Įtariamuoju galintis tapti ministras tikina pats prašęs FNTT tyrimo (papildyta)

Ministras Kazys Starkevičius tikina pats prašęs teisėsaugos dėmesio vadinamajai mailiaus aferai. Tačiau aferos tyrėjai tai neigia.

Versijos nesutampa

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) žemės ūkio ministrą apklausė kaip specialų liudytoją. Šis statusas reiškia, kad politikas byloje gali tapti ir įtariamuoju.

K.Starkevičius tikina pats prašęs FNTT dėmesio vadinamajai mailiaus aferai, kurios centrinė figūra - buvęs ambasadorius bei Lietuvos banko valdybos pirmininkas Romualdas Visokavičius.

„Liepiau nedelsiant mūsų tarnyboms kreiptis į FNTT“, - žurnalistams ketvirtadienį teigė Žemės ūkio ministerijos vadovas.

Tačiau FNTT ministro versijos nepalaiko. „FNTT kovo 1 d. atliko kratas ir poėmius, o Nacionalinė mokėjimo agentūra kreipėsi tik kitą dieną po atliktų procesinių veiksmų, o duomenų iš Žemės ūkio ministerijos nėra gauta“, - TV3 žinioms sakė FNTT atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė.

Anot neįvardintų televizijos šaltinių, R.Visokavičius buvo susitikęs su jau sulaikytu grupuotės, siekusios pasisavinti milijonines paramos lėšas, vadeiva Egidijumi Gesevičiumi. Esą diplomatas savo bendrui teigė gavęs ministro pažadą padėti fiktyvioms įmonėms gauti ES paramą.

Kaip pranešė LNK žinios, ta pati grupuotė taikėsi į ES paramos lėšas, skirtas alternatyviai energetikai. Esą aferistai siekė pasisavinti maždaug 6 mln. litų.

Beje, istorijoje vis ryškiau figūruoja ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Kazimiero Lukausko pavardė. Teigiama, esą R.Visokavičius į kreipėsi prašydamas išrūpinti leidimus, reikalingus fiktyvioms žuvivaisos įmonėms.

Pats R.Visokavičius teigia nieko neprašęs nei iš K.Lukausko, nei iš K.Starkevičiaus.

Nesugeba paaiškinti savo statuso byloje

Tą pačią versiją K.Starkevičius dėstė ir „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Lietuva tiesiogiai“. Ministras dešimtis kartų pakartojo pats nurodęs kreiptis į FNTT ir netgi nurodė datą - vasario 26-ąją. Tiesa, politikas teigė, esą nurodymas kreiptis į teisėsaugą dėl mailiaus aferos buvo žodinis. Taigi jokio dokumento, įrodančio, jog ministras iš tiesų iniciavo kreipimąsi į FNTT, nėra.

K.Starkevičius taip pat nesugebėjo dorai paaiškinti, kodėl jam suteiktas specialaus liudytojo statusas, beveik prilygstantis terminui „įtariamasis“. „Jeigu toks jau būčiau, būčiau pasiėmęs advokatą, su advokatu ėjęs. Aš ėjau iš tikrųjų pabaigti pradėto savo darbo. (...) Paprasčiausiai yra taip numatyta mūsų teisėkūroje“, - situaciją paaiškinti bandė politikas.

Seimo nario mandato atsisakyti nežada

Įtakingas konservatorius ilgai vengė atsakymo į klausimą, ar jam nederėtų atsisakyti teisinę neliečiamybę garantuojančio Seimo nario mandato. „Jeigu teisėsaugai tai atrodys reikalinga, aš lygiai taip pat ir pasielgsiu”, - nutęsė ministras. Paklaustas, ar specialaus liudytojo statusas nėra tam pakankamas pagrindas, jis dar sykį pakartojo istoriją apie kreipimąsi į FNTT.

K.Lukausko kėdės nedrebina

Žemės ūkio ministerijos vadovas neaiškiai kalbėjo ir apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Kazimiero Lukausko likimą.

K.Starkevičius neskubėjo žadėti permainų įstaigoje, išdavusioje žuvivaisos leidimus fiktyvioms įmonėms, tariamam mailiaus auginimui neva ketinusioms naudoti tragiškos būklės apleistą fermą.

Pasiklydo atmintyje

Anot televizijos, esama duomenų, kad kai kuriomis dienomis buvęs Lietuvos banko vadovas su K.Starkevičiumi po 10 kartų kalbėjosi telefonu. „Gal jis skambino man 10 kartų, nes aš tikrai užimtas ir daug nekėliau“, - tokius teiginius aiškino ministras.

Beje, politikas pasiklydo savo paties teiginiuose, aiškindamas, kiek kartų bendravo su R.Visokavičiumi. „Jisai dar kartą vieną buvo užėjęs. Du kartus“, - svarstė K.Starkevičius.


Šiame straipsnyje: StarkevičiusFNTT

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių