Turkijos valdžia naktį perėmė laikraštį, kritikavusį prezidentą Pereiti į pagrindinį turinį

Turkijos valdžia naktį perėmė laikraštį, kritikavusį prezidentą

2016-03-05 09:54
BNS inf.

Turkijos valdžia šeštadienį jau kontroliuoja laikraštį, kuris tvirtai laikėsi opozicijoje prieš prezidentą Recepą Tayyipą Erdoganą (Redžepą Tajipą Erdohaną); per naktinį reidą panaudojus ašarines dujas ir vandens patranką buvo užimta šio laikraščio redakcija, vis labiau didėjant nerimui dėl žiniasklaidos laisvės apribojimų.

Penktadienį prieš vidurnaktį ašarinėmis dujomis vandens patranka išblaškė kelių šimtų žmonių minią, kuri buvo susibūrusi prie laikraščio „Zaman“ redakcijos Stambule; tokių veiksmų imtasi teismui anksčiau penktadienį išdavus atitinkamą orderį, sakė įvykio vietoje buvęs AFP reporteris.

Į tokį puolimą prieš žiniasklaidą nedelsdami reagavo Vašingtonas ir Briuselis, pareikšdami susirūpinimą dėl žodžio laisvės Turkijoje.

Vaikė plastikinėmis kulkomis

Turkijos riaušių policija šeštadienį šaudydami plastikinėmis kulkomis ir ašarinių dujų užtaisais vaikė šimtus protestavusiųjų prie opozicijos laikraščio redakcijos, kurią naktį šiurkščiai užėmė reidą surengę teisėsaugininkai.

„Laisvos spaudos negalima nutildyti“, – skandavo protestuotojai.

Policija negalėdama ašarinių dujų, panaudodama vandens patranką ir plastikines kulkas vaikė apie 500 žmonių minią Stambule prie laikraščio „Zaman“ redakcijos, pranešė ten buvęs AFP reporteris.

Paprašius Stambulo prokurorams, teismas nurodė laikraštį „Zaman“, kuris yra glaudžiai susijęs su prezidento R. T. Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) nesutaikomu priešininku, JAV gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu (Fetula Giulenu), perduoti valstybės administravimui, pranešė valstybinė naujienų agentūra „Anadolu“.

Penktadienį prieš vidurnaktį taip pat ašarinėmis dujomis ir vandens patranka buvo išblaškyta kelių šimtų žmonių minia, kuri buvo susibūrusi prie šio laikraščio redakcijos Stambule.

Šeštadienį rytą laikraščio darbuotojai darbą pradėjo atidžiai policijos stebimi, pranešė AFP fotografas. Darbuotojai buvo sustoję į eilę prie įėjimo, kur buvo tikrinama jų tapatybė.

Prie pastato susirinko maždaug 150 šalininkų, kurie, demonstruodami solidarumą, laikė naujausią laikraščio numerį.

Teismo sprendimas iškart sukėlė susirūpinimą Vašingtone ir Briuselyje – dėl mažėjančios žodžio laisvės Turkijoje, kuri yra svarbi Europos Sąjungos (ES) sąjungininkė.

„Zaman“ redakcija buvo perimta prieš pirmadienį įvyksiantį premjero Ahmeto Davutoglu (Achmeto Davutohlu) apsilankymą Briuselyje dalyvauti svarbiame susitikime su ES lyderiais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų