„Kamuolys yra Kinijos rankose. Kinija turi sudaryti su mumis sandorį. Mes neturime sudaryti sandorio su jais“, – sakoma D. Trumpo pareiškime, kurį perskaitė spaudos sekretorė Karoline Leavitt.
„Kinija niekuo nesiskiria nuo bet kurios kitos šalies, išskyrus tai, kad ji yra daug didesnė“, – spaudos konferencijoje sakė ji.
K. Leavitt komentarai pasirodė po to, kai D. Trumpas pareiškė, kad Kinija išsižadėjo sandorio su JAV aviacijos milžine „Boeing“.
D. Trumpo komentarai socialiniame tinkle pasirodė po naujienų agentūros „Bloomberg“ pranešimo apie orlaivių priėmimo sustabdymą.
Kinijos augimas
Nors D. Trumpas, šiemet grįžęs į prezidento postą, įvedė naujų muitų ir sąjungininkams, ir priešininkams, didžiausius smūgius jis nutaikė į Kiniją – daugeliui iš Kinijos importuojamų prekių jis nustatė papildomus 145 proc. tarifus.
Kinija trečiadienį pranešė, kad jos ekonomika pirmąjį ketvirtį augo 5,4 proc., eksportuotojams skubant parduoti daugiau prekių, kol įsigalios nauji JAV muitai.
Kinijos nacionalinio statistikos biuro vyresnysis pareigūnas Sheng Laiyunas teigė, kad JAV muitai „padarys tam tikrą spaudimą mūsų šalies užsienio prekybai ir ekonomikai“.
Honkongo pašto tarnyba teigia, kad nustos siųsti prekes į JAV, reaguodama į gąsdinančius D. Trumpo muitus.
D. Trumpas panaikino „de minimis“ išimtį. Pagal taisyklę, kuri padėjo Kinijoje įsteigtoms elektroninės prekybos parduotuvėms „Shein“ ir „Temu“ išlaikyti žemas kainas JAV, siuntos, kurių vertė mažesnė nei 800 JAV dolerių (704 eurų), yra atleidžiamos nuo importo muitų.
Tuo metu Japonijos pasiuntinys deryboms, kurios vėliau trečiadienį turėtų vykti Vašingtone, teigė tikintis abiem šalims naudingo rezultato.
Japonijos ekonomikos atgaivinimo ministras Ryosei Akazawa, kuris turėtų susitiktu su JAV iždo sekretoriumi Scottu Bessentu. pareiškė, kad „gins mūsų nacionalinius interesus“.
Pietų Korėja, kita didelė puslaidininkių ir automobilių eksportuotoja, pranešė, kad finansų ministras Choi Sang-mokas kitą savaitę susitiks su S. Bessentu.
„Dabartinis prioritetas – derybomis (...) kiek įmanoma atidėti muitų įvedimą ir kuo labiau sumažinti netikrumą korėjiečių įmonėms, veikiančioms ne tik JAV, bet ir pasaulio rinkose“, – antradienį teigė Choi Sang-mokas.
Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen savaitraščiui „Die Zeit“ sakė, kad Europos Sąjunga (ES) „aiškiai išdėstė savo poziciją, o amerikiečiai daro tą patį“.
Antradienį Otava automobilių gamintojams pasiūlė tarifų lengvatas, jei jie išlaikys gamybą Kanadoje, baiminantis, kad pagrindinis gamybos sektorius gali persikelti į Jungtines Valstijas.
(be temos)