V. Putino juokelis: be butelio degtinės iš karto nesusikalbėsime

Prancūzijos ir Rusijos tikslai Sirijoje yra tie patys - išspręsti krizę, nors požiūriai skiriasi, kaip to pasiekti ir koks vaidmuo turėtų tekti Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui , perduodant valdžią, sakė ketvirtadienį Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as po susitikimo su savo kolega Rusijoje Vladimiru Putinu.

„Mūsų tikslas tas pats - išvengti šios šalies dezintegracijos ir neleisti teroristams iš šios sumaišties turėti naudos. Mes norime politinio dialogo, - pasakė F.Hollande'as po derybų Kremliuje. - Klausimas yra dėl būdo, kaip pasiekti tai politiniu dialogu“.

V.Putinas pažymėjo, kad prancūzų lyderis atvežė į Maskvą naujų pasiūlymų, kaip išspręsti krizę Sirijoje. Jis pripažino, kad Sirijos tema susitikime Kremliuje buvo audringai diskutuota.

„Man pasirodė, kad be butelio ne tik gero vyno, bet ir degtinės iš karto nesusikalbėsime. Reikia mums dar pasėdėti ir pamąstyti“, - pažymėjo Rusijos prezidentas per spaudos konferenciją, lydimas pareigūnų juoko. Mėgindamas pritarti V.Putino pajuokavimui, F.Hollande'as pasakė, jog naujus  pasiūlymus geriau būtų aptarti su buteliu „Porto“.

Toliau kalbėdamas rimčiau, VPutinas pranešė, kad „per diskusiją ponas prezidentas suformulavo kai kuriuos naujus pasiūlymus, kuriuos, man rodos, galima būtų aptarti su visais partneriais ir pamėginti juos realizuoti“.

„Mes diskutavome labai aktyviai, ir net ginčijomės, - sakė V.Putinas. - Manau, kad ponas prezidentas sutiko kai kur su mūsų nuomone. Manau, kad ir mes turime įsiklausyti į mūsų partnerių nuomonę kai kuriais šios nelengvos problemos aspektais“.

Abu šie veikėjai buvo susitikę pernai birželį Paryžiuje, kur išryškėjo skirtingi požiūriai į konfliktą dar labiau išryškėjo per spaudos konferenciją.

Šį ketvirtadienį po susitikimo jiedu demonstravo šiltą nuoširdžią atmosferą, kai F.Hollande'as mėgino rasti bendravime su V.Putinu asmeninio palankumo, kuris buvo su susidaręs su ankstesniu Prancūzijos prezidentu Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi).

F.Hollande'as atrodo buvo linkęs tik švelniai užsiminti apie žmogaus teisių klausimą, sakydamas, jog jo pareiga yra minėti faktus bet neteisti.

Žmogaus teisių gynimo organizacija „Human Rights Watch“ prieš šį susitikimą ragino Prancūzijos lyderį paspausti V.Putiną dėl žmogaus teisių būklės Rusijoje, kur šie metai vadinti blogiausiais Rusijos žmogaus teisių srityje „prisimenamu laikotarpiu“.

Vėliau buvo numatytas F.Hollande'o susitikimas su kai kuriais žymiais žmogaus teisių aktyvistais, tarp kurių minima organizacija „Memorial“ ir Kremlių griežtai kritikuojantis žurnalas „The New Times“ (Novoje Vremia).

Kalbėdamas apie paplitusią kritiką Rusijai dėl žmogaus teisių pažeidimų, V.Putinas neigė juos ir nurodė įtampą per rinkimų kampaniją, kuri sugrąžino jį į Kremlių pernai gegužę trečiajai kadencijai.

Jis sutiko, kad 2012 metais Rusijoje būta sunkumų su žmogaus teisėmis, bet iš karto pažymėjo, kad visur pasaulyje per rinkimų kampanijas reiškiami kaltinimai žmogaus teisių pažeidimais.

F.Hollande'as į vieno korespondento pastebėjimą, jog tartum trūksta šilumos jo ir V.Putino santykiuose, atsakė gana atžariai: „Paliksiu jums išmatuoti mūsų santykių temperatūrą“.

Jis nekritikavo ir V.Putino sprendimo suteikti Rusijos pilietybę prancūzų kino žvaigždei Gerard'ui Depardieu (Žerarui Depardjė), kuris kaltina valdžią per dideliais mokesčiais.

„Esu įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas pasirinko sprendimą, kuris nekenkia mūsų interesams“, - sakė F.Hollande'as anksčiau per radijo interviu.



NAUJAUSI KOMENTARAI

lietuvis

lietuvis portretas
siuo atsakimu jis man patiko:)))

Lietuviui

Lietuviui portretas
Taip, tau patiko, nes lietuviai per tiek sovietmečio metų tapo rusiškai bemąstantys dauneliai.

2-am

2-am portretas
O tu kuo tapai - gal europoidine mazgote?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių