Šveicarijoje įtariamasis dėl moters mirties kapsulėje paleistas iš areštinės

  • Teksto dydis:

Šveicarijoje nuo rugsėjo dėl JAV moters mirties prieštaringai vertinamoje savižudybės kapsulėje laikytas vyras pirmadienį buvo paleistas iš areštinės, nors jam vis dar yra pareikšti įtarimai.

Rugsėjo 23-iąją 64 metų moteris atėmė sau gyvybę Šveicarijos miško poilsiavietėje, netoli Vokietijos sienos esančiame kaime, kapsulėje „Sarco“.

Įvykio vietoje buvo sulaikyti keli asmenys, tačiau visi, išskyrus vieną, buvo greitai paleisti.

Šiaurinio Šafhauzeno kantono prokuroras nenurodė likusio sulaikyto įtariamojo pavardės.

Tačiau organizacija „The Last Resort“, užsiimanti pagalbinės savižudybės paslaugomis, neseniai pareiškė, kad asociacijos vienas iš pirmininkų Florianas Willetas (Florianas Viletas) – vienintelis kitas mirties metu dalyvavęs asmuo – yra tas vis dar laikomas vyras.

Prokuratūra pareiškime nurodė, kad iš pradžių pradėjo baudžiamąją bylą dėl kurstymo ir padėjimo nusižudyti, taip pat dėl tyčinio nužudymo.

„Remiantis naujausia tyrimo informacija, vis dar yra rimtų įtarimų dėl kurstymo ir padėjimo nusižudyti, bet nebe dėl tyčinio nužudymo, nors skrodimo ataskaita (...) dar nepateikta“, – sakoma pranešime.

„Todėl prokuratūra paleido iš areštinės paskutinį sulaikytą asmenį, – sakoma jame ir priduriama: – Taikoma nekaltumo prezumpcija.“

Kapsulė užpildoma azotu

„The Last Resort“ šią liepą pristatė „Sarco“ kapsulę Ciuriche, teigdama, kad tikisi, jog ji bus pirmą kartą panaudota per kelis mėnesius, ir nemato jokių teisinių kliūčių ją naudoti Šveicarijoje. 

2019 metais pristatytas „Sarco“ prietaisas yra nešiojama žmogaus dydžio kapsulė, kurioje deguonis pakeičiamas azotu, todėl per penkias minutes mirštama nuo hipoksijos, skelbia organizacija.

Kapsulė, savarankiškai valdoma viduje esančiu mygtuku, Šveicarijoje, kur aktyvi eutanazija uždrausta, tačiau pagalbinė mirtis įteisinta jau kelis dešimtmečius, šis prietaisas sukėlė daugybę teisinių ir etinių klausimų.

Šveicarijos įstatymai paprastai leidžia pagalbinę savižudybę, jei asmuo pats atlieka šį mirtiną veiksmą, o „The Last Resort“ teigė nematanti jokių teisinių kliūčių naudoti šį prietaisą šioje šalyje.

Tačiau tą pačią dieną, kai buvo panaudotas „Sarco“, Šveicarijos vidaus reikalų ministrė Elisabeth Baume-Schneider (Elizabet Baumė Šnaider) pareiškė, kad tokio prietaiso naudojimas prieštarauja šalyje galiojantiems įstatymams.

„The Last Resort“ teigė, kad mirusioji, kurios pavardė nenurodoma, buvo 64 metų moteris iš Jungtinių Valstijų vidurio vakarų.

Organizacija nurodė, kad ji „daugelį metų kentėjo nuo daugybės rimtų problemų, susijusių su dideliu imuniteto susilpnėjimu“.

„Sarco“ išrado Philipas Nitschke (Filipas Ničkė), vienas iš pirmaujančių pasaulinių aktyvistų, kovojančių už teisę mirti.

3D spausdinamos kapsulės tyrimai ir kūrimas Nyderlanduose per 12 metų kainavo daugiau nei 650 tūkst. eurų.

Organizacija teigė, kad ateityje daugkartinio naudojimo „Sarco“ kapsulės gali kainuoti apie 15 tūkst. eurų.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Teks

Teks  portretas
Apsiprasti su realybe o nevaidinti humanistų ir kankinti beviltiškus ligonius

Valhalla

Valhalla portretas
Kiekvienas TURI teise rinktis. Naudodamasis ja - priima vienoki ar kitoki sprendima. Siuo atveju tai buvo labai civilizuota. (ne nuo tilto gi nusoko ir nepasikore)

Jau

Jau portretas
Ir šveicarai išdurnejo.O aš maniau......kad jie didžiausi humanistai.Deja !!!
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių