JAV: Šiaurės Korėja kelia grėsmę visam pasauliui Pereiti į pagrindinį turinį

JAV: Šiaurės Korėja kelia grėsmę visam pasauliui

2017-07-05 07:17
BNS inf.

Šiaurės Korėja pirmą kartą atliko tarpžemyninės balistinės raketos (ICBM) paleidimo bandymą, antradienį patvirtino JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas (Reksas Tilersonas).

Tarpžemyninė balistinė raketa
Tarpžemyninė balistinė raketa / Scanpix nuotr.

„JAV griežtai smerkia tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą Šiaurės Korėjoje. Dėl ICBM bandymų auga grėsmė JAV, jų sąjungininkams ir partneriams bei visam pasauliui, – pranešime teigia R.Tillersonas. – JAV niekada nesusitaikys su branduolinį ginklą turinčia Šiaurės Korėja“.

Sukurta veikianti tarpžemyninė balistinė raketa – Šiaurės Korėjos komunistiniui režimui labai svarbus įvykis. Situacija gali iš esmės pakeisti ir šalių, siekiančių užkirsti kelią šios uždaros valstybės kariniams užmojams, strategiją.

R.Tillersonas pranešime Pyongyango vyriausybę pavadino „pavojingu režimu“ ir teigė, kad JAV per Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį ieškos „griežtesnių priemonių“, turinčių užtikrinti Šiaurės Korėjos atsakomybę už naujausią raketų bandymą.

Skelbiama, kad Šiaurės Korėjos naujoji tarpžemyninė balistinė raketa gali nešti „didelę sunkią branduolinę kovinę galvutę“, atlaikančią sugrįžimą į Žemės atmosferą.

Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA) paskelbė, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas), asmeniškai stebėjęs raketos paleidimą, „pareiškė, jog šunsnukiai amerikiečiai nebus labai laimingi šia dovanėle, pasiųsta per liepos 4-osios metines“, Jungtinėms Valstijoms švenčiant Nepriklausomybės dieną.

KCNA rašo, kad šalies lyderis kvatodamas „pridūrė, jog jis turėtų jiems retkarčiais pasiųsti dovanų, kad padėtų išblaškyti nuobodulį“.

Kim Jong Unas apžiūrėjo raketą „Hwasong 14“ ir „išreiškė pasitenkinimą bei pareiškė, kad jam (raketa) atrodo graži kaip dailus berniukas ir kad ji gerai pagaminta“.

Pchenjanas sako, kad branduoliniai ginklai jam yra būtini, siekiant atgrasyti potencialią karinę invaziją.

Seniai besitęsianti Šiaurės Korėjos konfrontacija su Vašingtonu dabar pasiekė „galutinį etapą“, KCNA citavo Kim Jong Uno žodžius. Pasak jo, Pchenjanas jokiomis sąlygomis neatsisakys savo branduolinių ginklų ir balistinių raketų – „nebent JAV priešiška politika ir branduoliniai grasinimai visiškai liautųsi“.

Jungtinės Tautos jau ne kartą skelbė sankcijas Šiaurės Korėjai dėl Pchenjano vykdomų branduolinio ginklavimosi ir raketų kūrimo programų. Pastarasis raketos bandymas vėl išprovokavo tarptautinį smerkiančių balsų chorą.

Be to, trečiadienį JAV ir Pietų Korėjos kariai per pratybas vienu metu paleido balistinių raketų, imituojant ataką prieš Šiaurės Korėjos vadovybę. pranešė Seulo pajėgų Jungtinis štabų vadų komitetas. Pranešime sakoma, kad šie manevrai turi pasiųsti „griežtą perspėjančią žinią“.

Raketų leidimo pratybos buvo surengtos prezidento Moon Jae-ino (Mun Džejino) įsakymu, nurodė Pietų Korėjos naujienų agentūra „Yonhap“. Anskčiau šis lyderis pasisakydavo už dialogą su Pchenjanu ir pastangas grąžinti Šiaurės Korėją prie derybų stalo.

„Prezidentas Moonas sakė, kad Šiaurės Korėjos rimta provokacija reikalauja, kad reaguotume ne vien pareiškimu ir kad mums reikia aiškiai parodyti Šiaurės Korėjai mūsų priešraketinės gynybos parengtį“, – sakoma Pietų Korėjos prezidentūros pranešime.

Šiaurės Korėja jau seniai siekia pasigaminti raketą, galinčią nenešti atominę kovinę galvutę ir smogti taikiniams JAV žemyninėje dalyje. Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu yra pažadėjęs, kad to „niekada nebus“.

Tačiau ši izoliuota skurdi valstybė padarė didelę pažangą kuriant raketų technologijas nuo Kim Jong Uno atėjimo į valdžią. Jaunasis lyderis prižiūrėjo tris branduolinių užtaisų bandymus ir daugybę raketų bandomųjų paleidimų.

KCNA antradienį paskelbė, kad antradienį įvykdytas paleidimas atitiko „visus technologinius reikalavimus, įskaitant grįžtamojo modulio aptakiojo gaubto atsparumo karščiui ir struktūrinio stabilumo“. Agentūra nurodė, kad kovinės galvutės gaubtas pagamintas iš anglies pluošto kompozicinės medžiagos.

„Esant nepalankioms sąlygoms, įskaitant tūkstančių laipsnių karštį, (didžiulį) slėgį ir kratymą, temperatūra gaubto viduje buvo stabili, 25–45 laipsnių Celsijaus“, – sakoma KCNA pranešime. Pranešime teigiama, kad kovinė galvutė „skriejo nepriekaištingai ir tiksliai smogė taikiniui“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų