Milijardieriaus Marko Zuckerbergo įmonei – Jungtinių Valstijų federalinės prekybos komisijos iššūkis teisme. Komisija teigia, kad „Facebook“, kuris dabar yra pervadintas „Meta“, perėmė tai, ką laikė konkurencinėmis grėsmėmis.
„Meta“ susiduria su galbūt didžiausiu teisiniu iššūkiu savo istorijoje. Tai – antimonopolinis ieškinys, kurį pateikė Federalinė prekybos komisija, vadovaujama pirmosios Jungtinių Valstijų (JAV) prezidento Donaldo Trumpo administracijos, ir kuriame teigiama, kad „Meta“ vykdo neteisėtą monopolinę veiklą“, – aiškino „The Associated Press“ apžvalgininkė Barbara Ortutay.
LNK stop kadras.
2012 metais „Facebook“ už milijardus dolerių įsigijo „Instagram“ – tuomet nedidelę, bet daug žadančią dalijimosi nuotraukomis programėlę, kuri dabar gali pasigirti dviem milijardais aktyvių naudotojų. Viename iš teisme paviešintų laiškų, M. Zuckerbergas „Instagram“ atsiradimą apibūdino kaip išties bauginantį ir pridūrė, kad dėl to galbūt reikėtų apsvarstyti galimybę už tai sumokėti daug pinigų. 2014 metais „Meta“ įsigijo 17 mlrd. eurų vertės „WhatsApp“. Prekybos komisija teigia, kad šiuo atveju M. Zuckerbergas baiminosi, jog pranešimų siuntimo programėlė gali virsti socialiniu tinklu arba būti nupirkta konkurento.
„Federalinė prekybos komisija teigia, kad „Meta“, įsigijusi „Instagram“ ir „WhatsApp“, kurios dabar yra dvi socialinės žiniasklaidos galybės, siekė užgniaužti konkurenciją ir pašalinti konkurentus“, – teigė apžvalgininkė.
Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:
Šiuo metu „Meta“ gali būti priversta atsisakyti „Instagram“ ir „WhatsApp“.
„Jei Federalinė prekybos komisija laimės šį aštuonių savaičių trukmės teismo procesą, jie siekia, kad „WhatsApp“ ir „Instagram“ būtų atskirtos nuo „Metos“. Taigi, „Meta“ iš esmės turėtų tik „Facebook“ ir dirbtinio intelekto verslą. Tai būtų didžiulis smūgis jai, nes apskaičiuota, kad apie 50 proc. jos pajamų iš reklamos gaunama iš „Instagram“, – sakė B. Ortutay.
Teisme M. Zuckerbergas jau liudijo.
„Šis teismas labai svarbus ne tik „Meta“, bet ir visai technologijų pramonei. Jis iš tiesų parodys, kiek Federalinė prekybos komisija pasirengusi pasipriešinti didelėms technologijų bendrovėms, kurios pradėjo dominuoti mūsų gyvenime“, – aiškino apžvalgininkė.
Teisme liudyti turėtų ir M. Zuckerbergo buvusi pavaduotoja bei daugybė konkuruojančių įmonių vadovų.
(be temos)
(be temos)