Pereiti į pagrindinį turinį

R.Šimašius: netikėtos pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams kelia įtarimų

2010-12-08 22:22
R.Šimašius: netikėtos pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams kelia įtarimų
R.Šimašius: netikėtos pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams kelia įtarimų / Kęstučio Cemnolonskio nuotr.

Netikėtos statutinių pareigūnų ligos prasidėjus nemalonumams kelia įtarimą, trečiadienį pareiškė teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

Savo įtarimus jis pranešė perdavęs Specialiųjų tyrimų tarnybai ir kitoms įstaigoms.

"Man nepatinka, kai prisidirbę asmenys tyčiojasi iš Lietuvos žmonių", - žurnalistams sakė ministras.

Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys savo ruožtu aiškina, kad tokius atvejus turėtų aiškintis ikiteisminio tyrimo pareigūnai, o medikai čia turėtų būti tik ekspertai.

"Tiesiogiai ministerijai nėra suteikta tokios kompetencijos ir tokių įgaliojimų tikrinti kilus tokioms abejonėms vieno ar kito pareigūno atžvilgiu gydytojų veiklą. Aš esu įsitikinęs, kad šiuo atveju turėtų būti kreipiamasi išreiškiant tas abejones į ikiteisminio tyrimo pareigūnus (...). Abejonės tikrinti turėtų kompetentingi pareigūnai tai tinkamai procesiškai įforminus", - žurnalistams trečiadienį sakė R.Šukys.

Pasak ministro R.Šimašiaus, vien Kalėjimų departamento sistemoje per 2009-2010 metus pasitaikė trys netikėtų susirgimų atvejai.

"Tokie atvejai, kai iki tol buvę sveiki laisvės atėmimo įstaigų vadovai prasidėjus nemalonumams darbe staiga tampa visiškai netinkamais eiti bet kokias statutinio tarnautojo pareigas dėl sveikatos būklės, iš tiesų kelia nerimą bei įtarimų, kad siekiant išvengti atsakomybės, pateikiamos sveikatos medicinos pažymos neatitinka realios situacijos", - teigė R.Šimašius.

Anot jo, būtina detaliau išanalizuoti, ar šie ir kiti įtartini atvejai nėra galimai neteisėtos veikos.

Pasak Teisingumo ministerijos pranešimo, kilus nemalonumams, pareigūnai kreipiasi į Vidaus reikalų ministerijos Medicinos centrą ar kitą asmens sveikatos priežiūros įstaigą dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo ar netinkamumo tarnybai pagal sveikatos būklę nustatymo. Praktikoje pastebima, kad esant minėtoms situacijoms, pareigūnams praktiškai visuomet išduodami nedarbingumo pažymėjimai arba jie pripažįstami netinkamais tarnybai pagal sveikatos būklę.

Staiga susirgti ir būti atleistiems dėl ligos šiems asmenims gali būti naudinga todėl, kad šiuo pagrindu iš pareigų atleidžiamiems pareigūnams yra skiriama didesnė valstybinė pensija.

"Jeigu pareigūnas pašalinamas iš tarnybos dėl rimtų pažeidimų, jis gali prarasti pensiją. Jei jam nepratęsiama tarnyba, jis gauna dalį pensijos, tuo tarpu jeigu jis spėja išeiti iš tarnybos dėl sveikatos sutrikimų, jis gauna dvigubai didesnę pensiją. Tai elementari finansinė nauda", - žurnalistams sakė R.Šimašius.

Siekiant išsiaiškinti esamą situaciją, visus turimus duomenis ir pavyzdžius, iliustruojančius dažnus ligų ir nemalonumų darbe sutapimus, teisingumo ministras perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai, Vidaus reikalų ir Sveikatos apsaugos ministerijoms, taip pat apie tai informavo Seimo Sveikatos reikalų komitetą.

"Tai sisteminė Lietuvos problema, dėl to ir pasiūliau vidaus reikalų ir sveikatos ministrams kartu susėsti ir tą problemą išspręsti", - sakė R.Šimašius.

Sveikatos apsaugos ministras, be kita ko, aiškino, kad gydytojų darbą tikrinanti Valstybinė medicinos audito inspekcija tyrimus pradeda tik dėl pacientų skundų. Jo įsitikinimu, galimą piktnaudžiavimą ir dokumentų klastojimą besiaiškinantys specialistai medikus galėtų pasitelkti kaip ekspertus.

"Tokiu būdų galėtų būti pasitelkti sveikatos sistemos ekspertai, gydytojai, sudaromos komisijos, kurios konstatuotų, kiek pagrįstai buvo išduodamas nedarbingumo lapelis arba kiek pagrįstai komisija arba medikas konstatavo, kad pareigūnas netinka toliau dirbti pareigūno darbo būtent dėl sveikatos būklės, kurios pagrindu jis ir išleidžiamas į pensiją", - kalbėjo R.Šukys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų