Europos lygoje – apmaudi „Žalgirio“ nesėkmė

Pasirodymas Europos lygoje „Žalgiriui“ baigėsi apmaudžia nesėkme prieš Slovėnijos čempionus. Po anksti praleisto įvarčio vilniečiai taip ir nepralaužė „Mura“ gynybos – varžovams nusileista 0:1.

Pirmosios komandų rungtynės baigėsi lygiosiomis 0:0, todėl vienintelis įvartis atsakomajame susitikime nulėmė dvikovos laimėtoją.

„Žalgirio“ startinėje sudėtyje lyginant su pirmosiomis rungtynėmis Slovėnijoje įvyko du pasikeitimai – nuo pradžių dvikovą pradėjo Tomislavas Kišas ir Josipas Tadičius.

Rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai. 2 minutę po kampinio galva smūgiavo D. Diaw, 7 minutę pavojingai smūgiavo dešiniu kraštu prasiveržęs H. Videmontas.

Deja, pirmas realus varžovų šansas baigėsi įvarčiu. 12 min. po perdavimo iš kairio krašto kamuolys prariedėjo pro baudos aikštelę link tolimojo virpsto, kur suskubęs „Mura“ puolėjas pasižymėjo iš arti.

15 min. iš baudos aikštelės prieigų smūgiavo S. Mikoliūnas, kamuolį sugavo vartininkas.

Įmušė įvartį svečiai sutankino pajėgas gynyboje, tačiau jų „Žalgiriui“ pramušti nesisekė.

29 min. po perdavimo iš krašto kamuolio baudos aikštelėje vos nepasiekė J. Tadičius. 35 ir 43 min. netiksliai smūgiavo H. Videmontas.

Prasidėjus pridėtiniam laikui pora „Mura“ smūgų blokavo „Žalgirio“ gynėjai. Kitoje aikštės pusėje pavojingas buvo S. Mikoliūno smūgis, bet kamuolys prašvilpė pro šalį.

Antrojo kėlinio pradžioje kamuolį baudos aikštelėje gavo T. Kišas, bet smūgį blokavo gynėjas. 52 min. jau pats T. Kišas bandė laimę iš toli ir mušė netiksliai.

Žalgiriečiai po truputį didino pajėgas puolime. 62 min. H. Videmontas įsiveržė į baudos aikštelę, bet po jo perdavimo J. Tadičiui smūgiuoti sutrukdė gynėjai. 64 min. J. Bopesu iš 20 metrų muštas kamuolys pralėkė šalia virpsto.

71 min. „Žalgiris“ turėjo puikią progą, bet po J. Sylvestro perdavimo prieš vartus atsidūręs J. Tadičius smūgiavo nesėkmingai. 73 min. pavojingą varžovų smūgį baudos aikštelėje blokavo N. Ljubisavljevičius.

Vilniečių atakos ritosi viena po kitos, tačiau vis pritrūkdavo tikslumo arba sėkmės. 76 min. po kampinio ir O. Onazi smūgio kamuolys rikošetu praskriejo šalia vartų. 77 min. po J. Tadičiaus pavojingo perdavimo niekas iš žalgiriečių kamuolio nepasiekė, o J. Bopesu smūgis buvo netikslus. 80 min. H. Videmontas įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiavo šalia vartų.

Tarptautinį sezoną „Žalgiris“ pratęs UEFA Europos Konferencijų lygos atkrintamajame (Play-off) etape, su praėjusį sezoną sutikta „Bodo-Glimt“ (Norvegija) ekipa. Pirmosios komandų rungtynės vyks rugpjūčio 19 d. Vilniuje, antros – Norvegijoje.