Rusijos valstybinė naujienų agentūra TASS citavo Sergejų Čvarkovą, kuris sakė, kad sukilėlių grupuotė „Harakat Nour al-Din al Zenki“ (Nurudino Zenkio judėjimas) antradienį panaudojo ginklus, užtaisytus neįvardyta nuodingąja medžiaga. Šie užtaisai esą buvo paleisti iš opozicijos kontroliuojamo rajono į vyriausybės pajėgų kontroliuojamą Alepo rajoną.
S. Čvarkovas, Rusijos vadovaujamo kariaujančių šalių taikinimo centro Sirijoje vadovas, sakė, kad „per šią teroristinį aktą žuvo septyni žmonės, o dar 23, kuriems pasireiškė dusimo ir kvėpavimo takų nudeginimo požymiai, buvo evakuoti į Alepo miesto ligonines“.
Pasak kariškio, Rusijos pareigūnai apie šį incidentą informavo Jungtines Valstijas, palaikančias sukilėlius.
Sirijos valstybinė žiniasklaida antradienį pranešė, kad penki žmonės žuvo, o dar aštuoni nukentėjo per numanomą cheminę ataką, kai sukilėliai esą paleido nuodingosiomis dujomis užtaisytas raketas.
Padėtį šalyje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) nurodė, kad per raketų ataką žuvo šeši žmonės ir kad aukos iš tikrųjų buvo kariai.
Kalbėdamasis su naujienų agentūra AFP, SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas (Ramis Abdel Rahmanas) negalėjo patvirtinti, kad tąsyk buvo panaudotos kokios nors dujos.
Rusijos pareiškimas buvo paskelbtas po ankstesnę dieną SOHR išplatintos informacijos, kad 24 žmonėms pasireiškė kvėpavimo sutrikimai Sarakibe, kai sukilėlių kontroliuojamas miestelis, esantis už 50 km į pietus nuo Alepo, buvo apmėtytas improvizuotomis bombomis.
Vietos gyventojai tvirtino, kad statinės buvo pripildytos chloro dujų, bet SOHR negalėjo patvirtinti šios informacijos.
Tarptautinė cheminių ginklų priežiūros organizacija trečiadienį išreiškė susirūpinimą dėl pranešimų apie neva panaudotas chloro dujas Sarakibe.
Pastarasis incidentas įvyko netoli vietos, kurioje, kaip pirmadienį pranešė Rusija, buvo numuštas vienas jos karinis transporto sraigtasparnis Mi-8. Sudužus orlaiviui žuvo visi penki jame buvę žmonės.
S. Čvarkovas taip pat nurodė, kad 372 civiliai sirai pasinaudojo „humanitariniais koridoriais“, įkurtais Rusijos, kad gyventojai galėtų pasitraukti iš sukilėlių kontroliuojamų Alepo rajonų į vyriausybės kontroliuojamas teritorijas.
Rusijos kariškis kaltino sukilėlius trukdant žmonėms palikti jų kontroliuojamas miesto teritorijas.
Vis dėlto antradienį 35 nevyriausybinės organizacijos paskelbė pranešimą, kuriame humanitarinių koridorių atvėrimo idėja vadinama turinčia didelių trūkumų.
Pasak Jungtinių Tautų, sukilėlių kontroliuojamuose Alepo rajonuose tebegyvena apie 300 tūkst. civilių, nors tame mieste jau ketverius metus vyksta kautynės ir beveik kasdien vyksta bombardavimai.
Naujausi komentarai