Po Maskvoje įvykusio protesto prieš V. Putiną suimta per 140 asmenų

Po Maskvoje trečiadienį įvykusio Kremliaus kritikų protesto prieš konstitucijos pataisas, sudarančias sąlygas prezidentui Vladimirui Putinui valdyti dar 16 metų, Rusijos policija sulaikė per 140 asmenų, tarp jų garsią sostinės deputatę, pranešė tinklalapis „OVD-Info“.

Informaciją apie areštus per politinius protestus renkantis tinklalapis nurodė, kad trečiadienį vakare buvo sulaikyti 142 žmonės. Daug jų, įskaitant žurnalistus, buvo susodinti į policijos automobilius, iš įvykio vietos pranešė naujienų agentūros AFP korespondentai.

Vienas AFP žurnalistas taip pat buvo trumpam sulaikytas.

Maskvos miesto tarybos deputatė Julija Galiamina, kuri vadovavo kampanijai prieš V. Putino prieštaringai vertinamas konstitucijos pataisas, socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad taip pat buvo sulaikyta ji ir jos duktė.

Anksčiau trečiadienį J. Galiamina ir jos sąjungininkai nepaisydami lietaus susirinko Puškino aikštėje Maskvos centre rinkti parašų prieš šį mėnesį priimtas konstitucijos pataisas, kad galėtų jas užginčyti teisme.

„Keliame kolektyvinę bylą“, – AFP sakė aktyvistas Andrejus Pivovarovas, rinkęs parašus ant nacionalinio poeto Aleksandro Puškino statulos laiptų.

„Renkame parašus iš visos šalies“, – pridūrė jis.

„Rusija be Putino“

Vėliau socialiniame tinkle „Twitter“ J. Galiamina parašė, kad buvo surinkta 5 tūkst. parašų. „Tai puikus rezultatas“, – sakė ji.

Vienu metu aktyvistai buvo priversti padaryti pauzę, nes, pasak jų, greitai išsibaigė popierius.

Kai kurie protestuotojai laikė plakatus, kiti skandavo „Rusija be Putino“ ir „Rusija bus laisva“.

Taip pat dalyvavo su protestų grupe „Pussy Riot " išgarsėjusi aktyvistė Marija Aliochina, kuri priimtas pataisas pavadino „konstituciniu perversmu“.

Anksčiau šį mėnesį 67 metų V. Putinas prižiūrėjo itin kontroversišką, septynias dienas trukusį balsavimą dėl konstitucijos pataisų, atveriančių jam galimybę dirbti dar dvi šešerių metų kadencijas, kai 2024-aisiais baigsis dabartinis jo mandatas. Tokiu būdu V. Putinas galėtų likti valdžioje iki 2036-ųjų.

Tarp pataisų yra ir tokių populistinių priemonių kaip nuostata, iš esmės uždraudžianti gėjų santuokas.

Garsus opozicijos politikas Aleksejus Navalnas yra sakęs, kad per šį balsavimą buvo pasiektas „balsų klastojimo rekordas“ ir kad rezultatas „neturi nieko bendra su žmonių pažiūromis“.

Daug Puškino aikštėje trečiadienį buvusių žmonių sakė, kad atėjo protestuoti prieš pataisas.

„Aš balsavau prieš jas, – AFP sakė 46 metų buhalterė Ina Golovina. – Žmonės sako, kad rezultatai buvo suklastoti.“

Jaunas Maskvos miesto tarybos narys Pavelas Tarasovas, atstovaujantis Komunistų partijai, sakė norėjęs padėti savo parašą, bet minia buvusi per didelė.

„Balsavimo rezultatai nieko netenkina“, – sakė jis.

Didelė grupė daugiausia jaunų aktyvistų vėliau atsiskyrė ir ėjo Maskvos centro gatvėmis, bet daugelis jų buvo šiurkščiai sulaikyti.

J. Galiamina buvo sulaikyta Puškino aikštėje, pasibaigus parašų rinkimo renginiui.

„Faraonas Putinas“

Iki tūkstančio žmonių buvo susirinkę į panašų renginį antrajame pagal dydį Rusijos mieste Sankt Peterburge, pranešė AFP korespondentas.

„Valdžia daro ką panorėjusi, žmonių nuomonė nieko nedomina, – skundėsi 50 metų Andrejus Stepanovas. – Mums reikia kažkaip parodyti, kad tam nepritariame.“

38 metų Anatolijus Naidionovas Rusijos prezidentą lygino su „faraonu, visiškai atitrūkusiu nuo tikrovės“.

„Visa tai gali blogai baigtis šaliai“, – pridūrė jis.

Anksčiau trečiadienį parlamento žemieji rūmai per svarbų antrą svarstymą patvirtino prieštaringai vertinamą įstatymą, pagal kurį rinkimai galės vykti tris dienas. Opozicija teigia, kad sprendimas leisti vykdyti rinkimus kelias dienas apsunkins stebėtojų darbą, o balsavimą bus lengviau suklastoti.

Šios pataisos leis rengti balsavimą ne tik rinkimų apylinkėse, o rinkėjai savo balsus atiduoti galės įvairiose „viešose vietose“, nurodė Valstybės Dūma.

Įstatymo projektą dar 2012 metais pasiūlė tuometinis Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Galutiniu trečiuoju skaitymu įstatymas turėtų būti priimtas liepos 21 dieną.

Per plebiscitą dėl konstitucijos pataisų, kuris vyko nuo birželio 25-osios iki liepos 1-osios, atsirado laikinų balsavimo vietų, kurių kai kurios buvo įrengtos net tokiose neįtikimose vietose kaip autobusai, palapinės ar ant suolelių gatvėse.

Iš balsavimo proceso, kuriame deramai negalėjo dalyvauti rinkimų stebėtojai, buvo šaipomasi socialiniuose tinkluose, jį kritikavo Kremliaus oponentai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
juk ten tik arabai streikuoja nes putleris arabams neleidzia vogti is valstybes
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių