A. Paulauskas siūlo rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės Pereiti į pagrindinį turinį

A. Paulauskas siūlo rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės

2013-04-11 18:44
A. Paulauskas siūlo rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės
A. Paulauskas siūlo rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės / T. Urbelionio/BFL nuotr.

Darbo partijos frakcijos atstovas Artūras Paulauskas siūlo su prezidento rinkimais kartu rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės.

A. Paulauskas ketvirtadienį pranešė surinkęs 36 parlamentarų parašus ir užregistravęs nutarimo projektą dėl referendumo.

„Kadangi stiprėja globalizacija, dvigubos pilietybės klausimas kelia daug diskusijų ir prieštaringų vertinimų. Konstitucija iš esmės draudžia Lietuvos piliečiams būti ir kitos valstybės piliečiais, tad referendumu siekiame pakeisti Konstitucijos 12 straipsnio 2 dalį ir įtvirtinti nuostatą, kad Lietuvos pilietis gali būti ir kitos valstybės piliečiu“, - pranešime teigė A. Paulauskas.

Konstitucija numato, kad išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos ir kitos valstybės pilietis. Šis straipsnis įrašytas Konstitucijos pirmajame skirsnyje, kurio nuostatos gali būti keičiamos tik referendumu.

Prezidentė Dalią Grybauskaitė šių metų pradžioje kreipėsi į KT prašydama išaiškinti, ar galima nekeičiant Konstitucijos tik įstatymu nustatyti, kad po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 metų kovo 11 dieną išvykę ir kitos šalies pilietybę įgavę asmenys išsaugotų ir Lietuvos pilietybę.

Konstitucinis Teismas atsakė neigiamai, atsižvelgdamas į ankstenę doktriną, jog dvigubos pilietybės atvejai turi būti ypač retos išimtys, o ne paplitęs reiškinys.

Konstitucijos nuostatą dėl pilietybės galima pakeisti, jeigu referendume tam pritartų daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus.

Manoma, kad pasaulyje gyvena apie milijonas lietuvių kilmės žmonių. Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro duomenimis, 2001-2010 metais iš Lietuvos emigravo 337 tūkst. gyventojų.

Pagal dabartinį Pilietybės įstatymą, dviguba pilietybė leidžiama tiems, kurie iš Lietuvos pasitraukė iki Nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais, taip pat tiems, kurie pilietybę įgijo automatiškai - gimdami arba per santuoką. Tačiau dvigubą pilietybę turintieji nuo gimimo, sulaukę pilnametystės, per trejus metus turi apsispręsti, kurią pilietybę pasirinkti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų