Ukraina: beveik ketvirtadalis slėptuvių šalyje užrakintos ar netinkamos naudoti

Ukrainoje išaugo susirūpinimas civilių saugumu, pareigūnams šeštadienį paskelbus, jog per patikrinimus buvo nustatyta, kad beveik ketvirtadalis šalies slėptuvių yra užrakintos ar netinkamos naudoti.

Patikrinimai buvo atlikti po incidento Kyjive, kai žuvo moteris, kaip pranešama, per Rusijos raketų ataką negalėjusi patekti į užrakintą slėptuvę.

Ukrainos vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba šeštadienį nurodė, kad iš daugiau kaip 4,8 tūkst. patikrintų slėptuvių 252 buvo užrakintos, o dar 893 – netinkamos naudoti.

Tą pačią dieną Kyjivo regiono prokuratūra pranešė, kad tiriant 33 metų moters žūtį prie užrakintos slėptuvės buvo sulaikyti keturi asmenys. Durų neatrakinęs sargas yra suimtas, o trims kitiems asmenims, įskaitant vieną vietos pareigūną, skirtas namų areštas.

Kaip nurodo prokuratūra, įtariamiesiems gresia įkalinimas iki aštuonerių metų už aplaidumą, nulėmusį žmogaus mirtį.

Tuo metu Kyjivo meras Vitalijus Klyčko šeštadienį sakė, kad miesto valdžia, sudariusi galimybę internete teikti informaciją, per dieną sulaukė daugiau kaip tūkstančio skundų dėl užrakintų, netvarkingų slėptuvių ar jų trūkumo.

Vidaus reikalų ministerija nurodė, jog daugiau kaip 5,3 tūkst. savanorių, įskaitant gelbėtojus, policininkus ir vietos pareigūnus, toliau tikrins slėptuves visoje Ukrainoje.

Rusijai ketvirtadienį prieš aušrą raketomis apšaudant Kyjivą, žuvo devynerių metų mergaitė, jos motina ir dar viena moteris. Pastarąjį mėnesį tai daugiausiai aukų pareikalavusi pavienė ataka Ukrainos sostinėje. Minėta 33 metų moteris žuvo drauge su kitais laukdama, kol galės patekti į užrakintą slėptuvę. Moterį pražudė kritusios raketų nuolaužos, ukrainiečių žiniasklaidai sakė žuvusiosios vyras.


Šiame straipsnyje: karas Ukrainojeslėptuvėsslėptuvės Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių