Premjeras toliau teigia, kad VSD pažymos turėtų būti paviešintos

Nors Valstybės saugumo departamentas (VSD) jau pranešė, kad 12 analitinių pažymų nebus paviešintos, premjeras Andrius Kubilius ir toliau mano, jog turi būti rasti būdai visuomenei susipažinti su šiais dokumentais.

Pirmadienio vakarą Lietuvos televizijos laidoje "Savaitės atgarsiai" jis sakė, jog "visi būtų suinteresuoti, kad tos pažymos būtų paskelbtos".

"Lietuvoje turi būti sukurta normali teisinė bazė, kad tokiais atvejais, kai jau keli metai prabėgo nei Saugumo departamentui, nei Seimui nebebūtų problemų, (...) kad būtų rasti būdai, kaip nepažeidžiant galiojančių įstatymų būtų sudaryta galimybė visuomenei su jomis vienaip ar kitaip susipažinti", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.

A.Kubilius teigė nesutinkantis su vertinimais, kad minėtose pažymose "visiškai neatspindima tiesa", o "faktai ten yra tariamai iškreipti".

"Visuomenė turi teisę žinoti. Aš bent jau pats tikiuosi, kad turėsiu galimybių nustatyta tvarka su jomis susipažinti ir, manau, kad iš to padarysiu išvadas, kaip čia kas vyksta Lietuvoje", - sakė premjeras.

VSD ekspertų grupei išnagrinėjus galimybes paviešinti 12 parengtų analitinių pažymų nuspręsta tik sumažinti jų slaptumo žymą ir padaryti jas prieinamas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariams, tačiau neskelbti dokumentų visuomenei dėl juose atskleidžiamų darbo metodų, praėjusią savaitę pareiškė departamento generalinis direktorius Gediminas Grina.

"Informacija yra sena, tiesiog yra darbo metodai, o metodai išlieka. Metodų negali pamatyti", - tuomet žurnalistams sakė VSD vadovas.

Tokie paaiškinimai netenkino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko Arvydo Anušausko, kuris pareiškė, kad žaidžiamas žaidimas "dėl formalių dalykų".

A.Anušauskas ir kiti valdantieji konservatoriai siūlė visiškai paviešinti prieš ketverius metus rašytas pažymas, kurios galimai atskleidžia verslo, interesų grupių daromą įtaką politikams ir valstybės tarnautojams. Jose taip pat turėtų būti informacijos apie Rusijos interesus įsigyjant "Mažeikių naftą", naujos koalicijos Seime formavimą.

Dar praėjusios kadencijos Seimas specialiu nutarimu VSD buvo prašęs pateikti 2006 metų sausio 29 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų vasario 13 dienos pažymą "Dėl Rusijos interesų įsigyjant "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų kovo 16 dienos pažymą "Dėl pretendentų įsigyti "Mažeikių naftos" akcijas", 2006 metų gegužės 11 dienos pažymą "Dėl "Mažeikių naftos" akcijų įsigijimo", 2006 metų rugsėjo 11 dienos pažymą "Dėl Vytauto Naudužo skyrimo ūkio viceministru aplinkybių", 2006 metų birželio 21 dienos pažymą "Dėl naujos koalicijos Seime formavimo", 2006 metų liepos 27 dienos pažymą "Dėl Seimo narės A.Staponkienės", 2006 metų vasario 28 dienos pažymą "Dėl "Lietuvos geležinkelių" liberalizavimo", 2006 metų liepos 28 dienos pažymą "Dėl Seimo nario V.Orechovo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl Lietuvos Respublikos garbės konsulo Kipre skyrimo", 2006 metų rugsėjo 15 dienos pažymą "Dėl konflikto Kauno termofikacinėje elektrinėje", 2006 metų spalio mėnesio VSD Antrosios valdybos rengtos pažymą "Dėl verslo grupių įtakos žiniasklaidai".


Šiame straipsnyje: 12 pažymų

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių