Aiškėja daugiau detalių, kaip Gyvačių salos gynėjai pateko į nelaisvę

  • Teksto dydis:

Pasieniečių viršininkas Bohdanas Gotskyj iš Gyvačių salos papasakojo, kaip ukrainiečių gynėjai saloje buvo paimti į nelaisvę prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, praneša UNIAN.

Pokalbio su leidiniu UP metu B. Gotskyj teigė, kad vasario 24-osios naktį Rusijos karo laivas pradėjo blokuoti civilinių laivų eismo kelius.

Vasario 24 d. apie 3 val. nakties saloje prasidėjo karas. Ir tai dar nebuvo visame pasaulyje išgarsėjęs Rusijos laivo įgulos kreipimasis į Gyvačių salos gynėjus.

Gyvatės sienos apsaugos tarnybos vadovas teigė, kad saloje yra 80 gynėjų: apie 30 pasieniečių; daugiau kaip 40 jūrų pėstininkų iš 35-osios brigados; keli kariuomenės ir oro pajėgų kariai.

Buvo ir civilių: švyturio prižiūrėtojas, jo padėjėjas, pora komunalinių tarnybų darbuotojų ir pan.

Kai tik buvę Gyvačių saloje suprato, kad Rusijos Federacija „kažką“ ruošia, visi buvo įspėti apie pavojų.

„Visiems buvo išdalinti ginklai ir užimtos pozicijos. Tik kokia buvo ta mūsų ginkluotė: nieko rimto, tik šautuvai, priešlėktuvinės raketos ir viskas“, – pasakojo B. Gotskyj.

6 val. ryto Rusijos kariai pradėjo žodinę „ataką“ prieš Gyvatės salos gynėjus, kreipdamiesi į juos ir ragindami pasiduoti. Tai jie darė naudodamiesi tarptautiniu atviru laivų ryšio kanalu „16 kanalas“.

Po tris valandas trukusių žodinių įtikinėjimų okupantai pradėjo grasinti „sunaikinimu“, jei Ukrainos kariai nesutiks su jais bendradarbiauti. Tada horizonte pasirodė patrulinis laivas „Vasilijus Bykovas“, o vėliau prie jo prisijungė ir liūdnai pagarsėjęs kreiseris „Moskva“.

„Vasilijus Bykovas“ atidengė ugnį, bet sviediniai nepataikydavo ir nukrisdavo į jūrą. Kai ir tai nepadarė jokio poveikio Gyvačių salos gynėjams, Rusija pakėlė į dangų lėktuvus. Rusijos armija pradėjo salos oro atakas, naudodami naikintuvus „Su-27“ ir „Su-34“.

Po oro atakų aukų nebuvo, tačiau atmosfera buvo slegianti, todėl visas Gyvačių salos gynėjų įniršis išsiliejo plačiai per pasaulį nuskambėjusia žinute Rusijos karo laivui.

Po dar vieno apšaudymo, praėjus maždaug valandai nuo to, kai buvo pasiųstas „Moskva“ laivas, ryšys su sala nutrūko. Laivai su okupantų desantininkais užėmė Gyvačių salą. Visi salos gynėjai ir civiliai  buvo paimti į nelaisvę.

Dauguma ukrainiečių belaisvių iš Gyvatės salos vis dar negrįžo į Ukrainą. Rugsėjo mėnesio duomenimis, dar 48 salos gynėjai yra nelaisvėje, rašo laikraštis „Hrati“.

Gyvatės salos užgrobimas ir išlaisvinimas

Rusijos okupantai užėmė Ukrainos Gyvatės salą Juodojoje jūroje pirmosiomis invazijos į Ukrainą dienomis, t.y. 2022 metų vasario mėnesį.

Birželio 30 d. po Ukrainos raketų ir artilerijos smūgių Gyvatės saloje Rusijos kariuomenė paliko salą. Rusija karių išvedimą iš Gyvačių salos pavadino „geros valios gestu“.

Liepos 4 d. laikraštis „UC Yug“ pranešė, kad į Gyvačių  salą atgabenta Ukrainos vėliava.


Šiame straipsnyje: karas UkrainojeGyvačių salarusų karo laivasMoskva

NAUJAUSI KOMENTARAI

Maksimalus ženklų kiekis komentare: 1000. Liko: 1000 ženklų.
Būk pirmas pakomentavęs!

Galerijos

Daugiau straipsnių