„Problemos šiame regione bus išspręstos tik tiesioginiu dialogu tarp visų suinteresuotų šalių be jokių išankstinių sąlygų“, – pareiškė Rusijos lyderis.
„Grasinimai, spaudimas ir įžeidinėjimai bei karinga retorika yra aklavietė“, – sakoma jo atstovų paskelbtame pranešime. V. Putino teigimu, papildomas spaudimas Šiaurės Korėjai, siekiant ją priversti atsisakyti savo branduolinės programos, yra „neteisingas ir beprasmiškas“ dalykas.
Korėjos pusiasalyje įtampa šiuo metu yra didžiausia per daugybę metų, nes Pchenjanas surengė ištisą virtinę raketų bandymų.
Ankstų antradienį Pchenjanas paleido vidutinio nuotolio raketą „Hwasong 12“, praskriejusią virš Japonijos teritorijos. JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) savo ruožtu yra pareiškęs, kad neatmeta „jokių galimybių“, ir netgi grasino imtis karinių veiksmų Pchenjano atžvilgiu.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pasmerkė naujausią Šiaurės Korėjos raketos paleidimą ir vienbalsiai reikalauja, kad Pchenjanas nutrauktų savo raketinę programą.
Ketvirtadienį amerikiečių sunkieji bombonešiai ir radarais sunkiai susekami naikintuvai dalyvavo bendrose karinėse pratybose su Seulo pajėgomis ir demonstravo jėgą prieš Pchenjaną, pranešė Pietų Korėjos kariškiai.
V. Putinas sakė besibaiminantis, kad Korėjos pusiasalis atsidūrė „ant didelio konflikto slenksčio“, ir paragino visas puses prisidėti prie tarpininkavimo programos, inicijuotos Maskvos ir Pekino.
Rusijos ir Kinijos plane numatyta, kad Šiaurės Korėja turėtų sustabdyti savo raketinius bandymus, o Pietų Korėja turėtų nutraukti savo bendras karines pratybas su amerikiečiais.
Grasinimai, spaudimas ir įžeidinėjimai bei karinga retorika yra aklavietė.
Be kita ko, V. Putinas pakartojo Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo komentarus; šalies diplomatijos vadovas trečiadienį kalbėdamasis telefonu su JAV valstybės sekretoriumi Rexu Tillersonu (Reksu Tilersonu) „pabrėžė...poreikį susilaikyti nuo bet kokių karinių žingsnių, galinčių sukelti beprecedenčių pasekmių“.
Pajėgi smogti JAV ir Europai
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas (Žanas Ivas Le Drianas) penktadienį perspėjo, kad Šiaurės Korėja jau „po kelių mėnesių“ gali tapti pajėgi smogti branduoliniais ginklais Jungtinėms Valstijoms ir netgi Europai.
J.-Y.Le Drianas pabrėžė, kad po Pchenjano surengtų virtinės balistinių raketų bandymų padėtis tapo „nepaprastai rimta“. Diplomatijos vadovas taip pat paragino šią izoliuotą valstybę grįžti prie dialogo, kad būtų išsklaidyta didėjanti įtampa.
„Matome Šiaurės Korėją, kurios tikslas – turėti raketų, galinčių jau rytoj nunešti branduolinių ginklų“, – radijui RTK sakė J.-Y.Le Drianas.
„Po kelių mėnesių tai taps tikrove. Tuo momentu, kai ji (Šiaurės Korėja) įgis galimybę smogti branduoliniais ginklais JAV, netgi Europai – ir mažų mažiausiai Japonijai ir Kinijai – padėtis taps sprogstama“, – teigė jis.
Ankstų antradienį Pchenjanas paleido vidutinio nuotolio raketą „Hwasong 12“, praskriejusią virš Japonijos teritorijos. JAV prezidentas savo ruožtu yra pareiškęs, kad neatmeta „jokių galimybių“, ir užsiminė galintis imtis karinių veiksmų Pchenjano atžvilgiu.
Jungtinių Tautų Saugumo Taryba pasmerkė naujausią Šiaurės Korėjos raketos paleidimą ir vienbalsiai reikalauja, kad Pchenjanas nutrauktų savo raketinę programą.
J.-Y.Le Drianas paragino Pchenjaną „grįžti į derybų kelią“, kad įtampa sumažėtų.
Rusijos ir Kinijos plane pasiūlytame tarpininkavimo plane numatyta, kad Šiaurės Korėja turėtų sustabdyti savo raketinius bandymus, o Pietų Korėja – nutraukti savo bendras karines pratybas su amerikiečiais.
Pchenjanas taip pat grasino paleisti raketų link Guamo salų. Šioje JAV teritorijoje Ramiajame vandenyne įsikūrusios kelios strategiškai svarbios amerikiečių karinės bazės.
Liepą Šiaurės Korėja pirmąkart sėkmingai išbandė dvi tarpžemynines balistines raketas, pasak ekspertų, tikriausiai galinčias pasiekti taikinius didžiojoje JAV žemyninės teritorijos dalyje.
Naujausi komentarai