Trumpas atleido Harris vyrą iš Holokausto atminimo valdybos Pereiti į pagrindinį turinį

Trumpas atleido Harris vyrą iš Holokausto atminimo valdybos

2025-05-01 20:04
BNS inf.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) sulaukė kritikos pašalinęs buvusios savo priešininkės rinkimuose Kamalos Harris (Kamalos Haris) vyrą Dougą Emhoffą (Dagą Emhofą) iš Holokausto atminimo tarybos valdybos.

Trumpas atleido Harris vyrą iš Holokausto atminimo valdybos
Trumpas atleido Harris vyrą iš Holokausto atminimo valdybos / Scanpix nuotr.

D. Emhoffas, susituokęs su 2024-ųjų prezidento rinkimų demokratų kandidate ir buvusia viceprezidente, jį paskyrusio Joe Bideno (Džo Baideno) administracijoje agitavo prieš antisemitizmą.

„Pasakysiu aiškiai: Holokausto atminimas ir švietimas neturėtų būti politizuoti“, – antradienį skelbė žydų kilmės D. Emhoffas bei patvirtino savo atleidimą.

„Paversti vieną siaubingiausių nusikaltimų istorijoje poliarizuojančiu klausimu yra pavojinga ir paniekina šešių milijonų žydų, nužudytų nacių, atminimą, kurį saugoti šis muziejus ir buvo įsteigtas“, – teigė K. Harris sutuoktinis.

Atėjęs į valdžią D. Trumpas ėmė žvalgytis plačiau nei tik politinėje sferoje. Jis siekia išplėsti savo įtaką kultūrinėms ir švietimo institucijoms, pavyzdžiui Vašingtono prestižiniam Kennedy (Kenedžio) centrui ir Harvardo universitetui.

Jis taip pat siekė suvesti sąskaitas su savo numanomais priešininkais. Respublikonas nusitaikė į advokatų kontoras, siejamas su jo politiniais priešininkais, – tokias, kaip D. Emhoffo darbovietė „Willkie Farr & Gallagher“.

Laikraštis „The New York Times“ pranešė, jog tarp keleto kitų buvusių pareigūnų, pašalintų iš Holokausto atminimo tarybos valdybos, buvo J. Bideno Baltųjų rūmų administracijos vadovas Ronas Klainas, vidaus reikalų patarėja Susan Rice (Siuzan Rais) ir buvusios pirmosios damos Jill Biden (Džil Baiden) padėjėja.

Baltųjų rūmų personalo biuras anksti antradienį išsiuntė valdybos nariams elektroninius laiškus, kur teigiama, jog jų „pozicija Jungtinių Valstijų Holokausto atminimo taryboje yra panaikinama, sprendimas įsigalioja nedelsiant“.

Taryba buvo įkurta Kongreso sprendimu 1980-aisiais ir skirta vadovauti šalies pastangoms atminti Holokaustą. 1993-aisiais ji atidarė Holokausto atminimo muziejų.

D. Emhoffas teigė, jog jo įsipareigojimas Holokausto atminimui ir švietimui bei kovai prieš antisemitizmą, nesumenko.

„Aš ir toliau kalbėsiu, kad edukuočiau ir kovočiau prieš neapykantą visomis jos formomis, nes tyla niekada nėra pasirinkimas“, – teigė jis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Kaunas

O kada ta išsišiepuse boba patvarkys
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų