„Bendradarbiauti su jais reiškia pririšti savo šalį prie autoritarinio šeimininko, kuris siekia įsiskverbti į jūsų informacinę infrastruktūrą, įsitvirtinti joje ir ją užgrobti“, – sakė J. D. Vance'as.
Jis atkreipė dėmesį į „pigias technologijas (...), kurias autoritariniai režimai gausiai subsidijuoja ir eksportuoja“, turėdamas omenyje stebėjimo kameras ir 5G mobiliojo interneto įrangą, kurią Kinija plačiai parduoda užsienyje.
Susitikime J. D. Vance'as taip pat perspėjo, kad DI neturėtų būti pernelyg reguliuojamas, ir įspėjo tiek Europos sąjungininkes, tiek tokias varžoves kaip Kinija, kad vyriausybės neturėtų griežtinti jo kontrolės.
„Pernelyg griežtas DI sektoriaus reguliavimas gali nužudyti transformuojantį sektorių kaip tik tuo metu, kai jis įsibėgėja“, – teigė J. D. Vance'as pasaulio lyderiams ir technologijų pramonės vadovams prabangiuose Prancūzijos sostinės „Grand Palais“ rūmuose.
Jis išskyrė Europos Sąjungos (ES) Skaitmeninių paslaugų aktą, kurį kritikavo dėl jo sukurtų „didžiulių turinio pašalinimo ir vadinamosios dezinformacijos kontrolės taisyklių“, kurios, anot jo, yra nesąžininga našta JAV technologijų milžinėms.
Naujausi komentarai