Baltieji rūmai Rusijai: jokių derybų dėl Europos saugumo nedalyvaujant sąjungininkams

JAV penktadienį atmetė Rusijos saugumo reikalavimus, sakydamos, kad be Europos sąjungininkų nesileis su ja į derybas, tarp Maskvos ir Vakarų šalių tvyrant didžiulei įtampai dėl konflikto Ukrainoje.

„Nebus jokių derybų dėl Europos saugumo be mūsų sąjungininkų ir partnerių europiečių“, – prezidentiniame lėktuve „Air Force One“ žurnalistams sakė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki (Džen Psaki).

Ji tai pareiškė kelios valandos po to, kai Rusija paskelbė NATO bei Jungtinėms Valstijoms adresuotus saugumo reikalavimus ir paragino Vašingtoną surengti skubias derybas.

J. Psaki sakė, jog JAV „matė Rusijos pasiūlymus“ ir aptarinėja juos su savo sąjungininkais Europoje.

Nebus jokių derybų dėl Europos saugumo be mūsų sąjungininkų ir partnerių europiečių.

„Su Rusija strateginiais klausimais galėjome bendrauti ištisus dešimtmečius įvairiais formatais, – sakė ji. – Nėra jokios priežasties, kodėl negalime to daryti, kad sumažintume nestabilumą, bet mes tai darysime bendradarbiaudami ir koordinuodami veiklą su savo Europos sąjungininkais ir partneriais.“

„Mes nepažeisime pagrindinių principų, kuriais remiantis kuriamas Europos saugumas, įskaitant tai, kad visos šalys turi teisę pačios spręsti apie savo ateitį ir užsienio politiką be kišimosi iš išorės“, – pridūrė J. Psaki.

Dideles pasekmes saugumo srityje numatančiuose reikalavimuose, kurie, anot Maskvos, yra gyvybiškai svarbūs užtikrinant jos saugumą, teigiama, kad JAV vadovaujama NATO negali priimti jokių naujų narių, ir raginama nesteigti jokių naujų karinių bazių buvusiose sovietinėse šalyse.

NATO adresuotame dokumente rašoma, kad Maskva ir Aljansas turėtų dėti pastangas „užkirsti kelią incidentams“ Baltijos ir Juodosios jūros regionuose, taip pat įsteigti karštąją liniją „skubiems kontaktams“.

Dokumente raginama nustatyti raketų dislokavimo apribojimus ir sakoma, kad NATO narės turėtų „įsipareigoti susilaikyti nuo tolesnės [bloko] plėtros“.

Jungtinėms Valstijoms adresuotame saugumo sutarties projekte rašoma, kad Vašingtonas turėtų blokuoti bet kurios buvusios sovietinės šalies prisijungimą prie NATO.

Ši sąlyga paskelbta Rusijai reikalaujant, kad NATO atsisakytų įsipareigojimo ateityje priimti į savo gretas Sakartvelą ir Ukrainą.

Dokumente Rusija taip pat teigia, kad Jungtinės Valstijos turėtų sutikti nesteigti karinių bazių buvusiose sovietinėse respublikose, įskaitant Centrinės Azijos šalis.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė esanti pasirengusi surengti derybas su Jungtinėmis Valstijomis „jau šį šeštadienį“.

Maskva žengdama neįprastą tarptautinėje diplomatijoje žingsnį paskelbė saugumo sutarties projektą, Vakarams kaltinant Rusiją prie sienos su Ukraina dislokavus dešimtis tūkstančių karių ir ruošiantis invazijai į savo kaimynę.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neigia, kad jo šalis planuoja ataką.NAUJAUSI KOMENTARAI

MAN JI PRIMENA ŠIMONYTĘ...

MAN JI PRIMENA ŠIMONYTĘ... portretas
Abi serga "didenybės" manija, būdamos mažytėmis smiltelėmis Sacharos dykumoje.

Zvalgai

Zvalgai portretas
Kremlius uzsimane pakartoti siuksles molotovo ir pakaruoklio ribentropo pakta? O apie pasekmes nepagalvoja? ;)

o

o portretas
pentagonas visai prarado nuovoka ir pats kuria konfliktus kisdamas nosi ne i savo teritorija kaip agresorius kur ju paciu valstijos kencia nuo marionetbidon politkliedesiu kurie kyla is jo rankoves======
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių