ir nebėra iš ko juos atgauti, pareiškėjas yra, bet atsakovo – jau nebe", – pasakojo T.Danilevičius.


Šiame straipsnyje: FIFAfutbolasTomas Danilevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių