Tasmanijos gamtinių išteklių ir aplinkos departamento teigimu, 90 iš 157 gyvūnų, ant kranto atsidūrusių netoli Artūro upės salos šiaurės vakarinėje dalyje, tebėra gyvi.
Tasmanijos parkų ir laukinės gamtos tarnybos atstovas Brendonas Clarkas kalbėdamas per spaudos konferenciją sakė, kad tai yra pirmas kartas per maždaug 50 metų, kai šioje teritorijoje į krantą išmetamas toks didelis mažųjų orkų skaičius.
„Paprastai ant kranto išmetamos paprastosios grindos“, – paaiškino jis.
„Kol kas nežinome, kodėl šie gyvūnai atsidūrė ant kranto“, – pridūrė B. Clarkas.
Į įvykio vietą atvykusios laukinės gamtos ekspertų komandos stengėsi įvertinti gyvūnų būklę ir galimybes juos išgelbėti.
„Tačiau po pirminio vertinimo nustatyta, kad grąžinti orkas atgal į vandenį bus sunku, mat vietovė yra sunkiai prieinama ir į ją sunku būtų pristatyti specialią įrangą, be to, sąlygos vandenyne nėra palankios“, – teigė B. Clarkas.
Nors praeityje pavykdavo išgelbėti daugumą ant kranto atsidūrusių banginių ir delfinų, su aplinkos sąlygomis ir galimybėmis pasiekti atokų paplūdimį susiję sunkumai „reiškia, kad tų pačių gelbėjimo metodų pritaikyti greičiausiai nepavyks“, – paaiškino jis.
Paskutinį kartą mažosios orkos Tasmanijoje buvo masiškai išmestos ant kranto 1974 m. birželį – B. Clarko teigimu, tuomet sausumoje atsidūrė nuo 160 iki 170 šių gyvūnų būrys.
Nors vadinami mažosiomis orkomis, šie nuo 500 kilogramų iki 3 tonų sveriantys ir iki 6 metrų ilgio gyvūnai yra delfinai.
(be temos)