Š. Jasiukevičius: ugniagesiai Černobylio zonoje fiksuoja išaugusią radiaciją

  • Teksto dydis:

Vis daugiau žmonių seka grėsmingą situaciją Černobylio zonoje, kur liepsnoja didžiulė teritorija. Ugnis vakar nenumaldomai artėjo prie branduolinių atliekų saugyklos ir elektrinės, pasiekė Pripetės miestą.

„Keista situacija, kai iš pat ryto balos džiugina labiausiai“, – antradienio rytą socialiniame tinkle rašė verslininkas, režisierius, publicistas Šarūnas Jasiukevičius, geriau visuomenei žinomas kaip Praeities žvalgas.

Jį itin pradžiugino balos, pamatytos nuotraukose iš Černobylio zonos. Čia siaučia gaisras, tad lietus yra labai laukiamas.

„Lygiai dešimtą gaisro dieną gamta nusprendė atskubėt į pagalbą“, – rašė kaunietis.

Jis vaizdą, kas vyksta Černobylio zonoje, susidaro stebėdamas gaisrų žemėlapius, kurie sudaromi pagal NASA, rusiškų palydovų, kurie turi termodaviklius, užfiksuotas termografines nuotraukas.

Scanpix nuotr.

Šiandien nežinia kodėl šie minėti žemėlapiai dar nebuvo atnaujinti, tad naujausių duomenų, kokia ten situacija išties yra po lietaus, nėra viešai pasiekiamų. Š. Jasiukevičius antradienį portalui kauno.diena.lt sakė kol kas galįs kliautis tik vietinių gyventojų pateikiama informacija, kuri oficialiai nėra patvirtinta.

„Turiu draugų, kurie ten kažką matė. Sakė, kad zonoje nebėra atviros ugnies. Liko tik smilkstanti miško paklotė. Gaisras šiuo momentu nebeplinta“, – viltingomis žiniomis pasidalijo vyras.

Š. Jasiukevičiaus nuotr.

Jis kalbėjo, kad bet kokiu atveju, ar pastaroji informacija pasitvirtins, ar ne, Černobylio ugniagesiai gaisrui užgesinti turi laiko iki ketvirtadienio. Tądien prognozuojamas itin stiprus vėjas, kuris smilkstančioje miško paklotėje vėl gali įpūsti ugnies. 

Nesuvaldžius gaisro ir sulaukus stipraus vėjo ugnies plitimas bus labai didelis, prognozavo Š. Jasiukevičius.

 

 

Š. Jasiukevičiaus turimomis žiniomis, informacija apie gaisrą ir su juo susijusią situaciją pagaliau pasiekė Ukrainos prezidentą. Pradėtas tyrimas.

Lygiai dešimtą gaisro dieną gamta nusprendė atskubėt į pagalbą.

„Nuotraukoje matosi, kad gaisrininkai fiksuoja išaugusią radiaciją. Ukrainos radiacinės saugos centras tik šiandien išplatino naujieną apie nuo balandžio 5 d. atliekamą radiacijos tyrimą mobilia laboratorija. Nustatytas smarkiai padidėjęs Cezio kiekis, tačiau maksimalios ribos neviršija. Gaisrą gesina 415 žmonių, 89 vienetų technikos, tame tarpe trys lėktuvai ir trys sraigtasparniai. Per vakar padaryta daug priešgaisrinių juostų miške. Černobylio gyventojai praneša, kad mieste esančios švieslentės, kuriose rodo radiacijos duomenis iš stočių visoje zonoje, nuo užvakar nakties išjungtos. Kodėl neveikia tiesioginės transliacijos kameros Černobylio zonoje niekas pasakyti negali“, – pažėrė faktų Š. Jasiukevičius  antradienį feisbuke.

Kaip kauno.diena.lt rašė, Nacionalinė Ukrainos policija sulaikė vyrą, įtariamą miško gaisro sukėlimu Černobylio uždaroje zonoje. Jis šalia savo namų degino šiukšles, o vėliau laužo likučius išvežė už kaimo teritorijos ir išpylė ant sausos žolės. Žolė užsiliepsnojo ir kilo didžiulis gaisras. Ugnis išsiplėtė į 5 ha miško gaisrą zonoje. 

Ukrainos nacionalinės policijos nuotr.

Š. Jasiukevičius teigė, kad Baltarusiją jau pasiruošusi prisidėti prie gaisro gesinimo. „Sraigtasparniai pilnais kuro ir vandens bankais laukia komandos. Tačiau Ukraina dėl pagalbos kol kas nesikreipė. Be kvietimo baltarusių aviacija negali kirsti valstybinės sienos“, – konstatavo vyras.

Radiacinės saugos centro komentaras

Pranešame, kad Radiacinės saugos centro specialistai nuolat stebi susidariusią situaciją dėl Černobylio atominės elektrinės zonos miškuose siaučiančių gaisrų. Stebimi Baltarusijos ir Ukrainos ankstyvojo perspėjimo stočių duomenys, kurie šiuo metu, nustatytų leistinų jonizuojančiosios spinduliuotės lygių neviršija.

Taip pat nuolat palaikomas ryšys su Ukrainos branduolinės ir radiacinės saugos reguliuojančiosios institucijos atsakingais asmenimis, kurie teikia naujausią informaciją apie situaciją.

Nuo balandžio 13 d. vėlaus vakaro gaisro teritorijoje lyja, todėl tikimasi, kad lietus padės greičiau suvaldyti ugnį.

Pagal naujausią gautą informaciją, pavyko suvaldyti miškų gaisrus ir atviros ugnies židinių nebėra, tačiau kai kuriose vietose dar rusena miško paklotė, todėl specialiosios tarnybos tęsia darbus.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, artimiausiomis dienomis vyraus pietų ir vakarų vėjai, todėl gaisro metu susidarę dūmai Lietuvos teritorijos nepasieks.

Nuo gaisrų Černobylio atominės elektrinės zonoje pradžios, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir grėsmės sveikatai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės nėra. Apie bet kokius radiacinio fono pakitimus Lietuvoje gyventojai bus nedelsiant informuojami.

Kauniečiai radiacinį foną gali sekti čia.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Gama

Gama portretas
gaisras pakelia radiacija ir ja zenkliai padina ,tik to musu liurbiai nesupranta,priima kinu saldainiukus ir kitus maisto ir pramones gaminiu su radiacija ,nes niekas netikrina ," tikrinimas" toks ,ka deklaruoja gamintojas,nes biudzetininkas 'tikrintojas ' hauna fiksuota atlyygi ir krapsto nosi .... Dabar pamastymams : Isidemekit paprastas celofano ar kitos medziagos orui nelaidus ipokavimas sustabdo radiacija ir joks prietaisas esantis Lietuvoje neparodys radiacijos !!!! Tik praplesus pakuote galima ismatuot uzterstuma !!!! Bet to niekas nedaro ir netikrina !!!!!

DIEDUKAS

DIEDUKAS portretas
GERAS ŽURNALIŪGA RAŠO,KAŽKAS KAŽKĄ MATĖ,ARBA TURIMAIS DUOMENYMIS.KAIP PAS TAS BOBULES DAVATKĖLES.KUR NUČIUMPA KOKIAME LAIKRAŠTYJE,KUR KOMPE IR SKELBĘ.GERAS ŽURNALISTAS PATS VAŽIUOJA Į PAVOJINGAS ZONAS IR RAŠO FAKTUS.TURGAUS BOBŲ LYGIO INFO.GĖDA.

Danguolė

Danguolė portretas
Žmonės besmegeniai isai,kuriems Pripetės gaisras tik pagąsdinimui,Pripetė-tai tiksinti bomba.O kai kam ir virusas buvo tik psichozė ir gąsdinimai,deja ir kai kurios valstybių galvos taip manė
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių