Pereiti į pagrindinį turinį

V. Gailius: valstybė turi išieškoti žalą iš R. Palaičio

2012-12-05 19:18
V. Gailius: valstybė turi išieškoti žalą iš R. Palaičio
V. Gailius: valstybė turi išieškoti žalą iš R. Palaičio / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Bylą dėl atleidimo iš darbo laimėjęs buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Vitalijus Gailius sako, kad teismo jam priteistą turtinę ir neturtinę žalą valstybė turėtų išieškoti iš jį neteisėtai atleidusio tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio.

Neteisėtai atleistam V.Gailiui teismas taip pat priteisė 25 tūkst. litų kompensaciją neturtinei žalai atlyginti, 42 tūkst. litų išeitinę kompensaciją ir 67 tūkst. litų už priverstinę pravaikštą, taip pat vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo gruodžio 6 dienos, iki teismo sprendimo įsigaliojimo dienos.

Pasak teismo, šią sumą reikia skaičiuoti taikant vienos dienos vidutinį darbo užmokestį - 333 litus.

V. Gailius mano, kad politinės korupcijos įtakojami pareigūnai padarė žalą valstybei, jam, jo šeimai, vaikams, ta žala buvo padaryta neatsitiktiniais, o tyčiniais veiksmais.

„Šiandieninė teisė yra aiškiai apibrėžusi, kas turėtų atlyginti žalą dėl tyčinių veiksmų. Tą žalą turėtų atlyginti pareigūnas, priėmęs neteisėtą sprendimą ir tą sprendimą priėmęs tyčia siekdamas savo siaurų korumpuotų interesų. Aš manau, kad Vidaus reikalų ministerija turėtų ieškoti šią sumą iš pono R. Palaičio. Jeigu to vidaus reikalų ministerija nepadarys, aš jums visiems garsiai sakau, kad reikalausiu, kad vaikinai aukšti sėdintys generalinės prokuratūros vadovų kabinetuose gintų valstybės viešąją interesą ir reikalautų, kad žala būtų atlyginta iš Raimundo Palaičio asmeninių lėšų, šiandien dienai įstatymai tai leidžia“, - žurnalistams sakė V. Gailius.

V. Gailius teiga, kad procesas dėl jo atleidimo buvo pradėtas, kai jo pavaduotojas Vytautas Giržadas Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojui Romualdui Vaišnorui pateikė konkrečius duomenis, kokia forma informacija apie planuojamus pareigūnų veiksmus banko „Snoras“ atžvilgiu buvo pateikti dienraščiui „Lietuvos rytas“.

R. Vaišnoras kitą dieną pateikė tikrovės neatitinkantį tarnybinį pranešimą, kuriuo, V. Gailiaus manymu, apšmeižė jį ir juo pavaduotoją, siekdamas nuslėpti tą informaciją, kurią gavo iš V. Giržado pavaduotojo.„Ir tą pačią dieną po to dokumento, kurį surašė išgalvotais motyvais, mano šeimos, mano vaikų atžvilgiu buvo atliekami neteisėti veiksmai – buvo klausomasi visos mano šeimos pokalbių, buvo sekami mano vaikai, šeima, buvo kontroliuojamas mano kabinetas, gyvenamosios patalpos – vykdomas totalinis sekimas“, - sakė V. Gailius.

„Mane tenkina tai, kad aš apgyniau ne tik savo, bet ir daugiatūkstantinės pareigūnų bendruomenės interesą, kad siauri, politinės korupcijos interesai, atsikratant neparankiais, sąžiningais pareigūnais, nesivystytų Lietuvoje ir tai, kas buvo padaryta su manimi, o aš nesitaiksčiau su grubios politinės korupcijos apraiška, su neteisėtu reikalavimu atleisti pavaduotoją“, - žurnalistams teisme sakė bylą laimėjęs buvęs FNTT vadovas.

Jo teigimu, informacija apie planuojamus veiksmus dėl dabar jau bankrutavusio banko „Snoras“ jam buvo žinoma nuo gegužės. Tuo tarpu prokuratūra ir Valstybės saugumo departamentas apie tai sužinojo lapkričio mėnesį ir tuomet informacija pateko į dienraštį „Lietuvos rytą“.Nors tuometinio vidaus reikalų ministro vasario 15 dienos įsakymas dėl atleidimo panaikintas, tačiau teismas nusprendė, kad V. Gailius neturi būti grąžintas į pareigas.

Sprendime rašoma, kad V. Gailius yra Liberalų sąjūdžio narys, pagal šios partijos sąrašą išrinktas Seimo nariu ir yra davęs Seimo nario priesaiką. Teisėjų kolegija pabrėžė, kad pagal FNTT įstatymo reikalavimus šios tarnybos pareigūnui draudžiama būti politinių partijų ar politinių organizacijų nariais ir dalyvauti politinėje veikloje, todėl jis į FNTT vadovo pareigas negali būti grąžintas, nes neatitinka tokiam pareigūnui keliamų reikalavimų ir įstatymuose nustatytų apribojimų.

Teismas taip pat panaikino R. Palaičio vasario 14 dienos įsakymą, kuriuo V. Gailiui buvo panaikintas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija.V.Gailių tuometinis vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis atleido vasario 15 dieną.

Dėl šio žingsnio konservatorių kritikos sulaukęs R. Palaitis vėliau pats pasitraukė iš pareigų, nors tuometinį ministrą užstojo prezidentė Dalia Grybauskaitė.

V. Gailius spalio mėnesį laimėjo rinkimuose į Seimą Pakruojo-Joniškio apygardoje, būdamas Liberalų sąjūdžio sąraše. Išrinktas į Seimą jis tapo Antikorupcijos komisijos pirmininku.Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.Rugsėjo mėnesį bylą dėl atleidimo laimėjo ir kartu su V. Gailiumi atleistas tuometinis jo pavaduotojas Vytautas Giržadas. Šis teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs, nes Vidaus reikalų ministerija jį apskundė.

R. Palaitis FNTT vadovų atleidimą motyvavo Valstybės saugumo departamento medžiaga. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.V.Gailių FNTT vadovo poste pakeitė konkursą laimėjęs Kęstutis Jucevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų