Lietuvoje žmogaus teisės dažniausiai pažeidžiamos dėl per ilgų bylų nagrinėjimo terminų, skelbiama Europos žmogaus teisių teisių teismo (EŽTT) ataskaitoje.
Remiantis rugsėjį paskelbta statistika, pažeidimai dėl pernelyg ilgo proceso nustatyti ketvirtadaliu atveju, 23 proc. sudarė pažeidimai dėl neužtikrintos teisės į laisvę ir asmens neliečiamumą, 17 proc. atvejų buvo pažeista teisė į teisingą teismą, o 16 proc. Lietuva pripažinta kalta dėl to, kad negerbė teisės į privatų ir šeimos gyvenimą.
Pažeidimai dėl teisės į bylos išnagrinėjimą per kuo trumpiausią laiką dažniausiai fiksuoti visose Europos Tarybos šalyse - jie sudarė vidutiniškai 26 proc. pažeidimų, rodo ataskaita, kurioje apibendrinti 47 šalių duomenys nuo 1959 iki 2010 metų.
Lietuvoje Europos žmogaus teisių konvencija, kurios pažeidimus nagrinėja Strasbūro teismas, įsigaliojo 1995 metais.
Latvijoje ir Estijoje dažniausiai pažeidimai nustatyti dėl pažeistų teisių į laisvę ir asmens neliečiamumą (28 ir 32 proc.)
Strasbūro teismas išnagrinėjo tik vieno iš 50 lietuvių skundą - 98 proc. skundų nėra priimama arba skundai yra išbraukiami. Kai skundai priimami, 80 proc. atvejų pažeidimai nustatomi. Visose 47 valstybėse šis vidurkis yra 83 proc., rodo ataskaita.
Naujausi komentarai