Lietuva kritikuoja ginkluotės telkimą Karaliaučiaus krašte Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuva kritikuoja ginkluotės telkimą Karaliaučiaus krašte

2012-12-05 14:37
Lietuva kritikuoja ginkluotės telkimą Karaliaučiaus krašte
Lietuva kritikuoja ginkluotės telkimą Karaliaučiaus krašte / freepl.info nuotr.

NATO ir Rusijos užsienio reikalų ministrų susitikime Lietuva išsakė nuogąstavimus dėl ginkluotės telkimo Karaliaučiaus krašte, pavadinusi tai gynybinės prasmės neturinčiu Rusijos politiniu signalu kaimyninėms šalims.

Briuselyje vykusiame susitikime dalyvavęs užsienio reikalų viceministras Vytautas Leškevičius sakė, kad Lietuvai nesuprantami Maskvos manevrai, kuriuos Rusija aiškina atsaku į NATO kuriamą priešraketinės gynybos sistemą.

„Išsakėme savo nuogąstavimus, kad mums nesuprantami Maskvos manevrai didinant savo puolamąją ginkluotę Karaliaučiaus srityje. Nematome jokios nei strateginės, nei gynybinės to prasmės“, - BNS sakė V.Leškevičius po antradienio vakarą vykusio susitikimo.

„Tai vertintina veikiau kaip politinis ženklas NATO priklausančioms Rusijos kaimynėms“, - interviu telefonu teigė viceministras.

Tarp Lietuvos ir Lenkijos įsiterpusioje Karaliaučiaus srityje diegiama žemė-oras tipo raketų sistema S- 400, Rusija taip pat perspėja, jog ji gali dislokuoti „Iskander“ raketų sistemą.

Anot V.Leškevičiaus, iš susitikime dalyvavusio Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo į Lietuvos keltus klausimus „kokių nors specifinių atsakymų, tačiau ir kontr-priekaištų šį kartą neteko išgirsti“.Diplomato teigimu, Lietuvai svarbu, kad antradienį patvirtintoje NATO ir Rusijos darbo programoje 2013 metams numatyta ištirti galimybes bendradarbiauti utilizuojant perteklinę amuniciją.

Rusija senų sprogmenų utilizavimui yra pasirinkusi karinį poligoną šalia sienos su Lietuva, ir pasienio gyventojai nuolat jaučia sprogdinimų keliamus nepatogumus.Daugiausia dėmesio NATO ir Rusijos taryboje bei po jo vykusiame 28 Aljanso šalių atstovų susitikime buvo skirta Turkijos prašymui dislokuoti raketas „Patriot“ apginti jos sieną su Sirija. Sirijos režimo tradicinė sąjungininkė Maskva sukritikavo tokį žingsnį.

Daug dėmesio susitikime skirta ir situacijai Afganistane, iš kurio NATO vadovaujamos pajėgos išves kovinius dalinius iki 2014 metų pabaigos.„Susitikimas buvo ramus ir konstruktyvus. Ne visada taip būdavę anksčiau“, - BNS sakė V.Leškevičius.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų