„Europos Sąjunga mums labai, labai bloga, jie neima mūsų automobilių (...), jie neima mūsų žemės ūkio produktų. Faktiškai jie nieko neima“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.
Praėjusią savaitę jis paskelbė 20 proc. muitus Europos prekėms, turinčius įsigalioti balandžio 9 dieną.
D. Trumpo komentaras buvo atsakas į pirmadienį paskelbtą Europos Komisijos (EK) pirmininkės Ursulos von der Leyen pasiūlymą taikyti abipusiai nulinius tarifus pramonės prekių srautams.
„Esame pasirengę derėtis su Jungtinėmis Valstijomis. Iš tiesų pasiūlėme pramonės prekėms abipusiai taikyti nulinius tarifus, kaip tai sėkmingai padarėme su daugeliu kitų prekybos partnerių, nes Europa visada pasirengusi sudaryti gerą susitarimą“, – sakė ji spaudos konferencijoje Briuselyje.
Tačiau U. von der Leyen pakartojo Europos grasinimą, kad jei derybos žlugs, EK yra „pasirengusi reaguoti atsakomosiomis priemonėmis ir ginti savo interesus“.
Kalbėdamas pirmadienį D. Trumpas pridūrė, kad ES prekybos deficitas „greitai išnyktų“, jei Europos šalys pirktų iš JAV energiją.
„Jiems reikia pirkti ir įsipareigoti pirkti energijos kiekį, atitinkantį (prekybos deficitą)", – sakė jis.
Elono Musko nesėkmė
Jungtinių Valstijų vyriausybės patarėjas „Tesla“ vadovas Elonas Muskas bandė įtikinti JAV prezidentą Donaldą Trumpą persvarstyti didžiulius importo muitus, tačiau jam galiausiai nepavyko pakeisti jo nuomonės, praneša „The Washington Post“.
Šis laikraštis, remdamasis dviem su atitinkamu klausimu susipažinusiais asmenimis, informavo, kad E. Muskas asmeniškai kreipėsi į prezidentą, prašydamas pakeisti šią politiką, kuri sukrėtė rinkas ir sulaukė verslo lyderių kritikos. Tačiau D. Trumpas sustiprino savo įsipareigojimą vykdyti šiuos planus ir pagrasino įvesti papildomus 50 proc. muitus importui iš Kinijos, kurie papildytų 34 proc. tarifus, pristatytus praėjusią savaitę.
„The Washington Post“ citavo Baltųjų rūmų atstovę spaudai Karoline Leavitt, kuri pareiškime tvirtino, jog D. Trumpas „subūrė puikią labai talentingų ir patyrusių asmenų komandą, kuri pateikia įvairias idėjas, žinodama, kad prezidentas D. Trumpas priima galutinius sprendimus“. „Kai jis priima sprendimą, visi eina ta pačia kryptimi, kad jį įvykdytų“, – pridūrė K. Leavitt.
Nors E. Muskas tinkle „X“ taip pat sukritikavo D. Trumpo patarėją ekonomikos klausimais Peterį Navarro ir pasidalino vaizdo įrašu, kuriame velionis ekonomistas Miltonas Friedmanas giria laisvąją prekybą, jo brolis Kimbalas „X“ paskyroje supeikė muitus ir pavadino juos „nuolatiniu mokesčiu“ JAV vartotojams.
Nors „Tesla“ yra mažiau priklausoma nuo pasaulinių tiekimo grandinių, nei tradiciniai automobilių gamintojai, analitikai pažymi, kad dėl muitų susilpnėjusios vartotojų išlaidos vis tiek gali paveikti jos transporto priemonių paklausą.
Pietų Afrikoje gimęs milijardierius E. Muskas vadovauja su Baltaisiais rūmais susijusiam Vyriausybės efektyvumo departamentui (angl. Department of Government Efficiency, DOGE), kuris siekia pertvarkyti valstybės aparatą.
(be temos)
(be temos)
(be temos)