„Raginame šalis ir tarptautinę bendruomenę susivienyti dedant bendras pastangas užbaigti šį siaubingą konfliktą neatidėliotinomis, besąlygiškomis ir nuolatinėmis paliaubomis“, – bendrame pareiškime pridūrė minima grupė. Pasak jos, „tolesnis kraujo praliejimas neturi prasmės. Dar kartą patvirtiname, kad visapusiškai remiame JAV, Kataro ir Egipto pastangas šiam tikslui pasiekti“.
Pareiškimą pasirašiusios šalys, tarp kurių taip pat yra Japonija, keletas Europos Sąjungos (ES) valstybių, Šveicarija ir Naujoji Zelandija, pridūrė, kad jos yra „pasirengusios imtis tolesnių veiksmų, jog paremtų neatidėliotinas paliaubas“. Plačios apimties pareiškime prieštaringai vertinamos Izraelio remiamos pagalbos operacijos Gazos Ruože buvo pavadintos „pavojingomis“ ir iš vietos gyventojų atimančiomis „žmogiškąjį orumą“.
„Smerkiame pagalbos teikimą nedideliais kiekiais ir nežmonišką civilių gyventojų, taip pat ir vaikų, siekiančių patenkinti savo būtiniausius vandens ir maisto poreikius, žudymą“, – sakoma pareiškime.
„Izraelio vyriausybės atsisakymas teikti būtiniausią humanitarinę pagalbą civiliams gyventojams yra nepriimtinas“, – priduriama pareiškime, kuriame Izraelis raginamas „vykdyti savo įsipareigojimus pagal tarptautinę humanitarinę teisę“.
Pareiškime Izraelio vyriausybė raginama „nedelsiant atšaukti pagalbos tiekimo apribojimus ir skubiai leisti JT ir humanitarinėms NVO saugiai ir veiksmingai atlikti savo gyvybes gelbstintį darbą“.
Jungtinės Tautos praėjusią savaitę pranešė, kad užfiksavo, jog, bandydami gauti maisto per JAV ir Izraelio remiamą Gazos humanitarinį fondą (angl. Gaza Humanitarian Foundation, GHF), Gazos Ruože žuvo 875 žmonės. GHF pakeitė JT agentūras ir tapo pagrindine pagalbos skirstymo organizacija šioje teritorijoje.
25 šalių pareiškime taip pat smerkiama tai, kad „Hamas“ smogikai Gazos Ruože ir toliau laiko įkaitus, ir reikalaujama „nedelsiant ir besąlygiškai juos paleisti“. Be to, pažymima, kad derybų keliu pasiektos paliaubos „suteikia didžiausią viltį sugrąžinti juos namo“.
Pareiškimą pasirašiusios valstybės taip pat sakė, kad „griežtai prieštarauja bet kokiems žingsniams siekiant teritorinių ar demografinių pokyčių okupuotose palestiniečių teritorijose“, ir nurodė, jog Izraelio planas perkelti palestiniečius į vadinamąjį „humanitarinį miestą“ yra nepriimtinas.
„Nuolatinis priverstinis perkėlimas pažeidžia tarptautinę humanitarinę teisę“, – perspėjo jos.
Pareiškimą taip pat pasirašė ES lygybės, pasirengimo ir krizių valdymo komisarė Hadja Lahbib.
(be temos)
(be temos)
(be temos)