Povandeninis žemės drebėjimas, jaustas net Atėnuose, nesukėlė nei žalos, nei sužalojimų. Po dviejų valandų sekė dar vienas 5 balų stiprumo drebėjimas.
Atėnų universiteto duomenimis, nuo sausio 26 dienos iki vasario 8 dienos teritorijoje tarp Santorino ir kaimyninių Egėjo jūros salų – Amorgo, Ijo ir Anafės – užfiksuota beveik 13 tūkst. drebėjimų.
Iš Santorino, kuriame įprastai gyvena 15,5 tūkst. žmonių, išvyko daugiau kaip 11 tūkst. gyventojų ir sezoninių darbininkų, o valdžios institucijos saloje paskelbė nepaprastąją padėtį.
Mokyklos duris užvėrė praėjusią savaitę ir liks uždarytos iki penktadienio.
Drebėjimai pribloškė mokslininkus, kurie teigia, kad šiame regione nebuvo tokio masto seisminės veiklos nuo pat jų stebėjimų pradžios 1964 metais.
Santorinas yra ant miegančio ugnikalnio, kuris vėliausią kartą išsiveržė 1950 metais.
Penktadienį saloje apsilankęs Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis sakė, kad vulkaninė veikla šioje teritorijoje nėra neįprasta ir nekelia jokio tiesioginio ar ypatingo pavojaus.
Viena iš populiariausių kelionių krypčių Graikijoje – Santorinas – 2023 metais pritraukė apie 3,4 mln. lankytojų. Daugiau nei milijonas iš jų buvo kruizinių laivų keleiviai.
(be temos)