Kinijos policija ieško 8 asmenų po incidento su automobiliu Tiananmenio aikštėje

  • Teksto dydis:

Pekino policija ieško aštuonių įtariamųjų iš Kinijos neramaus Sindziango regiono po žmonių gyvybių nusinešusio incidento, kai vienas automobilis rėžėsi į pėsčiuosius ir užsiliepsnojo Tiananmenio aikštėje, trečiadienį pranešė viešbučių darbuotojai.

Tuo tarpu viena mažumų teisių organizacija išsakė susirūpinimą, kad Pekinas gali sugriežtinti veiksmus prieš etninę uigūrų bendruomenę.

Sostinės viešbučiams išsiuntinėtame policijos pranešime įvardijami aštuoni įtariamieji, tikriausiai priklausantys uigūrų mažimai, kurios dauguma narių yra musulmonai. Tie žmonės ieškomi dėl pirmadienį Pekine įvykusio „didelio incidento“, dviejų viešbučių darbuotojai sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jeigu pamatysite tuos žmones, nedelsiant susisiekite su savo viršininku“, – sakoma policijos pranešime.

Jis leidžia manyti, kad policija išplėtė įtariamųjų paieškas po pirmadienį įvykusios avarijos.

Penki žmonės žuvo, o dar dešimtys buvo sužeisti, kai visureigis užvažiavo ant šaligatvio, parblokšdamas pėsčiuosius, o galiausiai užsiliepsnojo. Manoma, kad šis incidentas buvo sąmoningas išpuolis.

Valstybinė žiniasklaida anksčiau buvo pranešusi, kad policija ieško dviejų vyrų iš Sindziango regiono, esančio Kinijos vakariniame pakraštyje, kuriame gyventojų daugumą sudaro uigūrai.

Naujame policijos pranešime, paskelbtame antradienį, įtariamųjų etninė kilmė nenurodoma, tačiau tų septynių ieškomų asmenų vardai yra būdingi uigūrams.

Tarp jų buvo du vyrai, paminėti ankstesniame pranešime, iš kurių vienas yra kilęs iš Lukčuno miesto, kuriame, kaip pranešė valstybinė žiniasklaida, birželį žuvo 35 žmonės – kaip teigia Pekinas, per „teroristų ataką“.

Sprendžiant iš vardo, paskutinis įtariamasis priklauso kinų etninei daugumai. Jis gimęs 1992 metais ir gyveno „policijos šeimų apartamentuose“ Sindziange, sakoma pranešime, kurį citavo viešbučių darbuotojai. Vyriausias iš įvardytų įtariamųjų gimęs 1943 metais.

Kol kas jokia uigūrų grupuotė neprisiėmė atsakomybės dėl incidento, kuris įvyko pirmadienį simboliniame Kinijos valstybės centre.

Tuo tarpu užsienyje gyvenančių uigūrų organizacija – Pasaulio uigūrų kongresas, kurį yra pasmerkęs Pekinas, nurodė, kad įtarimai dėl šios etninės bendruomenės atsakomybės gali lemti griežtesnes centrinės valdžios represijas.

„Šiandien bijau dėl Rytų Turkestano ir uigūrų labiau nei kada nors anksčiau“, – sakoma Pasaulio uigūrų kongreso prezidentės Rebiyos Kadeer (Rebijos Kadyr) pranešime, kuris buvo paskelbtas Vašingtone trečiadienį.

Uigūrų aktyvistai Rytų Turkestanu vadina Sindziangą, kur ši etninė grupė sudaro iki 46 proc. gyventojų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių