Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai (LGKT) apskųsta vairavimo mokymo tvarka, nes esą našlaičiams ir iš neturtingų šeimų kilusiems asmenims sudaromos blogesnės sąlygos pasiruošti praktiniam vairavimo egzaminui.
Pasak tarnybos pranešimo, dėl galimos diskriminacijos socialinės padėties pagrindu pradėtas tyrimas.
Skunde LGKT teigiama, jog neturintiems tėvų bei artimų giminių ar turintiems neturtingus giminaičius, tenka papildomai brangiai mokėti vairavimo instruktoriui, nes be papildomų įgūdžių išlaikyti praktinį vairavimo egzaminą neįmanoma. Todėl esą prireikia bent 10 - 20 papildomų pamokų.
Teigiama, kad neturintiems šeimos asmenims įsigyti vairuotojo pažymėjimą yra gerokai brangiau vien dėl to, kad teisės aktai jiems nepalieka galimybės pasimokyti vairuoti nemokamai. Tokiu atveju, pareiškėjo teigimu, pasiruošimas praktiniam vairavimo egzaminui atsieina 2 - 3 kartus brangiau.
"Vertiname, ar skunde minimi teisės aktai nėra diskriminuojantys ir galbūt siūlysime suvienodinti visų asmenų galimybes mokytis praktinio vairavimo saugiai, nekeliant pavojaus nei sau, nei aplinkiniams," - pranešime cituojama Lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė.
LGKT vairavimo mokymo tvarką apskundusį pareiškėją esą tenkino prieš tai buvusi tvarka, kai vairavimo buvo galima pasimokyti su patyrusiu draugu, drauge, dėde ar teta.
Pagal galiojantį Valstybinės kelių transporto inspekcijos parengtą Vairuotojų pirminio mokymo tvarkos aprašą, būsimasis vairuotojas, siekdamas įgyti teisę vairuoti, su šeimos vairavimo instruktoriumi gali mokintis praktinio vairavimo.
Tvarkos apraše nurodoma, jog "šeimos nariai - sutuoktiniai arba vienas iš tėvų, arba vyras ir moteris, įregistravę partnerystę įstatymų nustatyta tvarka bei jų vaikai ir įvaikiai. Į globėjų (rūpintojų) šeimų sudėtį įskaitomi vaikai, kuriems pagal LR įstatymus nustatyta globa ar rūpyba".
Pasak LGKT pranešimo, skunde nurodytos aplinkybės taip pat tiriamos ir dėl galimos diskriminacijos amžiaus pagrindu, kadangi dabar naujai rengiamame Šeimos narių, siekiančių įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijos transporto priemones, praktinio vairavimo mokymo tvarkos apraše šeimos vairavimo instruktoriams numatomi reikalavimai būti bent 28 metų amžiaus ir turėti ne mažesnį kaip 3 metų vairavimo stažą.
Naujausi komentarai