JAV slaptosios tarnybos vadovė atsistatydina dėl virtinės saugumo incidentų

  • Teksto dydis:

JAV slaptosios tarnybos direktorė trečiadienį atsistatydino dėl virtinės incidentų, atskleidusių saugumo spragų elitinėje institucijoje, atsakingoje už prezidento ir kitų aukštų pareigūnų apsaugą, įskaitant neseną atvejį, kai peiliu ginkluotas įsibrovėlis įbėgo į Baltuosius rūmus.

Julia Pierson (Džulija Pirson) atsistatydino kitą dieną po įtemptos viešos akistatos su įstatymų leidėjais, kurie sakė esantys sugluminti Slaptosios tarnybos agentų nesėkmių, įskaitant vieną, kai ginkluotas ir anksčiau teistas asmuo atsidūrė viename lifte su prezidentu Baracku Obama (Baraku Obama).

Iš pradžių tikėtasi, kad J.Pierson taps nauja šluota agentūroje, kurios reputaciją aptemdė skandalai, kilę dėl jos agentų išgertuvių ir lėbavimo su prostitutėmis.

Tačiau direktorei pasitraukus iš pareigų Slaptajai tarnybai dar reikės rasti atsakymų į kritikų klausimus, skambant perspėjimams, kad prezidento ir jo šeimos saugumas galbūt nepakankamai užtikrinamas, žinant kelias pastarąsias svarbias agentūros nesėkmes.

Neatlaikiusi didėjančio politinio spaudimo, J.Pierson pateikė prašymą dėl atsistatydinimo, kurį patenkino teritorinio saugumo sekretorius Jeh Johnsonas (Džėjus Džonsonas).
J.Johnsonas laikinuoju Slaptosios tarnybos vadovu paskyrė Josephą Clancy (Džozefą Klensį), kuris anksčiau vadovavo šios agentūros padaliniui, atsakingam už prezidento apsaugą.

Taip pat bus sudaryta nepriklausoma komisija, kuri tirs rugsėjo 19-osios incidentą, kai peiliu ginkluotas benamis JAV armijos veteranas Omaras Gonzalezas (Omaras Gonsalesas) perlipo Baltųjų rūmų komplekso tvorą ir įbėgo į šalies vadovo rezidenciją.

O.Gonzalezas trečiadienį padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą pagal tris kaltinimus, įskaitant neteisėtą patekimą į riboto lankymo pastatą arba teritoriją, turint mirtiną arba pavojingą ginklą.

Per kitą incidentą, įvykusį praeitą mėnesį, vienas ginkluotas apsaugos kontraktininkas su kriminaline praeitimi buvo įleistas į liftą, kuriame buvo B.Obama, kai prezidentas lankėsi Ligų kontrolės ir prevencijos centre Atlantos mieste Džordžijos valstijoje.

Dar vienu nerimą keliančiu faktu tapo B.Obamos atstovo Josho Earnesto (Džošo Ernesto) trečiadienį paskelbtas pareiškimas, kad prezidentūra su visomis incidento Atlantoje detalėmis buvo supažindinta tik prieš antradienį pateikiant ataskaitą apie tą įvykį.

Paniurusios J.Pierson susitikimas su įtūžusiais įstatymų leidėjais antradienį taip pat menkai tepadėjo pridengti jos agentūrą.

„Aišku, kad mūsų apsaugos planas nebuvo tinkamai vykdomas“, – sakė J.Pierson, kalbėdama apie rugsėjo 19-osios įsibrovimą.

„Tai nepriimtina, ir aš prisiimu visą atsakomybę. Ir pasirūpinsiu, kad tai nebepasikartotų“, – pridūrė ji.

Po šio posėdžio J.Pierson buvo apipilta įpykusių Kongreso narių raginimais atsistatydinti, nors Baltieji rūmai sakė vis dar pasitikintys šia pareigūne.

Virtinė incidentų, susijusių su B.Obamos apsauga, pastaraisiais metais ne kartą priversdavo teisintis Slaptąją tarnybą. Tarp tą elitinę agentūra kompromituojančių incidentų buvo įvykis 2011 metų lapkritį, kai Baltųjų rūmų pastatas buvo apšaudytas.

Slaptosios tarnybos agentai 2012 metais įsivėlė į prostitucijos skandalą Kolumbijoje prieš prasidedant B.Obamos vizitui toje šalyje. Šių metų kovą įkliuvę girti agentai Nyderlanduose taip pat sulaukė drausminių nuobaudų.

Dienraštis „The Washinton Post“ neseniai rašė, kad per 2011 metų incidentą Slaptosios tarnybos pareigūnai tik po keturių dienų apsižiūrėjo, jog į Baltuosius rūmus kulkos pataikė tuo metu, kai juose buvo viena iš B.Obamos dukrų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių