Palestiniečių ambasadoriaus rezidencijoje Prahoje aptikta ginklų

  • Teksto dydis:

Čekijos policija aptiko neregistruotų ginklų palestiniečių ambasadoriaus namuose Prahoje; pats ambasadorius Jamalas al Jamalas (Džamalas Džamalas) per sprogimą šiuose namuose trečiadienį buvo sunkiai sužeistas ir vėliau mirė ligoninėje.

„Aš negaliu nurodyti, kokių ginklų rasta. Galime tik pasakyti, kad jie nebuvo registruoti Čekijos Respublikoje“, – sakė Prahos policijos viršininkas Martinas Vondrasekas Čekijos radijui ketvirtadienį.

Anksčiau buvo spėta, kad sprogo seifo apsaugos nuo vagių sistema, kai diplomatas jį atidarė.

„Policijos turimi įkalčiai nerodo nieko panašaus į teroro išpuolį arba kad konkretus asmuo būtų nustatęs sistemą, siekdamas ką nors sužaloti arba nužudyti“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovė Andrea Zoulova (Andrėja Zoulova).

J.al Jamalas, kuris ambasadoriumi tapo spalį, tik neseniai persikėlė į naują rezidenciją Prahos šiauriniame pakraštyje.

Palestiniečių Užsienio reikalų ministerija nurodė, kad sprogimas įvyko trečiadienio rytą, kai J.al Jamalas „atidarė seną seifą, atvežtą iš ankstesnio ambasados (pastato) į naująjį“.

Ambasados atstovas Nabilas al Fahelas (Nabilas Fahelas) Čekijos radijui sakė, kad visa ambasadoriaus šeima sprogimo metu buvo minėtoje rezidencijoje.

52 metų J.al Jamalo žmona „buvo išvežta į kitą ligoninę dėl apsinuodijimo dūmais ir patirto šoko“, – naujienų agentūrai AFP sakė greitosios pagalbos tarnybos atstovė Jirina Ernestova (Iržina Ernestova). Moteris buvo išrašyta iš ligoninės vėliau trečiadienį.

Pasak N.al Fahelo, niekas iš ambasados darbuotojų nežinojo, kad seife būtų koks nors sprogstamas užtaisas.

Jis taip pat paneigė žiniasklaidoje skelbtą prielaidą, kurią išsakė palestiniečių užsienio reikalų ministras Riyadas al-Malki (Rijadas Malikis), esą pora dešimtmečių nenaudotas minėtas seifas galėjo būti susijęs su Palestinos išvadavimo organizacijos misija Prahoje devintajame XX amžiaus dešimtmetyje.

„Tas seifas buvo naudojamas beveik kasdien pinigams padėti ...., ambasados personalo algoms mokėti, kasdieniams pirkiniams, – sakė N.al Fahelas. – Ministras R.al-Maliki suklydo – jis minėjo kitą seifą, kuris buvo tuščias ir beveik niekada nenaudotas“.

Čekijos policija sako tirianti sprogusį seifą ir tyrimas užtruksiąs kelias dienas. Kai kuriuose seifuose būna mechanizmas slaptiems dokumentams naikinti, jei kas nors laužtųsi į seifą.
Pasak Izraelio žvalgybos agentūros „Mossad“ seifų specialisto, keista, kad toks mechanizmas galėtų pridaryti tiek žalos, kaip buvo Prahoje.

Buvęs Čekijos karinės žvalgybos vadovas Andoras Sandoras sakė agentūrai „Reuters“, kad turima informacija rodo, jog tai buvo nelaimingas atsitikimas arba labiau asmeninis negu politinis išpuolis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių