„Tvarkietis“ V.Mazuronis prieš Seimo valdybos valią su R.Paksu išvyko į Kiniją

Opozicinės Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" seniūnas Valentinas Mazuronis negavęs Seimo valdybos leidimo išvyko į Kiniją.

V.Mazuronis praėjusią savaitę kreipėsi į Seimo valdybą prašydamas pritarti kelionei į Kiniją balandžio 12-18 dienomis ir pateisinti jos metu praleistus plenarinius posėdžius. Kelionės išlaidas V.Mazuronis pranešė padengsiantis asmeninėmis lėšomis.

Valdyba tokio leidimo nedavė, argumentuodama ankstesniu sprendimu uždrausti komandiruotes plenarinių posėdžių dienomis, išskyrus ypatingus atvejus. Sprendimą, kuriuo griežtinama vizitų į užsienį tvarka, Seimo valdyba priėmė kovą, kai valdantieji prarado formalią daugumą.

V.Mazuronis valdybai atsakė vizito atšaukti negalintis ir apkaltino siekiu riboti partijos kontaktus su Kinija.

"Jūsų nepritarimą tokiam vizitui vertinu kaip bandymą neleistinai riboti mūsų partijos bei frakcijos kontaktus su Kinijos Liaudies Respublika. Daugybę kartų Seimo valdyba yra leidusi ir net iš dalies apmokėjusi politikų keliones į vien partinius renginius", - rašoma V.Mazuronio rašte valdybai.

"Tvarkiečių" seniūnas sako kategoriškai nesutinkantis "su tokia diskriminacine Seimo valdybos pozicija", siūlydamas prisiminti, kad "bendravimas tarptautiniu lygiu nėra išskirtinai valdančiąją daugumą sudarančių partijų teisė".

Į Kiniją V.Mazuronis išvyko kartu su partijos lyderiu europarlamentaru Rolandu Paksu Kinijos užsienio reikalų ministerijos liaudies instituto kvietimu.

Partijos "Tvarka ir teisingumas" pateiktoje vizito programoje nurodyti oficialūs susitikimai Kinijos užsienio reikalų, Komercijos ministerijose, Kinijos vystymosi ir reformų valstybiniame komitete, skelbiama, kad vyks susitikimas su Kinijos vyriausybės vicepremjeru, Šansi provincijos, Siani ir Hanžo miestų vadovais.

Seimo statutas numato, kad parlamentarui be pateisinamos priežasties nedalyvavus daugiau kaip pusėje Seimo posėdžių, kuriuose buvo numatytas balsavimas dėl teisės aktų priėmimo, to mėnesio atlyginimas mažinamas trečdaliu.

Remiantis Etikos ir procedūrų komisijos išvadomis, atlyginimas sumažinamas Seimo valdybos sprendimu. Suma, kuria sumažinamas Seimo nario atlyginimas, išskaitoma iš Seimo nario artimiausio mėnesio atlyginimo.

Su tokiu sprendimu nesutinkantis parlamentaras gali jį skųsti, tuomet sprendimą priima Seimas protokoliniu nutarimu.

Seime šiuo metu iškelta ne viena iniciatyva dėl parlamentarų lankomumo griežtinimo - nuo didesnių finansinių sankcijų iki apkaltos.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija yra pateikusi Seimo statuto pataisų paketą. Viena siūlomų nuostatų parlamentarui būtų nurėžiama po 20 proc. atlyginimo už kiekvieną praleistą posėdį. Projektas perduotas Statuto pataisas rengiančiai darbo grupei.

Tuo metu Seimo Krikščionių partijos frakcija, kurios du atstovai būtent dėl praleistų posėdžių įsukti į apkaltos procesą, teikia siūlymą rengti apkaltą parlamentarui per mėnesį be pateisinamos priežasties praleidus daugiau kaip trečdalį posėdžių.

Apkaltos procesas šiuo metu inicijuotas dviejų Krikščionių partijos frakcijos atstovų Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus atžvilgiu. A.Sacharukas ne kartą balsavo sesijos metu po Aziją keliavusio L.Karaliaus kortele.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių