Įtariamoji – 39 metų moteris – kaltinama penktadienį vakarinės piko valandos metu Hamburgo pagrindinėje stotyje surengusi išpuolį peiliu, kuris pribloškė šį Šiaurės Vokietijos miestą.
Policija pareiškime pažymėjo, kad moteris turi „labai aiškių psichologinės ligos požymių“, ir pridūrė, kad ji yra benamė, o teisėjas šeštadienį nurodė ją paguldyti į psichiatrijos ligoninę.
Pasak pareigūnų, nėra jokių požymių, kad vykdydama išpuolį, per kurį keturi nukentėjusieji buvo sunkiai sužeisti, ji buvo apsvaigusi nuo narkotikų ar alkoholio.
Moterį sutramdė du praeiviai ir teisėsaugos pareigūnai. Po to ji buvo suimta įvykio vietoje ir nesipriešino sulaikymui, pranešė policija.
Policija teigia atmetusi „politinį išpuolio motyvą“ ir mano, kad įtariamoji veikė viena.
Nukentėjusiųjų amžius – nuo 19 iki 85 metų.
Sunkios būklės yra 24 metų vyras ir trys 24, 52 bei 85 metų moterys, pranešė policija.
Greitosios pagalbos pareigūnai iš pradžių teigė, kad jų sužalojimai pavojingi gyvybei, tačiau policija teigia, kad dabar pavojus visų nukentėjusiųjų gyvybei nebegresia.
Piko valanda
Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad išpuolis įvyko penktadienį kiek po 18 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku viename iš peronų priešais stovintį traukinį.
Manoma, kad įtariamoji stotyje puolė keleivius, naujienų agentūrai AFP sakė Hanoverio federalinės policijos direkcijos, kuriai priklauso ir Hamburgas, atstovė spaudai.
Kai kuriems iš išpuolio aukų pirmoji pagalba suteikta stotyje laukiančiuose traukiniuose, pranešė Vokietijos dienraštis „Bild“.
Iš įvykio vietos nuotraukų matyti, kaip policija užblokavo prieigą prie peronų viename stoties gale, o žmonės buvo palydimi į laukiančius greitosios pagalbos automobilius.
Taip pat buvo matyti, kaip teismo medicinos policijos ekspertai vaikšto po peronus, kur įvyko išpuolis.
Vokietijos kancleris Friedrichas Merzas (Frydrichas Mercas), paskambinęs Hamburgo merui, pareiškė esąs sukrėstas išpuolio.
„Mano mintys su aukomis ir jų šeimomis“, – sakė F. Merzas, kaip pranešė jo atstovas spaudai Stefanas Kornelius (Štėfanas Kornelijus).
Pastaraisiais mėnesiais Vokietiją sukrėtė keli smurtiniai išpuoliai, kurių motyvai dažnai buvo džihadistų arba kraštutinių dešiniųjų ekstremistų idėjos, todėl saugumas tapo svarbiausiu politikų darbotvarkės klausimu.
Vėliausias iš jų įvyko sekmadienį, kai per išpuolį panaudojant peilį bare Bylefeldo mieste buvo sužeisti keturi žmonės.
Tyrimas dėl šios atakos buvo perduotas federaliniams prokurorams, mat įtariamasis siras jį sulaikiusiems policijos pareigūnams pasakė turįs džihadistinių įsitikinimų.
Saugumo klausimas – ir daugelio užpuolikų imigrantų kilmė – buvo viena iš pagrindinių temų per neseniai vykusius Vokietijos rinkimus.
Vasario pabaigoje vykusiame balsavime F. Merzo konservatyvioji CDU/CSU užėmė pirmąją vietą, o kraštutinių dešiniųjų, prieš imigraciją nusiteikusi partija „Alternatyva Vokietijai“ surinko rekordiškai daug balsų: daugiau kaip 20 procentų.
Vokietija pernai sugriežtino peilių nešiojimo įstatymus, dabar peiliai draudžiami viešuose susibūrimuose ir tolimojo susisiekimo traukiniuose.
Jie taip pat draudžiami tam tikrose zonose kai kuriuose miestuose, įskaitant Hamburgo geležinkelio stotį.
Tačiau ekspertai ir policijos profsąjungos anksčiau abejojo, ar tokie draudimai yra veiksmingi.
(be temos)
(be temos)
(be temos)