Vidaus reikalų ministrei Agnei Bilotaitei priekaištauja amerikiečių CNN. Becky Anderson sako, kad prieš juos buvo naudojamos ašarinės dujos, vandens patranka.
Ištrauka iš CNN reportažo. Alkani vaikai šaltyje, jiems maistą ir vandenį organizuoja Baltarusijos pareigūnai.
Atjautos pilnas ir britų transliuotojas „Sky“.
„Vielinė tvora ir riaušių apranga – toks Lenkijos atsakas į humanitarinę krizę, bet, kam gali nesuminkštėti širdis, kai pamatai tai“, – rodydami vaikus sako „Sky“.
„Manęs vis klausia, ką Europos Sąjunga darys, nors šie kariai jau savaime iškalbingi. Atsakymas, kad planuojamos tolesnės sankcijos Lukašenkai, šiems žmonėms nepadės“, – teigia „Sky“ žurnalistė.
Amerikiečiai, britai, rusai ir visi kiti turi dirbti Baltarusijos pusėje, nes Lenkija ir Lietuva žurnalistų prie pat sienos neįsileidžia. Aiškinama, kad dėl pačių žurnalistų saugumo. O A. Lukašenka įsileidžia.
Tad ir tarptautinės žiniasklaidos reportažuose nerodoma to, ką bando įrodyti Lenkija ir Lietuva: kad šiuos migrantus prie sienos suvaro ir prižiūri, kad neatsitrauktų, Baltarusijos pareigūnai.
Vidaus reikalų ministrė ne kartą sakė, kad režimas siekia Europą pasaulio akyse diskredituoti, ir sprendimą žadėjo prieš tris mėnesius.
Prieš porą mėnesių dėl draudimo fiksuoti, kas iš tiesų vyksta pasienyje, susivienijusi Lietuvos žiniasklaida kreipėsi į šalies vadovus. Bet draudžiama iki šiol.
Vidaus reikalų ministerija dabar žada žiniasklaidą prie sienos prileisti.
Tad, kaip migrantai tiki svajone apie Vokietiją, žiniasklaida tikisi, kad šiame informaciniame kare pasauliui dar galės parodyti ne tik A. Lukašenkos versiją.
„Jis gali būti nepripažintas teisėtu, bet, akivaizdu, kad savo įrodė“, – taip A. Lukašenką apibūdina britai, kai migrantus Baltarusija apgyvendino angaruose.
Lenkiją bandę šturmuoti ir už tai vandens gavę nelegalai perrengti ir baltarusių atneštais rūbais. Jie juoką kelia ir patiems migrantams. Pozuoja su naujais paltais ir skrybėlėmis, o kanalas „Nechta“ tai pavadino Baltarusijos mados savaite Lenkijos pasienyje.
Naujausi komentarai