Arešto orderiai išduoti iš viso 183 žmonėms, iš kurių 36 jau sulaikyti dėl įtariamų sąsajų su mafija, pasikėsinimu nužudyti, reketu, prekyba narkotikais ir nelegaliais lošimais, teigė policija.
Reiduose dalyvavo daugiau nei 1,2 tūkst. pareigūnų, o žiniasklaida praneša, jog tai buvo didžiausia operacija prieš organizuotą nusikalstamumą nuo pat 1984-ųjų.
Sicilijos mafija – „Krikštatėvio“ (Godfather) filmų įkvėpimas – nebėra ta pati mirtina jėga, kokia buvo kadaise. Ją susilpnino metų metus vykęs valdžios susidorojimas, o kalbant apie galią ir turtą, ją aplenkė Kalabrijos regiono „'Ndrangheta“.
Vis dėlto Palermo policija teigė, jog dvejus metus vykęs tyrimas atskleidė, kaip ji ir toliau išlaiko savo įtaką, šiomis dienomis koordinuojama užkuoduotų išmaniųjų telefonų žinutėmis.
Premjerė Giorgia Meloni sveikino operaciją ir sakė, jog ji „patvirtina valstybės nuolatinį įsipareigojimą kovoti su organizuotu nusikalstamumu“.
Jaunimo įsitraukimas
Antradienio operacijos tikslas buvo išardyti mafijos klanus keliuose Sicilijos regiono sostinės Palermo bei jo apylinkių apskrityse po to, kai buvo įvykdytas tyrimas, suteikęs įžvalgų, kaip mafija veikia.
Policija apibūdino, kaip klanai bendradarbiauja dėl prekybos narkotikais – didžiuliu pelno šaltiniu – tuo pat metu dirbant su nusikaltėliais kituose Sicilijos dalyse bei „'Ndrangheta“ žemyninėje Italijoje.
Savo teritorijoje mafija vykdo nuolatinę kontrolę, teigė policija.
Kaip ir ankstesniais dešimtmečiais, jie reikalauja „pizzo“ – pinigų už apsaugą – iš verslų ir verčia prekybininkus naudotis jų prekėmis, dažnai smarkiai pakeltomis kainomis.
Vienas iš pavyzdžių – tyrėjai atskleidė, kaip vienas klanas perėmė midijų ir kitų jūros gerybių prekybą dviejuose pakrantės kaimuose.
Nors mafijos bosai, vengdami dėmesio, šiais laikais stengiasi išspręsti nesutarimus taikiai, antradienio reidų metu buvo rasta ginklų bei pranešta apie brutalų smurtą, teigė policija.
Senosios taisyklės – griežta hierarchija ir narystė iki mirties – vis dar turi įtakos, tačiau policija teigė, jog klanų lyderiai veikia moderniai. Siekiant išvengti tradicinių susitikimų, komunikacijai naudojami užkoduoti išmanieji telefonai.
Nepaisant gausybės areštų, Sicilijos mafija „vis tiek sugeba pritraukti didelį skaičių jaunų žmonių, kurie priima jos principus“ ir dažnai jiems pasiūlo darbo, sako policija.
Tyrimas taip pat atskleidė platų informantų tinklą, o Palermo prokuratūroje buvo sulaikytas tarnautojas, kaltinimas dokumentų nutekinimu.
Sicilijos mafija daugelį metų terorizavo Italijos žmones bei valstybę. „Cosa Nostra“ liūdnai pagarsėjo prieš mafiją kovojančių teisėjų Giovanni Falcone ir Paolo Borsellino nužudymu 1992-aisiais.
Tačiau dėl to valstybė ėmėsi griežtų priemonių, ir dabar jau „'Ndrangheta“ laikoma turtingiausia ir galingiausia Italijos mafija, kontroliuojančia didelę dalį į Europą plūstančio kokaino.
(be temos)