Pereiti į pagrindinį turinį

Seime - idėja griežtinti priedų, dedamų į maistą, kontrolę

2010-12-01 22:48
Seime - idėja griežtinti priedų, dedamų į maistą, kontrolę
Seime - idėja griežtinti priedų, dedamų į maistą, kontrolę / Shutterstock nuotr.

Penki parlamentarai siekia, kad būtų sugriežtinta priedų, dedamų į maistą, kontrolė.

Seimo nariai Gediminas Navaitis, Dailis Alfonsas Barakauskas, Kęstutis Daukšys, Vida Marija Čigriejienė ir Gintaras Songaila įregistravo atitinkamas Maisto įstatymo pataisas, kurios leistų vartotojams gauti aiškią, tyrimais ir ekspertizėmis pagrįstą informaciją apie priedus ir genetiškai modifikuotus organizmus (GMO) maisto produktuose.

Pataisų iniciatoriai sako, kas pirkėjams turi būti sudarytos realios galimybės pasirinkti natūralesnius maisto produktus, o skatinant gamintojus nenaudoti įvairių priedų ir GMO gali būti net teikiamos mokestinės lengvatos.

Pasak G.Navaičio, tam, kad gamintojai būtų suinteresuoti gaminti sveikus maisto produktus, valdžia turėtų juos skatinti mažindama mokesčius.

"Dabar apie 95 proc. Lietuvoje pagamintų maisto produktų galima aptikti nuo kelių iki keliolikos priedų. Vaikai maitinami produktais, kuriuose esančių konservantų ir cheminių priedų kiekiai apskaičiuoti pagal suaugusio žmogaus svorį", - teigia G. Navaitis.

Seime yra įstrigusios pataisos, kuriomis siūloma restoranų ir kavinių valgiaraščiuose pateikti informacijos apie tai, kad patiekaluose viršijamas leistinas GMO kiekis.

Dabar privalu ženklinti tuos maisto produktus, kuriuose GMO yra daugiau kaip 0,9 procento.

Viešojo maitinimo įstaigos iki šiol neprivalo pažymėti patiekalo, kuris pagamintas iš GMO.

Seime taip pat priešinamasi idėjai apmokestinti genetiškai modifikuotų produktų tiekėjus į Lietuvą - siūloma 5 proc. dydžio tarifu apmokestinti fizinius ir juridinius asmenis, kurie gamina, importuoja ir tiekia rinkai maisto produktus, vaistus, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų, arba kurie pagaminti naudojant genetiškai modifikuotus produktus.

Lietuva pritaria prieš Europos Komisijos siūlymui Europos Sąjungos šalims pačioms spręsti, ar savo teritorijoje leisti auginti GMO, ar riboti jų auginimą, ar apskritai uždrausti juos auginti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų